شنبه ۹۷/۱۱/۲۷   Sat 19/2/16

شش هفته بعد از زایمان رابطه جنسی داشته باشید

چاپ مطلب بازدید : 826 شنبه ۱۷ مرداد ۹۴

رابطه جنسی بعد از زایمان

شش هفته بعد از زایمان رابطه جنسی داشته باشید

رابطه جنسی بعد از زایمان

رابطه جنسی بعد از زایمان

اختصاصی بیست ستون: 

اغلب زوجین می پرسند تا چند روز بعد از زایمان نباید رابطه جنسی داشت و چه بایدها و نبایدهایی در این باره وجود دارد .  از نظر علمی وپزشکی هیچ محدودیتی برای رابطه مجدد جنسی بعد از زایمان وجود ندارد . در واقع زن باید تشخیص دهد که چه زمانی بعد از زایمان برای برقراری رابطه جنسی آمادگی دارد .

اما بنا بر تجربه دیده می شود که 6 هفته طول می کشد تا بعد از زایمان رحم به اندازه ی طبیعی خود برگردد. پس بهتر است که زوجین تا 6 هفته صبر کنند و رابطه جنسی نداشته باشند. اما زن ها از نظر احساسی و فیزیکی زودتر از 6 هفته برای برقراری رابطه جنسی آماده می شوند. این مساله کاملا به زن ها وابسته است که چقدر زمان برای تجدید رابطه جنسی لازم خواهد بود.

اگر زایمان طبیعی داشته اید و خون ریزی تان کمتر شده است بعد از 2 هفته می توانید رابطه جنسی را با همسرتان شروع کنید اما بدانید لازم است برای این که دوباره باردار نشوید از راههای پیش گیری از بارداری استفاده کنید . بعد از زایمان به دلیل خون ریزی و ترشحات مهبلی نباید خیلی زود رابطه جنسی داشته باشید .

اگر هنوز ترشحات و خون ریزی زیادی دارید باید صبر کنید تا آمادگی لازم را برای رابطه جنسی کسب کنید . خیلی از خانم ها بیش از 6 هفته زمان نیاز دارند تا دوباره آمادگی برقراری رابطه جنسی بعد از زایمان را به دست آورند.

مقاله ای در این باره در مجله ی تمرین خانواده چاپ شده است که می گوید هیچ محدودیتی برای رابطه جنسی بعد از زایمان وجود ندارد . در این مقاله نوشته شده که نیمی از زنان بعد از 7-5 هفته بعد از زایمان می توانند رابطه جنسی داشته باشند زیرا زنان به دلیل درد ناشی از اپیزوتومی، خون ریزی و ترشحات و خستگی و کمبود قوه ی بدنی رابطه جنسی برایشان سخت می باشد.

علاوه بر آن زنانی که زایمان سختی داشته اند 8 تا 12 هفته بعد از زایمان نمی توانند رابطه جنسی برقرار کنند و زنانی هم که اپیزوتومی شده اند حتی تا ماه ها برای رابطه جنسی آمادگی نخواهند داشت. 

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : شش هفته بعد از زایمان رابطه جنسی داشته باشید

رای شما :
زمان دقیق: 2015-08-08T12:21:47+04:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است