شنبه ۹۷/۱۱/۲۷   Sat 19/2/16

عوارض پوستی دوران بارداری

چاپ مطلب بازدید : 811 سه شنبه ۲۰ مرداد ۹۴

از بین بردن لکه و ترک های پوستی بعد از زایمان

عوارض پوستی دوران بارداری

عوارض پوستی دوران بارداری

از بین بردن لکه و ترک های پوستی بعد از زایمان

اختصاصی بیست ستون: 

اکثر خانم ها در دوران بارداری با لکه های پوستی مواجه می شوند که این لکه های بیشتر در سه ماهه سوم بارداری ظاهر می شود و روی بینی و گونه ها به وجود می آید. بعد از زایمان لکه های پوستی  کم رنگ می شود و حتی روی پوست بعضی از خانم ها باقی می ماند و به عوامل ژنتیکی بستگی دارد. در واقع ژنتیک شما تعیین می کند که تا چه زمانی بعد از زایمان لکه های پوستی تان بهبود یابد.

عوارض پوستی دوران بارداری

خانم های باردار علاوه بر لکه های پوستی با ترک های سینه و شکم نیز روبه رو خواهند شد. این ترک در دوران بارداری بیشتر در زنان چاق نمایان می شود و بعد از زایمان نیز جای ترک باقی می ماند. حتی در این دوران خال ها نیز پررنگ می شوند. خیلی از خانم ها می گویند که در دوران بارداری خال هایشان پررنگ تر و زیربغل و کشاله ران هایش نیز تیره تر شده است. متورم شدن لثه، گوشه کردن ناخن ها و پرخون شدن مخاط لثه از دیگر عوارضی است که در حین بارداری رخ خواهد داد.

دکتر امیرهوشنگ احسانی، دانشیار دانشگاه علوم پزشکی عوارض فوق را در دوران بارداری برشمرده است و می گوید استفاده از روغن زیتون و روغن بادام تاثیری در کاهش مشکلات پوستی دوران بارداری نخواهد داشت. این روغن ها باعث خشک شدن  و کمتر کشیده شدن پوست می شود و تاثیر مستقیمی روی پوست نخواهد داشت. این عوارض در تمام خانم های باردار رخ خواهد داد و باید بعد از بارداری پوست تان را ترمیم کنید تا مشکلات پوستی به وجود آمده رفع گردد.

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : عوارض پوستی دوران بارداری

رای شما :
زمان دقیق: 2015-08-11T01:25:52+04:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است