جمعه ۹۷/۱۲/۳   Fri 19/2/22

عادت های رایجی که باعث شکست می شود

چاپ مطلب بازدید : 960 شنبه ۱۷ بهمن ۹۴

افراد ناموفق چه عادت های مشترکی دارند ؟

عادت های رایجی که باعث شکست می شود

عادت افراد ناموفق

افراد ناموفق چه عادت های مشترکی دارند ؟

اختصاصی بیست ستون :

عادت های روزانه شخصیت هر فردی را تعیین می کند ، در واقع هر کسی به خاطر کارهایی که انجام می دهد شناخته می شود . هیچ شکستی به قدری ویران کننده نیست که نتوانید باز هم روی پاهای خود بایستید و هیچ موفقیتی هم پایدار و همیشگی نخواهد بود . اگر در گذشته تان شکستی داشته اید ، هیچ گاه تلاش را رها نکنید ، زیرا از آنچه که فکر می کنید قوی تر هستید . اگر به تازگی با شکست رو به رو شده اید و به فکر جا زدن هستید ، از این کار دوری کنید .

همان چیزی که از آن دوری می کنید ، مسیر آینده ی شماست . باید بدانید که همیشه راهی هست ، شاید هنوز آن را پیدا نکرده باشید ؛ پس به تلاش خود ادامه دهید . باید بدانید که چرا و چگونه مجبور به عقب نشینی شده اید و خودتان را هر طور شده از این سکون و توقف رها کنید .

بیشتر انسان های موفق نمی شوند برای شکست های خود کاری انجام دهند . آنها در نهایت از تلاش دست می کشند ، رویاهای خود را رها کرده و دیگر روز کارهایی که برایشان اهمیت داشت وقت نمی گذارند و در آخر در نارضایی غرق می شوند . هر فردی از شکست می ترسد ، اما در نهایت مجبور به تجربه آن هستیم . در واقع واکنش فرد به شکست اهمیت دارد نه خود آن . در ادامه چندین عادت رایجی که می تواند باعث شکست شما در زندگی شود را به همراه راهکارهای آن ارائه خواهیم دداد .

ترس از امتحان کردن راههای جدید

وین گرتزکی در این باره می گوید : شما به طور قطع تمام فرصت هایی که با بی اهمیتی از کنار آنها می گذرید را از دست می دهید . تنها وقتی می توانید به پیشرفت برسید که گامی بردارید . غلبه بر ترس از شکست اولین گام به سمت موفقیت و پیروزی است . باید از همین امروز برای مواجه شدن با ترس هایتان گام بردارید . اگر کاری برای انجام دادن دارید ، از همین امروز شروع کنید ؛ حتی اگر به نظرتان خیلی ساده و پیش پا افتاده باشد . اگر رویایی دارید که از دنبال کردن آن می ترسید ، هیچ گاه فرصت برای امتحان کردن را از دست ندهید .

تونی رابینز درباره ترس از امتحان کردن گزینه های جدید می گوید : مهم نیست چقدر اشتباه کنید ، یا سرعت پیشرفت تان کم باشد ، با این همه باز هم از کسانی که هیچ حرکتی ندارند جلوتر خواهید بود .

نا امیدی سریع

برای رسیدن به اهداف و رویاهای خود چقدر پشتکار دارید و ثابت قدم هستید ؟ یکی از رازهای مهم موفقیت این است که به تردیدهای خود غلبه کنید . خیلی از افراد سریع از رویاهای خود دست می کشند . هر انسان موفق برای پشتکار و استقامت تعریفی دارد . تا زمانی که بعد از هر شکست بتوانید به تلاش خود ادامه دهید ، ردپایی از شکست در زندگی تان دیده نخواهد شد .

عادت افراد ناموفق

برنامه ریزی نداشتن


هر فردی اگر برای زندگی و کارهای خود برنامه داشته باشید با احتمال بیشتری به موفقیت می رسد . نیاز نیست خیلی برنامه بدون نقصی داشته باشید . در دنیای واقعی از کسانی قدردانی می شود که کاری انجام دهند . شما همیشه به اهداف و خواسته های خود فکر کنید و در هر لحظه برای حرکت های بعدی تان برنامه ای داشته باشید .

باید برنامه ریزی تان قابل اندازه گیری ، واضح و وابسته به زمان باشد . پس یک تصویر روشن و بزرگ برای اجرای آن آماده کنید . از برنامه های مبهم جلوگیری کنید . اگر برنامه تان قابل اندازه گیری نباشد ، بیشتر در معرض تعلل و عدم موفقیت خواهید بود . برای این که در زمان کمتر نتیجه بهتری بگیرید ، با برنامه ریزی و زمان بندی جلو بروید .


خودتان را باور ندارید

اگر نسبت به کاری که انجام می دهید باور خوبی نداشته باشید ، تمام کارها را در برهه ای از زمان رها می کنید . وقتی هیچ دلیل قانع کننده و انگیزه ای برای باور داشتن خواسته ها و رویاهای خود نداشته باشید ، تمام تلاشی که در این راه انجام می دهد هدر خواهد رفت . در واقع باورهای ناخودآگاه ذهن تان نقش موثری در تلاشی که برای دست یابی به اهداف خود می کنید ایفا می کند . وقتی برای تلاش های خود نتیجه موفقیت آمیزی را نبینید ، خودتان هم به ادامه راه متقاعد نخواهید شد . پس پیشرفت تان در اینده به عزم شما مبنی بر غلبه بر شکست ها و موفق شدن وابسته خواهد بود .


بهانه تراشی های بیخود

برای انجام ندادن هر کاری دلیلی خواهید داشت . همه ی ما برای انجام ندادن کارهایمان بهانه های مختلفی داریم ؛ به این دلیل نمی توانیم فلان کار را انجام دهیم ، این کار را انجام نداده ایم و یا انجام نخواهیم داد .

بهانه تراشی ها به خاطر این است که کنترل شرایط را در دست ندارید . اما تنها خود شما می تواند کنترل کامل کارها و تصمیمات تان را به دست بگیرد . بهانه تراشی و توجیه های بی منطق تنها توانایی شما را تحلیل می برد .

بهانه تراشی


هر فردی ممکن است به دلیل ترس از ناشناخته ها بهانه تراشی کند . یا شاید از تغییر ، طرد شدن یا خجالت ناشی از آن واهمه دارید . ترس شما را در جایی محبوس می کند که دیگر جایی برای اتفاقات خارق العاده نخواهد بود . اگر یاد بگیرید نشانه های ترس را از زندگی خود حذف کنید ، می توانید جلوی بهانه تراشی ها را هم بگیرید .

پس وقتی مانعی باعث توقف تان می شود ، بهانه تراشی نکنید . به چالش نگاهی بیندازید و از آن درس بگیرید و به مسیر خود ادامه دهید . بهانه تراشی باعث می شود تمرکز تان را از دست دهید ، اعتماد به نفس تان پایین بیاید و دیگر خود را باور نداشته باشید . هیچ فردی از این مساله راضی نخواهد بود ، خصوصا وقتی قابلیت های زیادی برای پیشرفت در زندگی را دارید .

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : عادت های رایجی که باعث شکست می شود

رای شما :
زمان دقیق: 2016-02-06T13:02:02+03:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است