دوشنبه ۹۸/۲/۲   Mon 19/4/22

قلب لرستان,مخمل کوه+تصاویر

چاپ مطلب بازدید : 2509 شنبه ۱ خرداد ۹۵

مخمل کوه کوهی است به ارتفاع بیش از یک هزار و 900 متر در شمال شرقی خرم آباد.

بیست ستون

مخمل کوه کوهی است به ارتفاع بیش از یک هزار و 900 متر در شمال شرقی خرم آباد که به عنوان بخشی از دره تاریخی خاید آلو قسمتی از شهر خرم آباد را در دامن خود جای داده است.

این کوه بلند در دو سمت به دو تنگه مهم و استراتژیک ختم می شود که در طول تاریخ شاهد رخدادهای گوناگونی بوده است، قسمت جنوبی مخمل کوه به جای بروجرد به خرم آباد متصل می شود.

قلب لرستان,مخمل کوه+تصاویر

محلی که در هنگام ورود رضاخان به لرستان شاهد جنگها و درگیریهای خونینی بوده است، انتهای شمالی مخمل کوه به جاده خرم آباد – الشتر می رسد که به تنگ شبیخون مشهور است و نام آن گویای بسیاری چیزهاست.


این کوه بافتی رسوبی دارد و بیشتر آن پوشیده از گلسنگ است با آغاز فصل بارش گلسنگهای سیاه رنگ و آفتاب گریز هستند به همین علت قسمت هایی از مخمل کوه که کمتر آفتاب گیر است سرسبزتر و دیدنی تر است.

قلب لرستان,مخمل کوه+تصاویر

در قسمت انتهایی شمالی مخمل کوه در تنگ شبیخون به همت اداره کل منابع طبیعی لرستان پارک جنگلی دایر شده که در فصل بهار و زمستان بسیار دیدنی است.

قلب لرستان,مخمل کوه+تصاویر

مخمل کوه برای کوهپیمایی بسیار مناسب و در دسترس است، فقط کافی است پس از رسیدن به میدان 22 بهمن تا انتهای بلوار ولیعصر(عج) بروید.

باشگاه خبرنگاران

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : قلب لرستان,مخمل کوه+تصاویر

رای شما :
زمان دقیق: 2016-05-21T02:16:36+04:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است