شنبه ۹۷/۱۱/۲۷   Sat 19/2/16

لیست عجیب ترین مکان های جهان

چاپ مطلب بازدید : 1431 دوشنبه ۱۷ فروردین ۹۴

عجیب ترین مکان های جهان را در اینجا ببینید.

عجیب ترین مکان های جهان

لیست ‌عجیب ترین مکان های جهان:

اختصاصی بیست ستون: 

در دنیایی زندگی می‌کنیم که فقط برای انسان ها ساخته نشده است. زندگی با تمام زیبایی ها و جذابیت هایش در همه جا وجود دارد. اگرچه زندگی مدرن شهری محدودیت هایی برای ما به وجود آورده است ولی اگر شما هم جسارت کافی را داشته باشید تا به اطراف خود نگاه کنید، عجایبی که این سیاره برای شما فراهم کرده را خواهید دید. ماورای دریاها، اقیانوس ها، کوه ها و دره ها همچنان یک راز باقی مانده است که همیشه چیز جدیدی برای کشف کردن در ‌مکان های عجیب زمین وجود دارد.

عجیب ترین مکان های جهان

1. ‌چشم آفریقا در کشور موریتانی

عجیب ترین مکان های جهان

این مکان عجیب که در صحرای بزرگ آفریقا قرار دارد وقتی از فضا دیده می‌شود به شکل یک ‌چشم انسان به نظر می‌رسد. این مکان بیضی شکل حدود 40 کیلومتر عرض دارد. این مکان دارای انواع گوناگونی سنگ های محترقه هستند.

چگونگی شکل‌گیری این مکان عجیب برای محققان و مردم همچنان یک راز باقی مانده است. برخی گمانه زنی ها حاکی از این است که این مکان توسط انفجارهای هسته ای هزاران سال قبل شکل گرفته است.

عجیب ترین مکان های جهان

2. blue hole در کشور باهاما

عجیب ترین مکان های جهان

این مکان عجیب به دلیل داشتن حفره های دایره ای شکل عمیق نام "سوراخ ‌آبی" را به خود اختصاص داده است. غواصان همواره گونه‌ها و موجودات جدیدی در این مکان مشاهده می‌کنند که همچنان ناشناخته هستند. طول این سوراخ حدودا 14 کیلومتر تخمین زده شده است.


گفته می‌شود سطح ‌آب دریای این منطقه در گذشته 150 متر کمتر بوده است و در طی زمان ‌آب باعث به وجود آمدن سنگ‌های آهکی و غارهایی در این منطقه شده است. سپس سطح ‌آب دوباره افزایش یافته و باعث به وجود آمدن سوراخ‌هایی ‌آبی رنگ در این منطقه شده است. همه این‌ها در زمان عصر یخ‌بندان و حدود 65.000 سال پیش اتفاق افتاده بودند.

عجیب ترین مکان های جهان


3. جزیره سُقُطرا (socotra) در کشور یمن

عجیب ترین مکان های جهان

به دلیل قرار داشتن این مکان در گوشه ای دور دست، از این مکان به عنوان دنیای گم شده نیز یاد می‌کنند. این مکان تصویر یک دنیای بی نظیر و بهشت مانند است که فقط با تماشای آن می‌توانید زیبایی آن را تحسین کنید. با سفر به این جزیره کوچک ولی با عظمت شما دوباره جوان و سرشار از زندگی خواهید شد و یک تجربه فراموش نشدنی برای تمام زندگی خود خواهید داشت. گفته می‌شود حدود 6 میلیون سال پیش به دلیل دور دستی از دیگر مناطق جهان، این جزیره حدود 900 گونه گیاهی عجیب‌وغریب در خود داشته است که مانند آن‌ها را در هیچ جای این کره خاکی نخواهید دید.

عجیب ترین مکان های جهان


4. پاموک کاله (pamukkale) در کشور ‌ترکیه

عجیب ترین مکان های جهان

یک مکان عجیب دیگر در سیاره ما پاموک کاله (قلعه پنبه‌ای) ‌ترکیه می‌باشد. هیچ‌کس نمی‌تواند بگوید چرا و چگونه این برکه‌های زیبا و حیرت‌برانگیز شکل‌گرفته‌اند.


داستان‌هایی وجود دارد که هزاران سال پیش ‌ترکیه با یک سلسله زلزله‌ها کاملا نابود شده بود. این رخدادها باعث به وجود آمدن شکاف‌هایی در سطح زمین شده و ‌چشمه‌های ‌آب گرمی در این منطقه به وجود آورده است. ‌آب این ‌چشمه‌ها سرشار از کلسیم کربنات بوده و بعد از خشک شدن و تبخیر این ‌آب‌ها، یک ماده گچی از خود جای گذاشته که در طول زمان تبدیل به لایه‌های ضخیم‌تر و سپس به دیوارهایی تبدیل شده اند.

عجیب ترین مکان های جهان


5. مثلث برمودا

عجیب ترین مکان های جهان

اگرچه خیلی عجیب به نظر می‌رسد ولی این مکان نقطه علاقه بسیاری افراد بوده و هست. به دلیل این‌که شاید هر کشتی یا هواپیمایی که از این مکان عبور می‌کند از صفحه این جهان ناپدید می‌شود به این مکان "مثلث شیطان " نیز می‌گویند.


تابه‌حال کشتی های عظیم و هواپیماهای غول پیکری به طرز عجیبی در این مکان ناپدید شده‌اند و کسی دلیل آن را پیدا نکرده است. مثلث برمودا همچنان یک راز برای مردم و ‌دانشمندان باقی مانده است. سه گوشه این مثلث برمودا، فلوریدا و پرتوریکو هستند.

تصور می‌شود که به دلیل مشکلات پیش‌بینی‌نشده ای که در جهت‌یابی هواپیماها اتفاق می‌افتد، آن‌ها سرانجام به طرز عجیبی در اقیانوس سقوط می‌کنند. اگرچه همچنان ‌دانشمندان خیلی مشتاق هستند تا ‌پرده از این راز طبیعت بردارند ولی در زمان حال تا پیدا نشدن جوابی هیچ‌کس دیگر جرات عبور از این مکان را ندارد.

مترجم: امین علایی

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : لیست عجیب ترین مکان های جهان

رای شما :
زمان دقیق: 2015-04-06T09:02:33+04:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است