جمعه ۹۷/۴/۲۹   Fri 18/7/20

شوینده خانگی و قوی با پوست پرتقال

چاپ مطلب بازدید : 902 یکشنبه ۱۹ مهر ۹۴

پوست پرتقال  به جای شوینده های شیمیایی

شوینده خانگی و قوی با پوست پرتقال

شوینده خانگی با پوست پرتقال

پوست پرتقال  به جای شوینده های شیمیایی

اختصاصی بیست ستون:  

درباره تاثیر مواد شیمیایی سمی روی کودکان و بزرگسالان همواره نگرانی هایی وجود دارد و به همین خاطر اغلب افراد به دنبال شوینده های ارگانیک می باشند. اما آیا می دانید در آشپزخانه هم می توانید شوینده قوی و بدون ضرر درست کنید؟! بله درست متوجه شدید، با پوست پرتقال می توانید محلولی قوی و ارزان درست کنید و به عنوان شوینده مورد استفاده قرار دهید.

طریقه ساخت شوینده با پوست پرتقال :

با یک پیمانه جوش شیرین و 3 پیمانه آب محلولی درست کنید و با استفاده از مسواک و محلول تعداد 12 پرتقال را تمیز کنید تا تمام مواد شیمیایی و آلودگی ها از بین برود و بعد از آن آب کشی کنید. پوست پرتقال کاملا تمیز شده را بکنید و در ظرف شیشه ای تمیز بریزید و روی آن را با سرکه سفید پر کنید. درب شیشه را محکم ببندید و به مدت یک ماه در جایی تاریک قرار دهید.

شوینده خانگی با پوست پرتقال

بعد از یک ماه محلول را خوب تکان دهید و روی ظرف دهن گشاد صافی بگذارید و محلول را از صافی رد کنید. سپس محلول را با 2/1 پیمانه آب ترکیب کنید و خوب هم بزنید. شوینده قوی آماده است، آن را در اسپری بریزید و برای تمیز کردن سطوح آشپزخانه و منزل استفاده کنید. 

به تلگرام ما بپیوندید
میزان محبوبیت: 4.69(96 رای) | زمان دقیق: 2015-10-11T09:04:48+03:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون وب سایت جامع خبری خانواده می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است