پنجشنبه ۹۷/۷/۲۶   Thu 18/10/18

ضرب المثل از تو حرکت و از خدا برکت

چاپ مطلب بازدید : 652 پنجشنبه ۲۱ خرداد ۹۴

مثل های شیرین تر از عسل

ضرب المثل از تو حرکت و از خدا برکت

ضرب المثل

مثل های شیرین تر از عسل 

اختصاصی بیست ستون: 

ضرب المثل زیبای از تو حرکت از خداوند برکت در جایی به کار می رود که شخص همه چیز را به خدا واگذار می کند اما برای رسیدن به خواسته اش قدمی بر نمی دارد و منتظر معجزه ای از جانب خداست .

داستانی مرتبط با این ضرب المثل بیان می کنیم با این نتیجه گیری که خداوند روزی رسان است اما یک سرفه ای هم باید کرد.

شخص ساده لوحی مکرر شنیده بود خداوند متعال ضامن رزق و روزی بندگان است . بهمین خاطر به این فکر افتاد که به گوشه مسجدی برود و مشغول عبادت شود و از خداوند روزی خود را بگیرد .

به همین قصد یکروز صبح به مسجد رفت و مشغول عبادت شد .همینکه ظهر رسید از خداون طلب ناهار کرد ولی هرچه به انتظار نشست برایش ناهار نرسید تا اینکه شام شد و او باز از خدا طلب خوراکی برای شام کرد و چشم براه ماند.چند ساعتی از شب گذشته بود که درویشی وارد مسجد شد در پای ستونی نشست ، شمعی روشن کرد و از کیسه خود غذایی بیرون آورد و شروع به خوردن کرد . مردک که از صبح با شکم گرسنه از خدا طلب روزی کرده بود و در تاریکی چشم به غذا خوردن درویش دوخته بود ، دید درویش نیمی از غذای خود را خورد و عنقریب نیم دیگر را هم خواهد خورد .مردک بی اختیار سرفه ای کرد و درویش که صدای سرفه را شنید گفت : هر که هستی بفرما پیش . مرد بینوا که از گرسنگی داشت میلرزید پیش آمد و مشغول خوردن شد . وقتی سیر شد ، درویش شرح حالش را پرسید و آنمرد هم حکایت خود را تعریف کرد.

درویش به آن مرد گفت : فکر کن تو اگر سرفه نکرده بودی من از کجا میدانستم تو در مسجد هستی تا به تو تعارف کنم و تو هم به روزی خودت برسی ؟ شکی نیست که خدا روزی رسان است ولی یک سرفه ای هم باید کرد .

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : ضرب المثل از تو حرکت و از خدا برکت

رای شما :
زمان دقیق: 2015-06-11T09:50:56+04:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است