پنجشنبه ۹۷/۷/۲۶   Thu 18/10/18

عادت های افراد ناموفق را بشناسید

چاپ مطلب بازدید : 920 یکشنبه ۵ مهر ۹۴

افراد ناموفق پرخاشگر و حسود هستند

عادت های افراد ناموفق را بشناسید

عادت های افراد ناموفق

افراد ناموفق پرخاشگر و حسود هستند

اختصاصی بیست ستون:  

افراد ناموفق در انجام کارهای روزانه خود عادت های بسیار بدی دارند که نمی توانند آنها را ترک کنند و به همین دلیل در کارهایشان با عدم موفقیت رو به رو می شوند . در ادامه به این عادت های بسیار بد اشاره می کنیم تا در جهت رفع آنها گام بردارید ...

افراد ناموفق حسود هستند

این افراد مسئولیت گریز هستند و مسئولیت کاستی های خود را برای رسیدن به موفقیت برعهده نمی گیرند و همواره تلاش می کنند دستاوردهای دیگران را بی ارزش نشان دهند. در واقع آنها به دلیل حسادت زیاد نمی توانند موفقیت دیگران را در کسب و کار یا هر حوزه ی دیگری ببینند و زندگی توام با حسادت برای آنها خسته کننده می باشد که عاقبت خوبی نخواهد داشت.

افراد ناموفق از کار کردن فرار می کنند

بیل مورفی، نویسنده آمریکایی درباره کارآفرینی مقالاتی نوشته است و در این باره خاطره ای را بیان می کند: سال های گذشته که من در ارتش ایالات متحده به عنوان وکیل مشغول به کار بودم، به طرز عجیبی از زیر کار فرار می کردم . طوری میز کار خود را چیده بودم که می توانستم پشت میز پنهان شوم و چرت بزنم بدون این که کسی من را ببیند. در واقع افراد ناموفق به این بهانه که به دنبال شادی و موفقیت در زندگی شان هستند، زمانی که کاری برای انجام دادن دارند از دسترس خارج می شوند و از زیر کار در می روند.

خودنمایی از خصوصیت افراد ناموفق است

فخرفروشی انسان ها باعث تنهایی شان می شود. بعضی افراد وقتی در دانش یا ارزش خود کمی اعتماد به نفس احساس می کنند، آن را به رخ دیگران می کشند و سواد و کار دیگران را زیر سوال می برند. در حالیکه افراد موفق اطلاعات خود را با سایرین به اشتراک می گذارند و چیزهای زیادی از آنها یاد می گیرند و با این کار احساس خشنودی دارند. آنها تمایلی به انحصاری کردن تخصص شان ندارند و می خواهند نتیجه بازی برد – برد باشد.

افراد ناموفق وقت شان را هدر می دهند

خیلی از افراد ناموفق به برنامه های تلویزیونی علاقه دارند و مدت زمان زیادی را در اینترنت هستند. آنها چنان در دنیای دیجیتال و مجازی غرق شده اند که خیلی از فرصت های پیش رویشان را نمی بینند. البته امروزه خیلی از افراد عادی هم به اینترنت اعتیاد پیدا کرده اند و برای رسیدن به موفقیت لازم است مقداری از وقت خود را در شبکه های اجتماعی بگذرانند که متاسفانه این مساله با زیاده روی هایی همراه است و زندگی شخصی افراد را تحت تاثیر قرار داده است.

افراد ناموفق از پشت خنجر می زنند

رفتاری که در افراد ناموفق دیده می شود احساسی است که از خیانت شخصی، به خودتان دارید یا زمانی که به این موضوع پی می برید فردی برای جلوگیری از رسیدن تان به  موفقیت خرابکاری می کند.  افراد ناموفق پتانسیل بالایی در آسیب رساندن به خوشحالی یا موفقیت دیگران دارند. آنها به دستاوردها و موفقیت های دیگران اهمیتی نمی دهند و همواره به دنبال ضربه زدن هستند. البته آنها با رفتار شیطانی شان طوری وانمود می کنند که از روی خیرخواهی قصد کمک به دیگران را دارند در حالیکه به فکر خنجر زدن از پشت هستند.


افراد ناموفق همواره می خواهند دیگران را شرمنده کنند

افراد ناموفق سعی می کنند با کارها و حرف های خود اطرافیان را شرمنده یا مسخره کنند. آنها با تحمیل احساس شرمندگی به دیگران به این نتیجه می رسند که فرد مفیدی نیستد و به تدریج اعتماد به نفس شان پایین می آید و دچار حس تردید و ترس از خود می شوند. آنها احساس قدرت و غالب بودن بر دیگران را می کنند و فکر می کنند مسئولیت شان اصلاح خصوصیت های منفی دیگران است اما باید بدانید این مسئولیت آنها ناشی از اعتماد به نفس پایین شان می باشد.

افراد ناموفق بهانه جویی می کنند

خیلی از افراد همیشه سعی می کنند از تمام کارها ایراد بگیرند و برای هر کاری بهانه ای داشته باشند. آنها خطای دیگران را بزرگ جلوه می دهند و انتقادات بی ارزشی را مطرح می کنند. افراد ناموفق دایره المعارف کاملی از توجیهات برای کارهایشان دارند و بسیار حاضر جواب و خود رای هستند. افراد موفق کمتر به دنبال بهانه جویی می روند و تفاوت میان افراد موفق و ناموفق در میزان حاشیه روی و بهانه جویی آنها می باشد.


عدم مسئولیت پذیری از ویژگی افراد ناموفق می باشد

افراد ناموفق و حسود برای رسیدن به اهداف مشترک و کارهای تیمی نقش مخربی دارند و با فرار از مسئولیت ها همواره وظایف شان را به زمان و روز دیگری موکول می کنند.

افراد ناموفق پرخاشگر هستند

خشم افراد ناموفق به شکل های مختلف نشان داده می شود و بدترین حالت آنها پرخاشگری منفعلانه است. افراد ناموفق به طور غیر مستقیم خصومت و دشمنی خود را به اشکال مختلف چون ترش رویی، متلک پراکنی، یکدندگی و فرار از وظایفی که به آنها محول شده، بیان می کنند.

افراد ناموفق مشکلات را نادیده می گیرند

افراد ناموفق از مواجه شدن با مشکلات و حقایق زندگی واهمه دارند و نمی توانند در مقابل مشکلات و دغدغه های زندگی مدرن، راهکار مناسبی از خود نشان دهند و همواره از مشکلات فراری هستند. آنها سعی می کنند مشکلات را نادیده بگیرند و دلشان را به این موضوع خوش کنند که روزی تمام مسائل حل خواهد شد.

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : عادت های افراد ناموفق را بشناسید

رای شما :
زمان دقیق: 2015-09-27T10:48:57+03:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است