دوشنبه ۹۷/۴/۲۵   Mon 18/7/16

عواملی که باعث سردمزاجی زوجین می شود

چاپ مطلب بازدید : 634 یکشنبه ۲۲ آذر ۹۴

در زندگی جنسی  عشق و علاقه تان را دریغ نکنید

عواملی که باعث سردمزاجی زوجین می شود

عوامل سرد مزاجی زوجین

در زندگی جنسی  عشق و علاقه تان را دریغ نکنید

اختصاصی بیست ستون:  

در زندگی مشترک قبل از پیدایش هر مشکلی باید به دنبال پیشگیری از آن بود . یکی از معضلاتی که ممکن است در هر خانواده ای وجود داشته باشد ، سرد مزاجی طرفین است . این معضل دامنگیر ممکن است هر خانواده ای را گرفتار کند . در ادامه قصد داریم پیرامون پیشگیری از این موضوع مباحثی را ارائه کنیم و به چهار عامل بسیار تاثیرگذار بپردازیم ...

سرد مزاجی به دلیل ظاهر ناخوشایند طرفین

یکی از عواملی که باعث می شود زوجین نسبت به هم جذب شوند و هر طرف را به دیگری متمایل کند آراستگی فرد است . البته امروزه بیشتر افراد وقتی می خواهند به بیرون از منزل یا مهمانی بروند به فکر آراسته کردن خود می افتند .

آراستگی و زیبایی یکی از مهم عوامل اعتماد به نفس و مایه نشاط و شادابی فرد است . باید بدانید که آراستگی از جمله شرایط لازم برای استمرار روابط گرم میان زوجین است . هر چقدر نحوه پوشش و ظاهر ناخوشایند در جامعه برایتان اهمیت دارد ، در خانواده و از دید همسرتان اهمیت چند برابر خواهد داشت .

در واقع یکی از وظایف هر فردی آراستگی در مقابل همسر است . آنچه بیش از پیش اهمیت دارد آراستگی در خانه است و بعد از آن آراستگی در جامعه اهمیت پیدا می کند . باید یادتان باشد اگر قرار است با زیبایی تان دلی ربوده شود این اتفاق باید در محیط خانه باشد نه در جامعه !.

سردمزاجی به دلیل عدم اظهار عشق و علاقه

وقتی همسرتان را دوست دارید و او هم به شما علاقه مند است ؛ اما عشق و علاقه تان را ابراز نمی کنید . این به معنای آن است که گنج ارزشمندی در دلتان است که نمی خواهید آن را به همسرتان نشان دهید تا شیفته شما شود . خیلی از سردی ها به دلیل این است که زوجین فکر می کنند طرف مقابل به او علاقه ای ندارد . این تصور نادرست سبب می شود که همان محبت کمی هم که در دل تان باقی است از دست برود و آن زمان است که باید به فکر برگرداندن محبت از دست رفته باشید .

سرد مزاجی به دلیل اطلاع نداشتن از روش های درست روابط زناشویی

خیلی از زوجین علی رغم عشق و علاقه ای که به یکدیگر دارند ، بعد از مدت زیادی از زندگی زناشویی هنوز اصول و روش های صحیح آن را یاد نگرفته اند . شاید این مساله به دلیل ان است که پیگیری و اموزش روابط جنسی را زشت و دور از اخلاق می دانید . اگر از جمله این افراد هستید و این تصورات نادرست را دارید ، باید بدانید که این عامل یکی از مهم ترین عوامل بروز ناسازگاری خانوادگی و طلاق خواهد بود . پژوهشگران توصیه می کنند برای دور شدن از اختلافات خانوادگی روش های درست روابط جنسی را بیاموزید تا زندگی تان به دام سردی نیفتد .

سردمزاجی به دلیل گرفتاری های کاری و خستگی

مساله ای که خیلی از خانواده ها به آن دچار شده اند ، غرق شدن در فعالیت های بی پایان زندگی است . هر شب ساعت را تنظیم می کنیم تا فردا صبح دوباره برای شروع کار و فعالیت از خواب بیدار شویم . صبح ها به شب می رسد و شب ها به صبح می رسد و تمام تلاش ما به تامین نیازهای مادی ختم می شود ، غافل از این که نیازهای عاطفی ، روانی و زناشویی خود و همسرمان هم باید تامین شود.


در تمام این مدت شما فقط کار کرده اید ، در حالیکه صبح ها با انرژی از خانه بیرون می رفتید و با خستگی و آشفتگی به خانه بر می گشتید . در این زمان همسر شما نیازمند عشق و محبتی بود که از او دریغ می شد .

همین کار و تلاش شبانه روزی برای به دست آوردن پول باعث سردی می شود . وقتی خسته به منزل بر می گردید و حس خندیدن ندارید حداقل لبخند بزنید تا ظاهرتان زیباتر شود . وقتی خستگی اجازه یک گفتگوی طولانی عاشقانه را به شما نمی دهد ، چند جمله زیبای عاطفی و تاثیر گذار کار سختی نخواهد بود .

به تلگرام ما بپیوندید
میزان محبوبیت: 4.94(92 رای) | زمان دقیق: 2015-12-13T08:20:28+03:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون وب سایت جامع خبری خانواده می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است