پنجشنبه ۹۸/۱/۲۹   Thu 19/4/18

مدگرایی و مشکلاتی که در پی مد می آید !

چاپ مطلب بازدید : 1399 یکشنبه ۸ آذر ۹۴

برای حفظ سلامتی تان مدگرا نباشید

مدگرایی و مشکلاتی که در پی مد می آید !

مدگرایی و مشکلات آن

برای حفظ سلامتی تان مدگرا نباشید

اختصاصی بیست ستون:  

مدگرایی در بین جوانان بسیار رایج است ، البته ممکن است در بین دیگر اقشار جامعه نیز وجود داشته باشد . دنباله روی از مد ممکن است سلامت شما را به خطر بیندازد . در ادامه به بعضی از مدگرایی های افراطی اشاره خواهیم کرد ...

مدگرایی شلوار های جین بسیار تنگ

امروز دختران و پسران جوان تمایل زیادی به پوشیدن شلوارهای جین تنگ دارند . این شلوارهای چسبان می تواند به سلامتی فرد آسیب برساند . بنا بر تحقیقات پوشیدن شلوار جین تنگ می تواند به سیستم عصبی بدن آسیب برساند .

پوشیدن شلوارهای تنگ توسط خانم ها باعث بروز مشکلاتی چون عفونت های قارچی می شود . این شلوارها مانع از تبخیر می شود و وقتی ناحیه تناسلی مرطوب شود ، احتمال بروز عفونت های قارچی چون کاندیدیاز وجود دارد . علاوه بر آن عفونت های میکروبی ناحیه پشت به صورت مرطوب راحت می تواند به سمت جلو بیاید و تکثیر یابد .

از طرفی پوشیدن شلوارهای تنگ با ریشه موها سایش ایجاد می کند و باعث ایجاد عفونت در ریشه موها می شود . این عفونت با نام فولیکولیت به صورت جوش های چرکی دردآوری بروز می کند .

مدگرایی کفش های پاشنه بلند

مدگرایی و مشکلات آن

پوشیدن کفش های پاشنه بلند باعث بروز مشکلاتی چون پیچ خوردگی پا ، پینه بستن و دیگر مشکلات اساسی چون آسیب عصبی ، آسیب تاندون و مرگ استخوان می شود . بنا به گفته متخصصان هرچقدر پاشنه کفش بلندتر باشد وزن بیشتری را روی قوزک پا متحمل می کند و فرد احساس درد بیشتری خواهد داشت .

محققان در سال 2014 نقد و بررسی انجام داده اند که نشان می دهد کفش های پاشنه بلند باعث تغییر حالت طبیعی پا و مچ پا می شود و به ستون فقرات فرد آسیب می رساند . در روزنامه نیویورک تایم نیز به آسیب های مچ پا ناشی از پوشیدن کفش های پاشنه بلند اشاره شده است .

مدگرایی گوشواره های سنگین

استفاده مداوم از گوشواره های سنگین باعث کشیده شدن سوراخ گوش و در نهایت پارگی لاله گوش خواهد شد . بعد از این عارضه برای ترمیم لاله گوش به زمان زیادی نیاز خواهید داشت . بهتر است از گوشواره های سبک به صورت مداوم استفاده کنید و گوشواره های سنگین را در مدت زمان کوتاه استفاده کنید .

مدگرایی سوراخ کردن بدن

مدگرایی و مشکلات آن


محققان در سال 2012 تحقیقی را انجام داده اند که نشان می دهد با سوراخ کاری بدن تا 20 درصد در معرض ابتلا به عفونت های باکتریایی خواهید بود . علاوه بر آن سوراخ کردن بدن خصوصا لاله گوش باعث مداخلات روش های پزشکی و ابتلا به آلرژی خواهد شد .

برای پیش گیری از این آسیب ها با ابزار مناسب و تمیز سوراخ کاری بدن را انجام دهید و همیشه این نقاط را ضدعفونی نگه دارید.

مدگرایی استفاده از لنزهای چشم

شاید گذاشتن لنز چشم و عوض کردن رنگ چشم برایتان خوشایند باشد اما استفاده نادرست از این لنزها می تواند  تاثیرات جبران ناپذیری را در پی داشته باشد . با استفاده نادرست و قرار دادن لنزهای تنگ روی چشم باعث ورم چشم ، تحریک قرنیه ، قرمزی چشم و عفونت می شوید . علاوه بر آن لنزهای بزرگتر از اندازه چشم نیز روی عملکرد طبیعی چشم تاثیر می گذارند و به قشای خارجی روی چشم آسیب می رسانند .


مدگرایی استفاده از کیف های دستی سنگین

مدگرایی و مشکلات آن

امروزه بیشتر خانم ها از این مدل کیف ها استفاده می کنند ، درحالیکه در کیف آنها تنها وسایل غیرضروری وجود دارد . این کیف های سنگین وقتی برای مدت طولانی روی دوش تان قرار می گیرد به ستون فقرات تان آسیب می رساند .

شاید از تاثیرات منفی این کیف های سنگین مطلع نباشید ، استفاده از این کیف های سنگین باعث بروز مشکلاتی چون کمر درد ، گردن درد و ضعف و سستی بدن می شود . اگر به استفاده از این کیف ها عادت دارید ، بهتر است این عادت نادرست را ترک کنید و از کیف های سبک و کوچک استفاده کنید و تنها وسایل ضروری را در آن بریزید .


مدگرایی استفاده از کراوات

مردها هم همواره به دنبال مدگرایی هستند . پوشیدن کراوات های تنگ و پیراهن های یقه تنگ باعث می شود خون به خوبی جریان نداشته باشد و دچار تاری دید ، میگرن و گز گز گوش شوید . علاوه بر آن استفاده از این کراوات ها باعث انعطاف پذیری محدود گردن و تنش ماهیچه ای بیشتر در پشت بدن و شانه ها شود .

ممکن است استفاده از این کراوات های تنگ باعث بالا رفتن فشار داخل جمجمه و بالا رفتن فشار چشم شود . البته این کراوات ها به دلیل این که کمتر از لباس های دیگر شسته می شوند ، حاوی میکروب های زیادی هستند .

مدگرایی پوشیدن دمپایی های لا انگشتی


شاید با پا کردن این نوع دمپایی ها احساس راحتی بیشتری داشته باشید و در مقایسه با کفش های پاشنه بلند در معرض آسیب کمتری باشید . اما این مدل دمپایی ها برای سلامتی مضر هستند . بر طبق گزارشی هر ساله 40 میلیون پوند برای درمان جراحت های ناشی از پوشیدن دمپایی های لا انگشتی صرف می شود .

باید بدانید که این نوع دمپایی ها قوس کافی را ندارند و هنگام راه رفتن با مشکلاتی رو به رو می شوید که از جمله آنها می توان به درد مفاصل ، درد ساق پا و مشکلات ارتوپدی اشاره داشت . از این نوع دمپایی ها همانند کفش های پاشنه بلند باید در مکان های خاصی استفاده کنید . این مدل دمپایی ها تنها برای قدم زدن کنار ساحل توصیه می شوند .


مدگرایی کاشت ناخن

کاشت ناخن سبب نرسیدن اکسیژن لازم به بافت زیر ناخن می شود و در نهایت خطر تغییر رنگ ناخن ، رشد کم ناخن و کدر شدن ناخن وجود دارد . وقتی ناخن مصنوعی روی ناخن اصلی قرار می گیرد ، ریشه از بین می رود و ناخن اصلی تغییر شکل می دهد . با کاشت ناخن دچار عوارضی چون عفونت های قارچی و بیماری های ویروسی می شوید . باید بدانید که کاشت ناخن غیر استریل و چندبار مصرف است و انتقال دهنده بیماری های پوستی می باشد . علاوه بر آن مواد شیمیایی که برای چسباندن ناخن استفاده می شود ، غیر استاندارد هستند و احتمال بروز حساسیت های پوستی وجود دارد .

مدگرایی و مشکلات آن


زیاد کردن طول ناخن ها ممکن است توسط ناخن های پلاستیکی که کل ناخن یا انتهای آن را می پوشاند انجام شود ، این ناخن ها با چسب هایی که حاوی ماده حساسیت زاست چسبیده می شود و ممکن است باعث ترک و شکاف ناخن شود .

مدگرایی خالکوبی

خالکوبی در میان جوانان بسیار شایع است . باید بدانید خالکوبی می تواند باعث بروز حساسیت های آلرژیک ، مشکلات پوستی ، عفونت های پوستی و بیماری های خونی شود . باید ابتدا قبل از انجام خالکوبی درباره عوارض احتمالی آن مطلع شوید و از روی ناآگاهی و مدگرایی به دنبال انجام این کار نروید .

مدگرایی با ریش های بلند


مدگرایی و مشکلات آن

امروز مردها به دنبال ضدآفتاب نیستند و به سبک جدیدی از مد روی آورده اند و ریش و سبیل هایشان را بلند می کنند . شاید فکر کنید ریش درمقابل آسیب های محیطی چون سرما و باد از پوست تان محافظت می کند و نوعی ضدآفتاب است . به طوری که هرچه ریش بلندتر باشد و تراکم بیشتری داشته باشد گویی spf ضد آفتاب بیشتر است . در واقع اشعه های مضر خورشید به ریش و سبیل برخورد می کند و با شکستن این اشعه ها به پوست آسیب نمی رساند .

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 2 رای

عنوان این مقاله : مدگرایی و مشکلاتی که در پی مد می آید !

رای شما :
زمان دقیق: 2015-11-29T12:23:36+03:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است