چهارشنبه ۹۷/۱۲/۲۹   Wed 19/3/20

عروس بعد از مراسم عروسی کتک می خورد

چاپ مطلب بازدید : 1758 پنجشنبه ۱۷ دی ۹۴

رسم ناپسندی که عروس را سیلی و لگد می زنند

عروس بعد از مراسم عروسی کتک می خورد

آداب و رسوم عروسی

رسم ناپسندی که عروس را سیلی و لگد می زنند

اختصاصی بیست ستون:  

شب عروسی یکی از بهترین شب های زندگی هر دختری است ، حالا فکر کنید قرار است در همین شب از همسرتان کتک بخورید! خیلی عجیب است که یک دختر در لباس عروس مورد خشونت همسرش قرار گیرد. مگر چه اختلافی در جشن عروسی اتفاق افتاده که قرار است عروس در شب عروسی اش که شب زفاف است، کتک بخورد؟

خیر، اختلافی بین عروس و داماد نیست. این کتک خوردن همان خرافه قدیمی و رسم پیشین است که خیلی هم زشت و ناخوشایند می باشد. برطبق این رسم ناپسند و خرافه قدیمی، داماد در شب عروسی اش یک سیلی و لگد به عروس می زند تا گربه را دم حجله کشته باشد و در تمام زندگی همسر تحت فرمان او باشد.

خیلی جالب است که عروس هم از این رسم قدیمی مطلع است و اجازه می دهد مرد رویاهایش در اولین شب زندگی دست به چنین خشونتی بزند. این رسم قدیمی و ناپسند از سال های دور بوجود آمده و شاید تاثیر زیادی در نادیده گرفتن حقوق و مقام زن داشته باشد. این رسم به جز ایران در بعضی از نقاط دنیا چون آلبانی هم رایج است. در آلبانی رسم عجیب و خشنی وجود دارد که عروس باید سه روز متوالی بعد از ازدواج از داماد کتک بخورد تا برای انجام وظایف خانه داری آماده شود. این رسم ناپسند با شدت کمتری در بعضی نقاط ایران هم وجود دارد و شاید لازم است با فرهنگ سازی این رسم های زشت و قدیمی را از بین برد.

این رسم به این صورت اجرا می شود که داماد خرافاتی به عروس سیلی می زند و عروس هم که دست کمی از خرافه پرستی داماد ندارد این رسم ناخوشایند را قبول می کند. گاهی در کنار سیلی یک لگد محکم هم نثار عروس می شود. این رسم ارزش و مقام زن را زیر سوال می برد، زن و مردی که زندگی خود را با یک خرافه قدیمی شروع می کنند، معلوم نیست در ادامه زندگی چه اتفاقات دیگری همانند این خرافات برای او اتفاق بیفتد. باید سعی کرد خرافه را با فرهنگ از بین برد.

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : عروس بعد از مراسم عروسی کتک می خورد

رای شما :
زمان دقیق: 2016-01-07T06:09:53+03:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است