جمعه ۹۷/۷/۲۷   Fri 18/10/19

موسیقی مسبب آرامش

چاپ مطلب بازدید : 807 یکشنبه ۱۷ خرداد ۹۴

موسیقی غمگین به شما آرامش می دهد

موسیقی مسبب آرامش

موسیقی

موسیقی غمگین به شما آرامش می دهد

اختصاصی بیست ستون: 

موسیقی غمگین باعث آرام شدن فرد در مواقع دل تنگی و اندوه است و نقش موثری در تنظیم و متعادل سازی احساسات ما دارد . وقتی موسیقی غمگین گوش می دهیم با خواننده احساس هم دردی می کنیم و متوجه می شویم که دیگران هم مانند ما تجربیاتی مانند زیان ، عشق یک طرفه ، بدشانسی و شکست خوردن را داشته است و با این مقایسه به ما کمک می کنند که ارزیابی واقعی از مشکلات داشته باشیم و خود را سرزنش نکنیم و ما را ازاحساس شکست و ترحم نسبت به خود و احساس گناه کردن و یا بی ارزش بودن نجات می دهد .

وقتی موسیقی غم انگیز گوش می دهید درگیر غم و ناراحتی می شوید که به وسیله یک عامل غیرواقعی و کاملا امن دچار غم شده اید و این موسیقی می تواند در شما آرامش ایجاد کند .

موسیقی

موسیقی و پیداکردن راه حل

گاهی بعد از گوش دادن به یک موسیقی غمگین یک راه حل برای تغییر یک وضعیت غم انگیز پیدا می کنید . این موسیقی غمگین علاوه بر آرامش شما نقش یک مشاوره را دارد .

با گوش دادن به موسیقی هیجان شما تخلیه می شود و ذهن تان با تمرکز بیشتری راه حل مشکلات تان را پیدا خواهد کرد .

 

غمگین شدن با موسیقی

غمی که از طریق گوش دادن به یک موسیقی غمگین در ما ایجاد می شود با غمی که براثر یک اتفاق در زندگی در ما ایجاد می شود متفاوت است . جنس این غم شیرین و دل نشین تر از غم در دنیای واقعی است و ما را به دنیای گذشته و اتفاقات گذشته می اندازد و مرور این خاطرات نوعی تسکین درد و مشکلات است .

 

بیان مشکلات جامعه با موسیقی

گاهی مشکلات اجتماعی و کمبودهایی در جامعه مشاهده می شود که جایی برای ابراز آنها وجود ندارد  . در یک موسیقی غمگین خواننده مشکلات با همراه با موسیقی به زبان می آورد که ما از بیان آوردن این مشکلات به زبان موسیقی خوشحال می شویم و این باعث کاهش فشار ناشی از تحمل مشکلات خواهد شد .

 

تخلیه هیجانی با موسیقی

اغلب افراد  اعتقاد دارند که شنیدن موسیقی غمگین باعث تخلیه احساسات درد و ناراحتی می شود و فرد آن مشکلات و رویدادها را فراموش می کند و در شرایط آرامش قرار می گیرد . شنونده موسیقی با شنیدن موسیقی غم انگیز خود را به جای خواننده می گذارد و این تصویرسازی باعث کاهش درد و رنج او می شود .

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : موسیقی مسبب آرامش

رای شما :
زمان دقیق: 2015-06-07T14:23:02+04:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است