دوشنبه ۹۷/۵/۲۹   Mon 18/8/20

فواید گریه کردن

چاپ مطلب بازدید : 1208 سه شنبه ۲۶ خرداد ۹۴

گریه کردن و مزایای آن برای سلامتی

فواید گریه کردن

گریه کردن

گریه کردن و مزایای آن برای سلامتی

اختصاصی بیست ستون: 

زمانی که برای اولین بار احساس گریه کردن به شما دست داده بود ممکن است که والدینتان به شما گفته باشند که مردها نباید گریه کنند. گاهی اوقات نیز در برهه‌هایی از زندگی‌تان که احساس گریه داشته‌اید ممکن است از اطرافیانتان این جمله را شنیده باشید که باید جلوی خودتان را بگیرید زیرا مردها نباید گریه کنند. وقتی که خودتان صاحب فرزند شدید هم ممکن است که عینا همین حرف‌ها را شما به او بزنید. (که مردها گریه نمی‌کنند)

این تنها یک عقیده است که تحت تاثیر اطرافیانتان در شما شکل گرفته است. عقیده‌ای که بیان می‌کند گریه کردن یک کار شرم‌آور بوده و یا کاری ست که افراد ضعیف آن را انجام می‌دهند. ممکن است شما هم تا حدی به این جمله باور داشته باشید چرا که پس از گریه کردن کمی اعتماد به نفستان متزلزل می‌شود و این به خاطر این است که فکر می‌کنید فرد ضعیفی هستید.

اما آیا این حرف صحیح است؟

خوشبختانه نه! این فقط یک باور غلط دیگر است که از اطرافیانتان کسب کرده‌اید.

 

فواید گریه کردن

در ادامه به تعدادی از فواید گریه کردن اشاره می‌کنیم:

گریه کردن

گریه کردن بدن را از دست توکسین ها خلاص می‌کند

 گریه کردن یکی از روش‌هایی ست که بدن برای دفع توکسین ها و سایر مواد مضر از آن استفاده می‌کند. اشک‌هایی که مستقیما نتیجه یک تحریک احساسی هستند، باعث خروج توکسین بیش‌تری از بدن می‌شوند.

 

جلوگیری از سرکوب شدن احساسات

 آیا می‌دانستید گاهی افراد به دلیل سرکوب کردن احساساتشان دچار افسردگی می‌شوند؟ آیا می‌دانستید که خیلی وقت‌ها احساس ناخوشایندی داریم تنها به دلیل اینکه احساساتی دورنمان هستند که نیاز دارند آشکار شوند؟ گریه کردن یکی از سالم‌ترین راه‌ها برای بیرون ریختن این احساسات سرکوب شده می‌باشد.

 

گریه کردن حالتان را بهتر می‌کند

 گریه کردن باعث ترشح اندورفین شده که خود هورمونی ست که باعث بهبود حال و شرایط بدن و سرکوب درد می‌شود. به همین دلیل بعد از گریه کردن احساس بهتری می‌کنید.

 

مرد و گریه

گریه کردن چیزی نیست که از آن احساس خجالت کنید مخصوصا اگر دلیل آن از دست دادن چیز با ارزشی در زندگی‌تان باشد. معیار سنجش یک مرد تعداد اشک‌هایی که از ریخته شدنشان جلوگیری می‌کند نیست، بلکه عمل او و چگونگی رفتارش معیار سنجش است. بعضی از افراد گریه می‌کنند و سپس دنیا را تغییر می‌دهند و بعضی دیگر اشک هایشان را سرکوب کرده و یک عمر با حالت افسردگی زندگی می‌کنند.

مترجم: مهلا شریف

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای فواید گریه کردن
زمان دقیق: 2015-06-16T10:28:12+04:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است