یکشنبه ۹۸/۱/۴   Sun 19/3/24

مردم می توانند آجیل شب عید را قسطی بخرند !

چاپ مطلب بازدید : 1498 شنبه ۱۵ اسفند ۹۴

رکود بازار قیمت آجیل را کاهش داد  

مردم می توانند آجیل شب عید را قسطی بخرند !

آجیل شب عید

رکود بازار قیمت آجیل را کاهش داد  

اختصاصی بیست ستون :

علیرضا ارزانی ممقانی رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار کشور به رکود سنگین بازار فروش آجیل شب عید اشاره کرد و گفت : تعدادی از واحدهای صنفی برای خارج شدن از رکورد اقدام به فروش اقساطی آجیل و خشکبار به کارمندان ، کارگران و افراد مورد اعتماد با چک کرده اند .

او درباره وضعیت عرضه و فروش آجیل شب عید بیان کرد : این روزها برای تامین و عرضه آجیل و خشکبار کمبودی وجود ندارد و با توجه به رکود بازار و کاهش تقاضا برای شب عید هیچ افزایش قیمتی نخواهیم داشت .

ارزانی ممقانی گفت : فندق و تخمه ژاپنی برخلاف سال گذشته قیمت بالایی ندارد و این دو محصول در سال جاری با کاهش 100 درصدی رو به رو شد اما با این حال تقاضا به طور قابل توجهی افت پیدا کرده است .

رئیس اتحادیه آجیل و خشکبار کشور گفت : پیش بینی می کنیم در روزهای پایانی سال فروش آجیل در مقایسه با سال پیش افت 50 درصدی داشته باشد به همین خاطر عده ای از فروشندگان برای این که محصول خود را به فروش برسانند دست به کاهش قیمت کمتر از نرخ واقعی و حتی گاهی کمتر از قیمت خرید کرده اند .

او با ذکر این که آجیل به کالایی لوکس و گران تبدیل شده است بیان کرد : مردم در سال جاری قدرت خرید کمتری دارند و برطبق اولویت هایی که برای شب عید خود دارند ، آجیل از چرخه خرید خارج شده است .

ارزانی ممقانی بیان کرد : دیده می شود بعضی از فروشندگان به مشتریان خود ، کارگران و کارمندان آجیل قسطی می فروشند و از آنها چک می گیرند .

او تایید کرد : در این صورت وضع مالیات اصناف آجیل فروشان بالا رفته و باعث تعطیلی بعضی از واحدهای صنفی شده است به طوری که 10 درصد فعالان بخش آجیل و خشکبار در خراسان رضوی کار خود را ترک کرده اند .

ارزانی درباره قیمت انواع آجیل و خشکبار گفت : در  سال جاری قیمت هر کیلو تخمه ژاپنی 20 تا 25 هزار تومان ، بادام زمینی 13 تا 17 هزار تومان ، تخمه کدو گوشتی 22 تا 28  هزار تومان ، پسته اکبری 45 تا 78 هزارتومان ، پسته فندوقی 35 تا 45 هزارتومان و پسته احمد آقایی 38 تا 50 هزار تومان می باشد .

قیمت نخودچی 8 تا 14 هزارتومان ، انجیر 25 تا 78 هزارتومان ، کشمش 13 تا 18 هزارتومان ، بادام درختی 57 تا 75 هزارتومان و آجیل درهم 15 تا 65 هزارتومان می باشد .

مقاوم مسئول بخش فروشندگان آجیل و خشکبار از وضعیت عرضه خشکبار در نمایشگاههای بهاره شکایت کرد و گفت : برطبق بازدیدی که از نمایشگاههای بهاره داشتیم ، عرضه پرنمک ، رنگ شده و کهنه در بعضی از غرفه ها دیده می شود .

او گفت : نظارت بهتری روی واحدهای صنفی وجود دارد و بهتر است فروش فوق العاده در واحدهای صنفی انجام گیرد تا زمینه خروج رکود بازار آجیل فراهم شود .

منبع : تسنیم

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : مردم می توانند آجیل شب عید را قسطی بخرند !

رای شما :
زمان دقیق: 2016-03-05T20:15:41+03:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است