پنجشنبه ۹۷/۴/۲۸   Thu 18/7/19

مدیریت اختلاف در زندگی مشترک

چاپ مطلب بازدید : 639 یکشنبه ۲۴ خرداد ۹۴

اختلافات زندگی مشترک را مدیریت کنید

مدیریت اختلاف در زندگی مشترک

زندگی مشترک

اختلافات زندگی مشترک را مدیریت کنید

اختصاصی بیست ستون: 

زن و مردی که وارد زندگی مشترک می شوند با دو طرز فکر و فرهنگ خانوادگی متفاوت هستند و مسلما زمانی طول می کشد تا با هم کنار بیایند و زندگی شان بدون هیچ مشکل و جر وبحثی باشد. بیشتر مشکلات در سال اول زندگی ناشی از سو تفاهمات است و هیچ زندگی ای وجود ندارد که در شروع دچار مشکل و سوتفاهم نشود. باید بتوانید به صورت درست این سوتفاهمات را مدیریت کنید و روابط تان را کنترل کنید قبل از این که مشکلات جدی شود. برای این که در سال اول زندگی زندگی تان تلخ نشود و به مشکلات جدی نخورید راهکارهایی ارائه شده است که در این جا به آن ها اشاره می کنیم ...

باید از همسرتان حمایت کنید

اگر می خواهید از همسرتان انتقاد کنید بهتر است با محبت باشد . باید سعی کنید زندگی روزمره همسرتان را شیرین کنید . زمانی از روز با هم صحبت کنید ، با این کار احساس بهتری نسبت به هم خواهید داشت . در کارها به هم کمک کنید . مردها گاهی ظرف ها را جمع  کنند ، این کار باعث می شود همسرشان حس خوبی پیدا کنند . بهتر است در انجام وظایف پیش دستی کنید و منتظر نباشید که کاری که به طور مشخص وظیفه هیچ یک از شما نیست طرف مقابل انجام دهد .

وفادار باشید

باید همسرتان مهم ترین دغدغه زندگی شما باشد . باید مرز مشخص و گسترده ای برای رفتار با همسرتان داشته باشید و برای محکم کردن روابط و استقلال تان تلاش کنید . باید در کنارهم خوش باشید و در سختی ها هم پشت هم باشید .

یکی از نکات که در وفاداری مطرح می شود این است که در مورد کمبود ها، مشکلات و بداخلاقی های همسرتان با دیگران صحبت نکنید و اگر در زندگی مشکلی داشتید با همسرتان صحبت کنید و به دنبال پیدا کردن راه حل باشید و هیچ وقت مشکلات زندگی تان را برای دوستان و یا خانواده تان بیان نکنید .

انتظارات و توقعاتتان را کنترل کنید

هیچ کس نمی تواند ادعا کند که انسان کاملی است پس این را بپذیرید که همسرتان مشکلاتی دارد و نباید توقع داشته باشید که با هم تفاهم کامل داشته باشید . باید در مورد موضوعات پیش پا افتاده کوتاه بیایید و توقع نداشته باشید که تمام رفتار و حرف زدنهای همسرتان مطابق میل شما باشد .

باید در مورد مسائلی چون طرز حرف زدن یا حتی طرز مسواک زدن او کوتاه بیایید  . گاهی رفتارهای جزئی شما را عصبی می کند و دوست ندارید همسرتان آن رفتارها را داشته باشد ، بهتر است در این مواقع بحث نکنید و نفس عمیقی بکشید و به خوبی هایی که دارد فکر کنید . اگر در آرامش هم نتوانستید با رفتارهای او کنار بیایید در آرامش این موضوع را با او درمیان بگذارید و راه حلی پیدا کنید .

خجالت و غرور را رها کنید

در رابطه زناشویی نباید خجالت بکشید و نباید احساساتتان را پنهان کنید . باید بدانید که چطور به همسرتان بفهمانید که در یک لحظه حوصله بحث کردن ندارید یا بفهمانید موضوعی برای شما جالب نیست .


همچنین بخوانید: عمر طولانی، چه راهی دارد؟

باید همیشه به او ابراز احساسات کنید ، از او تشکر کنید و هرجایی که لازم است غرور را زیر پا بگذارید و از او معذرت خواهی کنید . حرف زدنتان با همسرتان با مثبت اندیشی باشد و طعنه و کنایه زدن را رها کنید که ضربه بزرگی به روابط تان می زند .

نظرات همسرتان را در نظر بگیرید

به جز رابطه زناشویی ، شما وظایف دیگری نیز در قبال همسرتان دارید . یکی از بزرگترین دغدغه های بعد از ازدواج این است که شما به چه شکل ارتباطتان را با اطرافیان ادامه دهید . ازدواج نباید مانع شود که ارتباطتان را با خانواده و دوستانتان قطع کنید و یا علایق شخصی تان را رها کنید . شما باید بعد از ازدواج برای زندگی تان برنامه ریزی کنید و برای آنها به همراه همسرتان تصمیم بگیرید و به یک تصمیم دو جانبه برسید .

به تلگرام ما بپیوندید
میزان محبوبیت: 4.94(113 رای) | زمان دقیق: 2015-06-14T11:55:21+04:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون وب سایت جامع خبری خانواده می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است