جمعه ۹۸/۱/۳۰   Fri 19/4/19

شش اتفاق عجیب در مورد هواپیمای 370 مالزی

چاپ مطلب بازدید : 2035 یکشنبه ۲۴ اسفند ۹۳

شش اتفاق عجیب در مورد هواپیمای ناپدید شده‌ی شماره‌ی 370 مالزیایی

اتفاق های عجیب دنیا

اتفاق های عجیب دنیا

شش اتفاق عجیب در مورد هواپیمای ناپدید شده‌ی شماره‌ی 370 ‌مالزیایی

اختصاصی بیست ستون: 

در روز 8 ماه مارس (march) سال 2014 میلادی هواپیمای mh370 که جزو یکی از هواپیماهای شرکت مسافربری خاصی در کشور ‌مالزی محسوب می‌شد، درست در هنگامی که در مسیر اصلی خود از کوالالامپور به سمت پکن حرکت می‌کرد به‌طور عجیب و باورنکردنی ناپدید شد! در حین وقوع این حادثه‌ی شگفت‌آور وضعیت ‌آب و هوایی کاملا مساعد بوده و تا زمانی که هواپیما از صفحه‌ی رادار ناپدید شود، هیچ‌گونه سیگنال یا اطلاعات پریشان و نگران‌کننده‌ای از اتاقک خلبان گزارش نشده بود.

به‌محض ‌ناپدید شدن هواپیما از صفحه‌ی رادار و عدم دریافت هیچ‌گونه پاسخی از سوی آن، یک عملیات جستجوی عظیم و گسترده‌ی رسمی به‌منظور یافتن این هواپیما یا هرگونه اثری از آن در محل ناپدیدشده یعنی اقیانوس ‌هند انجام شد؛ اما متاسفانه هیچ‌گونه اثری از این بوئینگ 777 (هواپیمای mh370) کشف نشد و مسئله‌ی ناپدید شدن این هواپیما همچنان معضلی بحث‌برانگیز و حل نشده به شمار می‌رود.


شش اتفاق عجیب در مورد هواپیمای 370<a class='specificlinks' href='https://www.bistsotoon.com/p/%d8%ac%d8%b2%db%8c%d8%b1%d9%87-%d8%b3%d8%ad%d8%b1%d8%a2%d9%85%db%8c%d8%b2-%d8%b5%d8%a8%d8%a7%d8%ad-%d8%af%d8%b1-%d9%85%d8%a7%d9%84%d8%b2%db%8c' title='حتما به جزیره صباح در مالزی سفر کنید'> ‌مالزی</a> 


اتفاق های عجیب دنیا

هم‌اکنون که بیش از 9 ماه از وقوع این حادثه می‌گذرد حتی یک قطعه یا لاشه‌ی کوچک از این هواپیما هم کشف نشده است؛ بنابراین هنوز مشخص نیست که چه بلایی سر این هواپیمای مسافربری ‌مالزیایی و مسافران آن آمده است. متاسفانه در حال حاضر تمامی 239 سرنشین این هواپیما رسما مرده فرض می‌شوند. آقای ‌پل هیز (paul hayes) رئیس بخش ایمنی و بیمه‌ی امنیتی کمپانی ascend worldwide که یک شرکت مشاور در زمینه‌ی حمل‌ونقل هوایی است، حادثه‌ی پیش‌آمده را کاملا غیرقابل توضیح می‌دانید. درحالی‌که هم‌اکنون محققین کاملا سردرگم بوده و به دنبال دلیل اصلی وقوع این حادثه و سرنوشت سرنشینان این هواپیما هستند رسانه‌ها به دلایل خاصی قادر به بیان تمامی جزئیات و مسائل مرتبط با این حادثه نیستند.


 به‌بیان‌دیگر به نظر می‌رسد که بنا به دلایل خاصی مسائل مرتبط با پرواز شماره‌ی 370 هواپیمایی ‌مالزی کاملا فاش‌ نمی‌شوند؛ بنابراین این موضوع منجر شد که ما برخی از ‌واقعیت‌های پنهانی، جالب‌توجه و بحث‌برانگیز مرتبط با این پرواز را خدمت شما ارائه کنیم؛ بنابراین در این مقاله به بررسی این موضوعات خواهیم پرداخت و نهایتا سعی در نتیجه‌گیری و یافتن علت و عامل وقوع این حادثه خواهیم داشت. لطفا با مجله‌ی بیست ستون و ادامه‌ی مقاله همراه باشید.


اتفاق اول:

 تمامی جت‌های تجاری و مسافربری بوئینگ 777 مجهز به جعبه‌ی سیاهی هستند که قادر به سالم ماندن طی هرگونه انفجاری است.

شش اتفاق عجیب در مورد هواپیمای 370<a class='specificlinks' href='https://www.bistsotoon.com/p/%d8%ac%d8%b2%db%8c%d8%b1%d9%87-%d8%b3%d8%ad%d8%b1%d8%a2%d9%85%db%8c%d8%b2-%d8%b5%d8%a8%d8%a7%d8%ad-%d8%af%d8%b1-%d9%85%d8%a7%d9%84%d8%b2%db%8c' title='حتما به جزیره صباح در مالزی سفر کنید'> ‌مالزی</a>


اتفاق های عجیب دنیا

 هیچ‌گونه انفجاری وجود ندارد که قادر به انهدام و از بین بردن جعبه‌ی سیاه جت‌های بوئینگ 777 باشد. این جعبه‌های سیاه ساختاری فوق مقاوم را به همراه دارند و اطلاعات دیجیتالی هواپیما و پرواز را دائما ثبت می‌کنند. این اطلاعات شامل تمامی داده‌های دیجیتالی داخل هواپیما، ویدئوها، اطلاعات برج مراقبت و ... خواهد بود؛ بنابراین اگر این هواپیما منفجر شده باشد امکان ندارد که جعبه‌ی سیاه آن تاکنون کشف نشده باشد.

اتفاق دوم:

تمامی جعبه‌های سیاه جت‌های بوئینگ 777 مجهز به قطعه‌ی انتقال‌دهنده‌ی سیگنال و اطلاعات مکانی هستند که تا 30 روز پس از انفجار هواپیما محل دقیق جعبه‌ی سیاه را نشان خواهند داد.


همان‌طور که گفتیم هنوز هیچ لاشه‌ای از این هواپیما کشف نشده است چه برسد به جعبه‌ی سیاه آن‌که بی‌شک حاوی اطلاعات اساسی مرتبط با این پرواز و سانحه‌ی رخ داده شده خواهد بود. در واقع تمامی جعبه‌های سیاه استفاده شده در هواپیماها مجهز به قطعه‌ی فرستنده‌ی سیگنالی اطلاعات مکانی هستند که تا 30 روز پس از انفجار هواپیما موقعیت مکانی دقیق جعبه‌ی سیاه نمایش می‌دهند، اما متاسفانه هیچ اثر و اطلاعاتی از فرستنده‌ی سیگنالی جعبه‌ی سیاه هواپیمای mh370 به دست نیامده است.

بنابراین با توجه به این موضوع می‌توانیم نتیجه بگیریم که خود جعبه‌ی سیاه این هواپیما هم ناپدیدشده و یا با استفاده از برنامه‌ریزی‌های دقیق مهندسی و دست‌کاری‌های خاصی محو شده و نهایتا سیگنال‌های مکانی خود را ارسال نمی‌کند.


 اتفاق سوم:

بسیاری از قطعات هواپیما به‌طور طبیعی به‌گونه‌ای در نظر گرفته می‌شوند که بر روی ‌آب شناور خواهند ماند.

شش اتفاق عجیب در مورد هواپیمای 370<a class='specificlinks' href='https://www.bistsotoon.com/p/%d8%ac%d8%b2%db%8c%d8%b1%d9%87-%d8%b3%d8%ad%d8%b1%d8%a2%d9%85%db%8c%d8%b2-%d8%b5%d8%a8%d8%a7%d8%ad-%d8%af%d8%b1-%d9%85%d8%a7%d9%84%d8%b2%db%8c' title='حتما به جزیره صباح در مالزی سفر کنید'> ‌مالزی</a>


اتفاق های عجیب دنیا

 همواره پس از وقوع یک انفجار یا سقوط هواپیما به هر دلیلی به درون ‌آب اقیانوس، قطعات و لاشه‌های متعددی از آن بر روی سطح ‌آب شناور می‌شوند. این موضوع به دلیل خاصیت فیزیکی و طراحی بسیاری از اجزای هواپیماها است. به‌بیان‌دیگر اجزای هواپیما به گونه‌ای طراحی می‌شوند که در صورت انهدام بر روی سطح ‌آب دریاها شناور خواهند ماند؛ اما همان‌طور که اشاره داشتیم هیچ نوع لاشه یا قطعه‌ای از هواپیمای mh370 بر روی ‌آب اقیانوس ‌هند و ‌خلیج تایلند مشاهده نشده است.


یکی از موضوعاتی که همواره طی کلاس‌های آموزشی حمل‌ونقل هوایی به آن اشاره می‌شود مربوط به استفاده‌ی مسافرین از پشتی صندلی خود به‌منظور شناور شدن بر روی سطح ‌آب در شرایط سقوط هواپیما در اقیانوس‌ها و دریاهاست. در واقع پشتی صندلی هواپیماها عمدا به‌گونه‌ای ساخته می‌شود که در صورت سقوط هواپیما در دریا بر روی ‌آب شناور مانده تا مسافرین بتوانند از آن به‌منظور رهایی از اعماق اقیانوس و رسیدن به سطح ‌آب استفاده کنند. بوئیک 777 ‌مالزیایی ناپدیدشده هم از این موضوع مستثنا نبوده، بنابراین اگر این هواپیما به درون ‌آب اقیانوس سقوط کرده باشد مطمئنا آثار و لاشه‌های هواپیما به صورت شناور بر روی سطح ‌آب مشاهده می‌شدند.


 اتفاق چهارم

اگر موشکی هواپیمای mh370 را نابود کرده باشد، علاوه بر یافته شدن لاشه‌ی هواپیما و جعبه‌ی سیاه مربوط به آن، می‌بایست سیگنال‌های اطلاعاتی موشک در رادارهای اطلاعاتی ضبط شده باشند.

اتفاق های عجیب دنیا

اتفاق های عجیب دنیا

 یکی از فرضیاتی که برخی از افراد در رابطه با ناپدید شدن پرواز شماره‌ی 370 هواپیمایی ‌مالزی ارائه کرده‌اند، مربوط به نابودی این هواپیما توسط موشک است. در این شرایط مسلما انفجاری رخ داده و می‌بایست لاشه‌ی هواپیما و جعبه‌ی سیاه آن قابل یافت باشند. حتی با چشم‌پوشی از این مورد نیز، همگی ما می‌دانیم که اطلاعات موشکی که در هوا به سمت هدفی مشخص حرکت می‌کند توسط رادارهای سیگنالی ضبط خواهند شد؛ بنابراین اگر خبری از اطلاعات و سیگنال‌های راداری مربوط به موشک نبوده، فرضیه‌ی وارده هم کاملا نقض خواهند شد.

در این میان برخی از افراد عقیده دارند که شاید از موشکی فوق پیشرفته با قابلیت انهدام تمامی لاشه‌های ناشی از انفجار به‌منظور نابودی این هواپیما استفاده شده است که نهایتا منجر به نابودی کل لاشه‌های آن و حتی جعبه‌ی سیاه این هواپیما شده است؛ اما در رابطه با این تئوری هم دو مشکل اساسی وجود دارد. اول اینکه هنوز هیچ موشکی با قابلیت این چنینی چه در زمینه‌ی "هوا به هوا" و چه در زمینه‌ی "زمین به هوا" توسط هیچ سازمانی در هیچ کجای دنیا ساخته نشده است؛ بنابراین وجود همچنین موشکی کاملا به‌دوراز ‌واقعیت به نظر می‌آید. دوم اینکه در صورت وجود موشکی با چنین قابلیتی باز هم می‌بایست حرکت این موشک به سمت هدف توسط رادارهای سیگنالی ثبت و ضبط می‌شد، اما همان‌طور که گفتیم هیچ خبری از اطلاعات سیگنالی مربوط به وجود هرگونه موشک یا شیء خارجی تا لحظه‌ی ناپدید شدن این هواپیما در رادار به ثبت نرسیده است.

 اتفاق پنجم

محل دقیق ناپدید شدن این از صفحه‌ی رادار هواپیما کاملا مشخص است.

اتفاق های عجیب دنیا

اتفاق های عجیب دنیا

 کنترل کننده‌ی ‌ترافیک هوایی تقریبا تمامی جزئیات پرواز mh370 را تا لحظه‌ی ناپدید شدن به ثبت رسانده است. هم‌اکنون اطلاعات دقیق مربوط به محل ‌ناپدید شدن هواپیما، ارتفاع و حتی سرعت هوایی آن را در لحظه‌ی ناپدید شدن ثبت شده است؛ بنابراین اگر این هواپیما دچار هرگونه سانحه‌ای شده باشد، اطلاعات دقیق محل بروز حادثه کاملا مشخص بوده و می‌توان از این اطلاعات به‌منظور جستجوی دقیق‌تر استفاده کرد.

همچنین نباید فراموش کنیم محققین و بازرسان بخش ایمنی هوایی افرادی فوق‌العاده دقیق و تعلیم دیده هستند. آن‌ها بارها و بارها انفجار هواپیما یا هر شی‌ء دیگر در هوا را مشاهده کرده‌اند و دقیقا می‌دانند که لاشه‌های ناشی از انفجار به چه شکلی پراکنده خواهند شد؛ بنابراین اطلاعات کوچکی در رابطه با محل سقوط یا ‌ناپدید شدن هواپیما می‌تواند بازرسان این بخش را به کشف نهایی کل ماجرا برسانند؛ اما بااین‌وجود آن‌ها نتوانسته‌اند که هیچ‌گونه اثری از پرواز شماره‌ی 370 هواپیمایی ‌مالزی پیدا کنند و این موضوع کاملا جای تعجب دارد.

 اتفاق ششم:

اگر پرواز شماره‌ی 370 هواپیمایی ‌مالزی ربوده می‌شد به‌هیچ‌عنوان از صفحه‌ی رادار محو نمی‌شد.

اتفاق های عجیب دنیا

اتفاق های عجیب دنیا

 ربوده شدن یک هواپیما به‌هیچ‌عنوان منجر به محو شدن اطلاعات سیگنالی پروازی آن از رادارها نخواهد شد. حتی اگر تمامی فرستنده‌های درون هواپیما غیرفعال شوند رادارهای زمینی هنوز هم می‌تواند به سادگی و با استفاده از "رادارهای انفعالی" محل دقیق هواپیما را ردیابی کنند. لازم به ذکر است که "رادارهای انفعالی" رادارهای کلاسیکی هستند که یک سیگنال را به سمت هوا ارسال کرده و انعکاس آن را نظاره‌گر خواهند بود و نهایتا از این طریق موقعیت مکانی جسم موجود در هوا را مشخص می‌کنند.

بنابراین تئوری مربوط به ربوده شدن این هواپیما هم کاملا نقض می‌شود. مطمئن باشید که اگر هواپیمایی ربوده شود به‌هیچ‌عنوان اطلاعات مربوط به مسیر حرکتی آن در رادارهای زمینی ناپدید نخواهد شد.

پس هواپیمای شماره‌ی 370 ‌مالزیایی چه شده؟ چه بلایی سر این هواپیما و 239 سرنشین آن آمده است؟

 نتیجه‌گیری

با توجه به 6 شواهدی که طی این مقاله آن‌ها را بررسی کردیم مطمئنا به یک نتیجه‌ی مشخص دست پیدا خواهیم کرد. پرواز شماره‌ی 370 هواپیمایی ‌مالزی (mh370) نه منفجر شده و نه ربوده شده، بلکه به شکل ماوراءالطبیعه‌ای ناپدید شده است! شاید باور این موضوع دشوار باشد اما شواهد موجود حاکی از ناپدید شدن آنی و بدون توضیح این هواپیمایی است. شاید با شنیدن این موضوع به یاد ‌سریال پرطرفدار لاست (lost) بیفتید، اما باید قبول کنیم که این هواپیما به همراه 239 مسافر و خدمه‌ی خود به شکل عجیبی ناپدید شده است.

پس از ارائه‌ی تئوری‌های منطقی در رابطه با ناپدید شدن این هواپیما و بررسی شواهد موجود و نهایتا رد شدن امکان وجود تمامی این تئوری‌ها، هم‌اکنون تئوری‌های جدید و عجیب و غریبی در رابطه با این هواپیما ارائه شده است. برخی از این تئوری‌های شامل مواردی همچون امکان وجود سلاح نظامی خاص و مخفی که می‌تواند بدون باقی گذاشتن اثری شی‌ء مدنظر را نابود کند و یا فرضیاتی نظیر اتفاقی مشابه با منطقه‌ی مثلث برمودا، محل اتصال تار و پود فضا و زمان، دخالت موجودات فرازمینی و ... می‌شوند.

در واقع هم‌اکنون هیچ نوع شواهد و اطلاعات بیشتری در رابطه با این هواپیما و دلیل ناپدید شدن آن به دست نیامده. شاید دلیل منطقی دیگری برای این موضوع وجود داشته باشد؛ مثلا لاشه‌ی هواپیما پس از سقوط به مناطقی دورتر از محدوده‌ی جستجو منتقل شده باشند؛ اما این محدوده تا چه حد می‌تواند از محل ‌ناپدید شدن هواپیما فاصله گرفته باشد؟ محدوده‌ای که تاکنون تیم جستجو به بررسی آن پرداخته‌اند فوق‌العاده وسیع‌تر محدوده‌ی احتمالی سقوط این هواپیما و حمل لاشه‌های آن محسوب می‌شود؛ بنابراین با گذشت زمان و گسترش هرچه بیشتر جستجوهای صورت گرفته صحت این فرضیه هم بیشتر و بیشتر زیر سوال می‌رود.

اما موضوع خطرناک و دلهره برانگیز اصلی مربوط به این حادثه‌ی عجیب در واقع یافتن لاشه‌های این هواپیما نخواهد بود. مطمئن باشید که این لاشه‌ها و 239 فرد موجود در این هواپیما هیچ‌گاه یافته نخواهند شد. ‌نگرانی کنونی که ایجاد شده در رابطه با وجود قدرتی ماوراءالطبیعه است که می‌تواند در شرایطی نامشخص بدون برجای گذاشتن هیچ نوع اثری هواپیماهای ما را برباید و یا نابود سازد. این نیروی ماوراءالطبیعه می‌تواند مربوط به موجودات فرازمینی یا نیروهای متافیزیکی (مابعدالطبیعه) باشد. این موضوع مسلما منجر به وحشت مردم خواهد شد بنابراین بازگو کردن جزئیات مسائل این چنینی در رسانه‌های عمومی اصولا انجام نمی‌شود. به نظر شما چه عاملی منجر به ‌ناپدید شدن هواپیمای mh370 و 239 مسافر و خدمه‌ی این پرواز شده است؟

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : شش اتفاق عجیب در مورد هواپیمای 370 مالزی

رای شما :
زمان دقیق: 2015-03-15T11:55:16+03:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است