دوشنبه ۹۸/۱/۵   Mon 19/3/25

فواید ورزش پیاده روی برای خانم های باردار

چاپ مطلب بازدید : 1228 چهارشنبه ۱۱ آذر ۹۴

پیاده روی از دیابت دوران بارداری جلوگیری می کند

فواید ورزش پیاده روی برای خانم های باردار

پیاده روی در دوران بارداری

پیاده روی از دیابت دوران بارداری جلوگیری می کند

اختصاصی بیست ستون:  

پیاده روی در دوران بارداری بهترین ورزش به منظور سلامت و تناسب اندام مادر و جنین می باشد. باید اصول صحیح پیاده روی را بدانید تا از مزایای این ورزش سالم در دوران بارداری بهره مند شوید. پیاده روی ورزشی مفید برای مادر و جنین می باشد؛ خصوصا برای خانم هایی که اهمیت زیادی به اضافه وزن و تناسب اندام شان می دهند. در ادامه به فواید پیاده روی و اصول درست پیاده روی در این دوران اشاره خواهیم داشت.

فواید پیاده روی برای خانم های باردار

خانم های باردار باید بدانند که پیاده روی ورزشی سبک و مفید برای سلامت مادر و جنین می باشد که دارای فوایدی است.

پیاده روی و تولد نوزاد سالم

پیاده روی سبب تناسب اندام مادر و تولد نوزادی با وزن متناسب خواهد شد. باید با پیاده روی صحیح به تولد نوزادی سالم و متناسب کمک کنید.

پیاده روی و جلوگیری از ابتلا به دیابت

ممکن است در دوران بارداری به دلیل اضافه وزن به دیابت مبتلا شوید. می توانید با پیده روی مداوم روزانه احتمال ابتلا به دیابت را از بین ببرید.

پیاده روی و دست یابی به تناسب اندام

خانم هایی که می خواهند در دوران بارداری و بعد از زایمان تناسب اندام شان حفظ شود باید پیاده روی داشته باشند. پیاده روی با ایجاد و حفظ آمدگی در عضلات و اندام های بدن باعث دست یابی به تناسب اندام در خانم های باردار می شود.

پیاده روی و پیش گیری از زایمان زودرس

پیاده روی سبب می شود فشار خون و وزن خانم باردار در وضعیت تعادل بماند و این دو عامل از زایمان زودرس جلوگیری می کند.

پیاده روی و کاهش استرس

گاهی استرس دوران بارداری را ناشی از تغییر هورمون ها می دانیم اما در واقع استرس به خاطر نگرانی های این دوران است که ورزش سبک و مفید پیاده روی راه حل این مشکل است.

پیاده روی در دوران بارداری

پیاده روی و افزایش توان بارداری نرمال

بارداری نرمال به معنی کاهش مشکلات روحی و جسمی با انجام ورزش پیاده روی در این دوران. پیاده روی موجب می شود زایمان راحتی داشته باشید، مقاومت بدن تان بهبود یابد و بعد از زایمان نیز زودتر بهبود یابید. پزشکان و متخصصان به خانم های باردار توصیه می کنند به طور مداوم در یک ورزش سبک فعالیت کنند. اگر پیش از بارداری ورزش نکرده اید ، بهتر است در این دوران پیاده روی را در برنامه روزانه تان قرار دهید.


اصول صحیح پیاده روی

پیاده روی در این دوران برای جسم و روح شما مفید است. رفتن به بیرون از منزل به منظور پیاده روی و استشمام هوای آزاد تاثیر فوق العاده ای روی حالت روحی و روانی شما در این دوران خواهد داشت. قدم زدن سبب می شود روحیه بهتری داشته باشید اما برای بهره مندی از مزایای بیشتر باید یک برنامه پیاده روی جدی اتخاذ کنید. در ادامه چند پیشنهاد مفید جهت افزایش تاثیر پیاده روی و دست یابی به تناسب اندام در این دوران بیان می شود.

در هنگام پیاده روی نگاهتان به سمت جلو باشد

در حین پیاده روی نباید از جایی به جای دیگر نگاه کنید و یا روی زمین خیره شوید. باید چند متر جلوتر از پاهایتان را نگاه کنید. این کار سبب می شود حالت بدن تان بهتر شود و هیچ چیزی به پایتان گیر نکند تا باعث زمین خوردن تان شود. گاهی نیاز است بدوید و برای استفاده از مزایای پیاده روی کار خاصی انجام دهید. اگر با گام های بلند پیاده روی کنید بیشترین استفاده از این ورزش خواهید کرد. در طول این ورزش مفید ضربان قلب تان را کنترل کنید. کمی سرعتی راه بروید اما نه به اندازه ای که نفس تان بند بیاید و نتوانید حرف بزنید. پزشکان می گویند در حین انجام ورزش در طول این دوران باید ضربان قلب تان 140 ضربه در هر دقیقه باشد.


در هنگام پیاده روی به حالت بدن تان توجه کنید

نباید در این دوران در حالی که خم شده اید و شانه هایتان بیش از حد خم است قدم بزنید زیرا این کار باعث کمر دردتان می شود. در طی این دوران وقتی پیاده روی می کنید باید کاملا صاف و ایستاده باشید. شکم تان را در حالت راحتی قرار دهید و بعد از آن شکم و شانه هایتان را کمی عقب بکشید. بعضی از خانم های باردار فکر می کنند پوشیدن کمربند بارداری باعث می شود بدن شان در وضعیت درستی قرار گیرد، کمر دردشان بهبود یابد و حالت بدنشان در این حین بهتر باشد. بهتر است شما هم یک کمربند بارداری از فروشگاه لوازم بارداری بخرید تا از مزایای آن در حین پیاده روی بهره مند شوید.

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : فواید ورزش پیاده روی برای خانم های باردار

رای شما :
زمان دقیق: 2015-12-02T08:29:32+03:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است