دوشنبه ۹۸/۱/۵   Mon 19/3/25

قدیمی ترین فسیل کشف شده آرواره انسان

چاپ مطلب بازدید : 1395 دوشنبه ۱۸ اسفند ۹۳

قدیمی ترین فسیل کشف شده آرواره انسان در کشور اتیوپی

قدیمی ترین فسیل کشف شده آرواره انسان در کشور اتیوپی

قدیمی ترین فسیل کشف شده انسان

قدیمی ترین فسیل کشف شده آرواره انسان در کشور اتیوپی

اختصاصی بیست ستون: 

اکتشاف یک فسیل استخوان آرواره خاکستری در یک گوشه دوردست در کشور اتیوپی توسط یک دانشجوی دانشگاه  ایالت آریزونا، ممکن است درک ما را از اجداد اولیه ما تغییر دهد.

 طبق مقاله چاپ شده در مجله science این فسیل فک پایینی قدیمی ترین گواه بر گونه انسان امروزی می‌باشد. به گفته دانشگاه آریزونا قدیمی ترین فسیل کشف شده انسان که از اجداد انسان ها بوده تقریبا مربوط به 400 هزار سال پیش بوده است ولی این استخوان آرواره 2.8 میلیارد سال قدمت دارد.

chalachew seyoumchalachew seyoum  فارغ التحصیل اهل اتیوپی در نواحی شرقی این کشور به نام afar در یک اردوی اعزامی در سال 2013 قسمت سمت چپی این قدیمی ترین فسیل کشف شده انسان با پنج دندان را کشف کرد. قدمت این فسیل می‌تواند در رفع یک ابهام بسیار مهم در دانش انسانی به ما کمک کند. همچنین بیانگر این است که نوع بشریت حدود نیم میلیارد سال زودتر ازآنچه باور داشتیم ‌سیر تکامل خود را طی کرده است.

william h. kimbel مدیر مرکز تحقیقاتی institute of human origins گفت: اهمیت این قدیمی ترین فسیل کشف شده انسان به این دلیل است که یک مرحله اطلاعات درباره اجدادمان که اطلاعات خیلی کمی از آن‌ها داریم، برای ما فراهم می‌کند. همچنین این یک تکه از پازلی است که راهی را برای سوالات و تحقیقات جدید ایجاد می‌کند تا با دنبال کردن آن‌ بتوانیم اطلاعات دیگری درباره این مرحله نه چندان شناخته شده از زمان پیدا کنیم.

به گفته پرفسور kaye reed از دانشگاه آریزونا، این اکتشاف نتیجه سال ها جستجو در این منطقه بوده است. او اعلام کرد که بررسی ها از سال 2002 شروع شده بود ولی با پیدا شدن فسیل آرواره انسان در سال 2012 که رسوب هایی از گونه australopithecus داشت توجه محققان به سمت این منطقه جلب شد. او همچنین اضافه کرد تتا به حال این گروه در بررسی این مساله که جد قدیمی انسان روی دو پا راه می‌رفته و در یک اقلیم خشک زندگی می کرده است، موفق بوده است.

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : قدیمی ترین فسیل کشف شده آرواره انسان

رای شما :
زمان دقیق: 2015-03-09T18:30:39+03:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است