شنبه ۹۸/۱/۳۱   Sat 19/4/20

غذا نخوردن قبل از ورزش باعث چربی سوزی می‌شود

چاپ مطلب بازدید : 1068 پنجشنبه ۱ تیر ۹۶

در این مطلب با تاثیرات خوردن غذا برروی بدن پیش از ورزش آشنا خواهیم شد و راهکارهایی برای موثرتر بودن ورزش روی بدن شما ارائه داده شده است.

با مطالب  ورزش و زیبایی اندام بیست ستون همراه باشید.

تغذیه های قبل از ورزش

ورزش در حالتی که غذا نخورده‌ایم بیشتر در بافت‌های چربی تغییر ایجاد می‌کند‎

افرادی که به ورزش کردن علاقه دارند غالباً نمی‌دانند که قبل از ورزش بهتر است غذا بخورند یا نه. مطالعات انجام شده اخیراً تاثیر خوردن قبل از ورزش را بر واکنش بافت‌های چربی به ورزش نشان داده است.

به نقل از science daily ، نتایج مطالعات در این زمینه در مجله فیزیولوژی منتشر شده است.

در این مطالعات افرادی که ‌اضافه وزن داشتند مورد بررسی قرار گرفتند. تعدای از این افراد بعد از خوردن غذایی با کالری زیاد و کربوهیدرات ورزش کردند و تعدادی با شکم خالی این کار را انجام دادند. از این افراد تست خون گرفته شد و بافت‌های چربی آنها نیز مورد بررسی قرار گرفت.

هنگامی که افراد قبل از ورزش غذا نمی‌خورند، میزان ژن pdk۴ در بافت‌های چربی افزایش می‌یابد. افزایش این ژن باعث می‌شود که چربی‌های ذخیره شده در سوخت و سازها به عنوان منبع انرژی استفاده شوند در صورتی که فرد غذا بخورد و بعد ورزش کند، انرژی بدن صرف هضم غذا می‌شود و بدن خوب به بافت‌های چربی نمی‌پردازد. بنابراین ورزش در حالتی که غذا نخورده‌ایم بیشتر در بافت‌های چربی تغییر ایجاد می‌کند و در طولانی مدت می‌تواند برای سلامت مفید باشد.

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : غذا نخوردن قبل از ورزش باعث چربی سوزی می‌شود

رای شما :
زمان دقیق: 2017-06-22T07:00:46+04:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است