جمعه ۹۸/۱/۳۰   Fri 19/4/19

فاش شدن زن بودن شکسپیر پس از 400 سال! + تصاویر

چاپ مطلب بازدید : 365 سه شنبه ۱۷ فروردین ۹۵

گفته می‌شود شکسپیر آن کسی نبوده که ما تصور می‌کردیم و او جنسیتش را با توجه به زمانی که در آن زندگی می‌کرده تغییر داده‌است.

بیست ستون

فاش شدن زن بودن شکسپیر پس از 400 سال!

با اینکه 400 سال از مرگ ویلیام شکسپیر می‌گذرد، شایعاتی در مورد شخصیت واقعی شکسپیر هنوز پابرجاست. یکی از محققانی که در مورد شکسپیر بسیار تحقیق کرده ادعایی می‌کند که به نوبۀ خود بسیار جالب است.

جان هادسون محقق در کتابش می‌نویسد شکسپیر در اصل خانمی به نام امیلیا باسانو بوده که در لندن زندگی می‌کرده. او در کتابی به نام «خانم سیاه موی شکسپیر» می‌نویسد شکسپیر خانمی بوده که موهای سیاهی داشته و درسال 1569 در خانواده‌ای موسیقی‌دان به دنیا آمده‌است.

فاش شدن زن بودن شکسپیر پس از 400 سال!

فاش شدن زن بودن شکسپیر پس از 400 سال!

خانوادۀ امیلیا برای ملکه الیزابت اول موسیقی می نواخته و او در نوجوانی به لورد چمبرلین که مسئول قسمت تئاتر شهر لندن بود علاقه مند شد. او از همین‌جا اطلاعات لازم را برای نوشتن نمایشنامه‌های منتسب به شکسپیر را کسب کرد.

امیلیا باسانو در سال 1645 فوت می‌کند. او تمام عمرش را در لندن سپری می‌کند و این موضوع یکی از دلایلی است که آقای هادسون معتقد است این خانم با نام شکسپیر کار می‌کرده. خانواده امیلیا اهل ایتالیا بودند و او اینگونه اطلاعتی درمورد ایتالیا را در نمایشنامه‌هایش استفاده می‌کرد.

فاش شدن زن بودن شکسپیر پس از 400 سال!

به گفته این محقق، دلیل اینکه ما در آثار شکسپیر مانند اتللو نام امیلیا و در تاجر ونیزی نام فامیل باسانو را مشاهده می‌کنیم همین است.

باشگاه خبرنگاران

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : فاش شدن زن بودن شکسپیر پس از 400 سال! + تصاویر

رای شما :
زمان دقیق: 2016-04-05T02:02:37+04:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است