شنبه ۹۷/۱۱/۲۷   Sat 19/2/16

فیس بوک شما را بهتر از مادرتان می‌شناسد.

چاپ مطلب بازدید : 725 شنبه ۸ فروردین ۹۴

به گفته محققان فیس بوک شما را بهتر از مادرتان می‌شناسد.

فیس بوک شما را بهتر از مادرتان می‌شناسد

فیسبوک شما را بهتر از مادرتان می‌شناسد.

به گفته محققان فیس بوک شما را بهتر از مادرتان می‌شناسد

اختصاصی بیست ستون:

رفتار شما در ‌شبکه های اجتماعی ممکن است تعریف بهتری از شخصیت شما نسبت به باور خانواده و دوستان شما باشد.

طبق تحقیق منتشرشده در دانشگاه ‌های کمبریج و استنفورد ،stanford، موارد پسندیده شده شما در فیسبوک تعریف بهتر و دقیق‌تری از شخصیت شما نسبت به نظر خانواده و دوستان شما دارد. پسندیدن گروه موسیقی، کتاب یا برنامه ‌تلویزیونی موردعلاقه شما در فیسبوک گویای واقعی افکار شما است.

شرکت‌کنندگان در این تحقیق به همراه دوستان و خانواده خود نظرسنجی‌های ‌شخصیت شناسی تکمیل کردند. سپس، محققان از یک برنامه کامپیوتری برای غربال کردن پسندهای فیسبوک بیش از 85.000 شرکت‌کننده استفاده کردند که شامل مواردی چون لایک های صفحات و تفریحات در فیسبوک این افراد بود. محققان به دنبال ویژگی‌های شخصیتی همچون وجدان وسنجش میزان اجتماعی بودن و برونگرا بودن شرکت‌کنندگان بودند. همچنین آن‌ها روابط مشخصی پیدا کردند؛ مثلا افراد برونگرا به مهمانی و رقصیدن علاقه داشتند و افرادی که تمایل داشتند "رک " باشند سخنرانی‌های ted و تفکرات عمیق را ترجیح می‌دادند.

نرم‌افزار کامپیوتری استفاده‌شده در این تحقیق پیش‌بینی‌های دقیق‌تری نسبت به خانواده و دوستان شرکت‌کنندگان داشت. این نرم افزار فقط با داشتن 10 پسند فیسبوکی پیش بینی شخصیتی دقیق‌تری نسبت به یک همکار، با داشتن 70 پسند پیش بینی دقیق‌تری نسبت به دوستان، با 150 پسند پیش بینی بهتری نسبت به خانواده و با 300 پسند پیش بینی دقیق‌تری نسبت به همسر شرکت‌کننده داشت.

محققان امیدوار هستند با گسترش این نرم افزار بتوانند کالاهای با مطابقت بیشتری برای مصرف‌کنندگان تولید کنند و کارجویان مناسب‌تری برای کارفرمایان پیدا کنند. توانایی قضاوت ‌شخصیت افراد می‌تواند یک رکن اساسی در زندگی اجتماعی از کارهای روزمره تا تصمیمات طولانی‌مدتی مثل ‌ازدواج و انتخاب رئیس‌جمهور باشد.

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : فیس بوک شما را بهتر از مادرتان می‌شناسد.

رای شما :
زمان دقیق: 2015-03-28T19:25:39+04:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است