دوشنبه ۹۷/۹/۱۹   Mon 18/12/10

قیمت مرغ برای نوروز کاهش پیدا می کند

چاپ مطلب بازدید : 932 سه شنبه ۲۷ بهمن ۹۴

گوشت مرغ برای شب عید تامین است

قیمت مرغ برای نوروز کاهش پیدا می کند

کاهش قیمت مرغ

گوشت مرغ برای شب عید تامین است

اختصاصی بیست ستون :

محمد یوسفی ، رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی از کاهش قیمت مرغ خبر داد و بیان کرد : برای تامین مرغ شب عید مردم هیچ کمبودی وجود ندارد و اگر از ذخایر دولتی هم استفاده نشود ، باز هم بازار قابل کنترل و مدیریت است .

محمد یوسفی اظهار کرد : قیمت داخلی گوشت مرغ با کاهش نسبی رو به رو شده و حالا صادرات گوشت مرغ به کشورهای عراق و افغانستان به روال عادی ادامه دارد و به نظر می رسد در روزهای آینده قیمت گوشت مرغ در بازار داخلی با نزدیک شدن به روزهای پایانی سال و افزایش تقاضا و خرید مردم برای ایام عید با قدری افزایش رو به رو خواهد شد .

او گفت : قیمت گوشت مرغ در مرغداری به صورت نقدی 3550 تا 3650 و به صورت نسیه 3800 تومان می باشد و با توجه به این وضعیت قیمت هر کیلو گوشت مرغ در بازار عمده فروشی 5100 تومان است و حتی در بازار خرده فروشی به 6000 تومان هم می رسد .

محمد یوسفی با بیان این که قیمت مرغ در میدان های میوه و تره بار کیلویی 5100 تومان است ، گفت : شاید بعضی از مغازه های تهران بخواهند گوشت مرغ را با هر قیمتی و با توجه به کشش بازار بفروشند اما دستگاههای نظارتی تا وقتی که این قیمت ها از حد معقول بیرون نیاید و غیر منطقی نباشد ، برخورد نخواهند کرد .

یوسفی بیان کرد : تا به حال حدود 100 هزار تن گوشت مرغ توسط شرکت پشتیبانی امور دام از بازار جمع اوری شده است و در صورتی که این شرکت نخواهد ذخایر گوشت مرغ خود را در بازار شب عید توزیع کند به راحتی می توان بازار را با حجم تولید موجود در بازار که از قبل برنامه ریزی شده بود ، کنترل کرد .

او با ذکر این که مرغداران از 20 روز پیش برای تامین مرغ شب عید و تعطیلات نوروز جوجه ریزی خوبی داشته اند ، بیان کرد : مرغدارانی که 20 روز پیش جوجه ریزی کرده اند زیان زیادی خواهند دید ، زیرا در آن زمان جوجه یک روزه را با قیمت زیادی خریداری کرده اند و حالا قیمت ها به شدت پایین آمده و دیگر نمی توانند محصول شان را مطابق با هزینه های متحمل شده به فروش برسانند .

منبع :ایسنا

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : قیمت مرغ برای نوروز کاهش پیدا می کند

رای شما :
زمان دقیق: 2016-02-16T19:32:49+03:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است