شنبه ۹۷/۴/۳۰   Sat 18/7/21

معماری مدرن و زیبای پل چوبی در شهر آمستردام

چاپ مطلب بازدید : 3379 شنبه ۱۸ مهر ۹۴

پل سنت لورانت وال از جاذبه های گردشگری هلند می باشد

معماری مدرن و زیبای پل چوبی در شهر آمستردام

پل سنت لورانت وال

پل سنت لورانت وال از جاذبه های گردشگری هلند می باشد

اختصاصی بیست ستون:  

در شهر آمستردام پایتخت کشور هلند پلی چند منظوره و خاص طراحی و ساخته شده که حالا به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری این شهر شناخته می شود. شهر فیشرمن در طراحی ساختمان و معماری مدرن بسیار افراط دارد و معماری مدرن را در بین نمای ساختمان های تاریخی خود بوجود آورده اند . معماری مدرن برای گردشگران بسیار جذاب و قابل توجه است. 

پل سنت لورانت وال

پل سنت لورانت وال

مکان های تاریخی شهر کوچک آمستردام در زمین هایی با مساحت کم قرار دارد و این مساله باعث می شود تا گردشگران به آسانی از تمام اماکن تاریخی این شهر بازدید کنند. شاید یکی از دلایل مشهوریت این شهر نسبت به دیگر شهرهای معماری ، کوچک بودن آن است. در تمام شهر آمستردام ساختمان ها با آجر ساخته شده است و گاهی در ساختمان های قدیمی چوب هم دیده می شود. پل سنت لورانت وال در این شهر پلی چند منظوره با کافه، رستوران، کتابخانه و پارک دوچرخه می باشد. این پل معماری بسیار مدرنی دارد و در قرن هفدهم در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسید.

پل سنت لورانت وال

پل سنت لورانت وال

به خاطر آتش پذیربودن چوب و آتش سوزی استفاده از چوب در سال های 1421 و 1452 میلادی ممنوع شده است. اکنون دانش و معماری اصولی و استاندارد در شهر آمستردام، باعث شده تا خانه ها با معماری مدرن و مقاومی طراحی شوند. معمار پل سنت لورانت وال می گوید: علاقه ی زیادی به چوب دارم و به خاطر اقتصادی بودن آن ترجیح دادم در ساخت این پل از چوب استفاده کنم. چوب در مقایسه با دیگر مصالح مقاومت، انعطاف پذیری و سازگاری بیشتری دارد و علاوه بر آن بسیار زیباست که درچند سال اخیر به عنوان مصالح سنتی و جهانی در ساختمان سازی ها استفاده شده است. چوب به خاطر زیبایی منحصر به فرد خود در بیشتر ساختمان های شهر آمستردام استفاده می شود و اکنون در طراحی داخلی و خارجی این پل از چوب، آلومینیوم و استیل استفاده شده است.


پل سنت لورانت وال

پل سنت لورانت وال

پل سنت لورانت وال

به تلگرام ما بپیوندید
میزان محبوبیت: 4.97(61 رای) | زمان دقیق: 2015-10-10T08:56:33+03:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون وب سایت جامع خبری خانواده می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است