شنبه ۹۸/۱/۳۱   Sat 19/4/20

عشق و قانون جاذبه

چاپ مطلب بازدید : 1857 شنبه ۱۰ مرداد ۹۴

قانون جاذبه و عشق؛ افکار شما می‌تواند افراد و حوادث را جذب کند

عشق و قانون جاذبه

قانون جاذبه

افکار شما می‌تواند افراد و حوادث را جذب کند

اختصاصی بیست ستون: 

چرا اغلب با چیزهایی که به آن بیشتر فکر می‌کنیم مواجه می‌شویم؟

چرا چیزهای خوب جذب می‌شوند و چرا گاهی اوقات می‌بینیم که یک دوست صمیمی تنها اندکی پس از اینکه به او فکر می‌کنیم با ما تماس می‌گیرد؟

افکار ما چیزی نیستند جز واکنش‌های شیمیایی در مغز ما. نحوه‌ای که ما فکر می‌کنیم ناشی از واکنش‌های خاصی است که گرما تولید می‌کند. این گرما موجب ارتعاش مولکول‌های هوا اطراف شما با فرکانس مشخصی می‌شود و این امر منجر به جذب هر چیزی می‌شود که با آن فرکانس در حال ارتعاش است.

 

عشق و قانون جاذبه

قبل از آنکه بدانید که چگونه می‌توان از قانون جاذبه برای جذب فردی استفاده کنید، باید بدانید که چرا افراد عاشق یکدیگر می‌شوند.

افراد معمولا عاشق کسانی می‌شوند که با چیزهایی که آن‌ها در مورد خودشان دوست دارند شباهت و با چیزهایی که در مورد خودشان دوست ندارند تفاوت داشته باشند. برای مثال اگر دختری فاقد اعتماد به‌ نفس ولی در عین حال بسیار باهوش است به احتمال زیاد به دنبال مردی باهوش و با اعتماد به‌ نفس می‌گردد. (اگرچه روانشناسی عشق به این سادگی نیز نیست، برای اطلاعات بیشتر بخش روانشناسی عاشق شدن را ببینید).

بعد از دانستن اطلاعات قبلی ممکن است حدس بزنید که قانون جاذبه چگونه کار می‌کند.اگر هنوز نتوانسته‌اید حدس بزنید به موارد زیر نگاهی بیندازید.

  • داشتن یک علاقه‌مندی مشترک: اگر شما علاقه‌مندی‌های مشترک با فردموردعلاقه خودداشته باشید، شانس جذب شدن او به شما افزایش می‌یابد.
  • شباهت: شبیه بودن به جنبه‌هایی که شخص در مورد خودش دوست دارد شانس جذب فرد مورد علاقه‌تان را افزایش می‌دهد.
  • تنفر از یک چیز مشترک: تنفر از چیزی که فرد موردعلاقه‌تان نیز از آن بدش می‌آید ممکن است به قانون جاذبه شانس بیشتری بدهد.
  • داشتن آنچه که او احتیاج دارد: اگر شما به فرد موردعلاقه‌تان نشان دهید دارای ویژگی‌هایی هستید که او نیاز دارد، او به طور قطع به شما جذب خواهد شد.

 

آیا فکر کردن به یک شخص او را جذب خواهد کرد؟

اگر من جای شما بودم تنها به این قانون بسنده نمی‌کردم. اگر ما همه چیز را تنها با قانون جاذبه به دست آوریم، آنگاه کار و وظایف خود را رها می‌کردیم و تنها به افکار خود وابسته می‌شدیم. درست است که قانون جاذبه وجود دارد اما بدون اقدامات واقعی، شما تنها رویاهای بیشتری جذب خواهید کرد.

 

شباهت، آشنایی و جاذبه

مطالعات نشان داده‌اند که هر چقدر یک فرد در کنار شخص دیگر قرار گیرد، فرد مقابل نیز بیشتر به او عادت می‌کند. مشخص شده است افراد عاشق کسانی می‌شوند که صورت جذابی دارند چرا که مغزشان برای پردازش صورت طرف مقابل انرژی کمتری صرف می‌کند و به همین دلیل است که اغلب افرادی که چهره‌ای متقارن دارند جذاب‌تر به نظر می‌رسند.


هرچه یک فرد با شما آشناتر شود، به دلیل بیشتر دیدن او مغز به انرژی کمتری برای پردازش تصویر صورت وی نیاز دارد و بنابراین جذاب‌تر به نظر می‌رسد. این بدین معناست که شما به احتمال بیشتر عاشق فردی می‌شوید که او را اغلب می‌بینیدتا نسبت به فردی که بسیار جذاب است اما به ندرت او را ملاقات می‌کنید. مطالعات نشان می‌دهند که اکثر مردمعاشق کسانی می‌شوند که اغلب او را می‌بینند یا نزدیک آن‌ها زندگی می‌کنند.

بیایید به قانون جاذبه بازگردیم، چنانچه می‌خواهید این قانون در یک رابطه کارآمد باشد باید مطمئن شوید که بیشتر از قبل دیدهمی‌شوید و بدین ترتیب با فرد موردعلاقه‌تان بیشتر آشنا خواهید شد.

مترجم: مهلا شریف

 

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : عشق و قانون جاذبه

رای شما :
زمان دقیق: 2015-08-01T12:03:25+04:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است