دوشنبه ۹۸/۲/۲   Mon 19/4/22

نحوه برخورد با همسر ایرادگیر بخش دوم

چاپ مطلب بازدید : 1330 پنجشنبه ۲۸ اسفند ۹۳

نحوه برخورد با همسر ایرادگیر –بخش دوم

همسر ایرادگیر

نحوه برخورد با ‌همسر ایرادگیر بخش دوم

نحوه برخورد با<a class='specificlinks' href='https://www.bistsotoon.com/p/%d9%86%d8%ad%d9%88%d9%87-%d8%a8%d8%b1%d8%ae%d9%88%d8%b1%d8%af-%d8%a8%d8%a7-%d9%87%d9%85%d8%b3%d8%b1-%d8%a7%db%8c%d8%b1%d8%a7%d8%af%da%af%db%8c%d8%b1-%d8%a8%d8%ae%d8%b4-%d8%af%d9%88%d9%85' title='نحوه برخورد با همسر ایرادگیر –بخش دوم'> ‌همسر ایرادگیر</a> –بخش دوم

نحوه برخورد با ‌همسر ایرادگیر

اختصاصی بیست ستون:

بهتر است که آدم در یک بیابان بی ‌آب و علف زندگی کند تا با ‌همسر ایرادگیر و همیشه شاکی. در بخش اول مقاله در خصوص مراحل شکایت کردن صحبت شد. در این بخش به نحوه برخورد طرف مقابل در زمان شکایت ‌همسر ایرادگیر می‌پردازیم.


شوهر چه‌کاری می‌تواند بکند؟

اگر شما در ‌زندگی زناشویی خود با این مشکل که سالیان سال برای زوج‌های دیگر وجود داشته مواجه نشده‌اید، برای شما نسبتاٌ راحت است که ببینید که راه‌حل نیازمند همکاری دوجانبه است. هیچ‌کدام از این دو نفر نمی‌توانند به ‌تنهایی این مشکل را حل کنند.


در طول مرحله اولیه شکایت کردن، وقتی که زن به هنگام ابراز شکایت احساس می‌کند موردتوجه و احترام قرار نمی‌گیرد، شوهر باید شکایت او را بسیار جدی بگیرد. زن در تلاش برای این است که بتوانند باهم زیر یک سقف زندگی کنند و مایل است که راه‌هایی را در نظر بگیرد که هردوی آن‌ها را خوشحال نگاه می‌دارد؛ اما اگر شوهر شکایات همسرش را آزاردهنده خطاب کند و همسرش را به نگه‌داشتن شکایات در دل خود تشویق کند اشتباه بزرگی مرتکب شده. او در حال از ‌دست دادن فرصتی برای حل این مشکلات کوچک قبل از اینکه به هیولا تبدیل شوند است. اگر سعی کند در مرحله اول زنش را خفه کند، نه تنها به همسرش بی‌احترامی کرده بلکه دارد دید خوبی که زنش در قبال او دارد را نیز خراب می‌کند.


وقتی دعواها به مرحله دوم شکایت کردن رسید، دید خوب زن از بین رفته و دیگر به اینکه همسرش به او و علایقش اهمیت می‌دهد ایمان ندارد؛ بنابراین باید برایش بجنگد. باید شوهرش را مجبور کند که به او توجه کند؛ بنابراین برای رسیدن به این خواسته مصر، بی‌اعتنا و عصبانی می‌شود.

در مرحله دوم شکایت کردن، وقتی شوهر تغییر زنش را از احترام گذاشتن به بی‌احترامی تشخیص می‌دهد، معمولاٌ به جنگ با او می‌پردازد. اگر زن می‌خواهد احترام همسرش را نگه ندارد، مرد هم می‌تواند این‌گونه باشد؛ اما اگر مرد این اشتباه را مرتکب شود، متوجه از هم گسیختن هر چه سریع‌تر ‌ازدواجش خواهد شد.


راه درستی که شوهر باید طی کند برای نزدیک شدن به همسر مصر، بی‌اعتنا و عصبانی این است که مدام به راه نادرست زنش برای ابراز ‌عصبانیت خویش مراجعه کند و سعی کند که با رفتاری محترمانه با شکایت او مواجه شود؛ اما این همان‌جایی است که همکاری زن کاملا لازم است. وقتی مرد مایل است با شکایت‌های زنش به درستی مواجه شود، زن باید میل خود را به بدزبانی و ‌عصبانیت محدود کند. به جای استفاده از روش تندش به عنوان تنها راه مؤثر برای جلب توجه همسرش، او باید متوجه میل شوهرش به مذاکره محترمانه باشد. این کاری است که دو طرف باید انجام دهند.


تقاضاها، مشاجره‌های بدون نگه‌داشتن احترام و طغیان ‌عصبانیت باید کاملا از گفت‌وگوی زوج با یکدیگر حذف شوند. این‌ها به ‌حل مشکلات زناشویی زوج‌ها کمکی نمی‌کنند. به جای آن، از حل شدن مشکلات جلوگیری کرده و تنها کسانی را که می‌توانند به ‌حل مشکلات کمک کنند از این کار ناتوان می‌کنند. به علاوه، این رفتارها ‌عشق را که کلید ‌ازدواج موفق است، از بین می‌برند.


همچنین بخوانید: پنج تناسب حیاتی در ازدواج

ولی وقتی که زن به مرحله سوم شکایت کردن در این مشاجره وارد شد، جایی که همه چیزی که می‌تواند به آن فکر کند سال‌هایی است که تحمل کرده و نمی‌تواند بر رنجش و ناراحتی‌ای غلبه کند که هر بار که همسرش را می‌بیند تجربه می‌کند. پیدا کردن راه‌حل‌ها بسیار سخت است.

من با بسیاری از خانم‌های بااستعداد و کاردان مشاوره کرده‌ام که به نظر می‌رسد اصلاٌ نمی‌توانند محترمانه با همسران خود صحبت کنند. آن‌ها در هر مرحله دیگر زندگی و با مواجهه با هر شخص دیگر، کنترل کامل بر واکنش‌های احساسی خود دارند؛ اما وقتی نوبت شوهرانشان می‌شود، آن‌ها نمی‌توانند از شکایت کردن و صحبت درباره ناراحتی‌هایشان دست بکشند. در این موارد، شوهر معمولاٌ راه دیگری جز ‌جدایی ندارد.


بااین‌حال خانم‌هایی هستند که می‌توانند ‌عصبانیت و رنجش خود را در این مرحله تا مدت کافی کنترل کنند تا باعث شوند همسرشان احساس و دید خوبی را که روزی به او داشتند بازسازی کند. این خانم‌ها می‌دانند که اگر همسرانشان درباره حل درست مشاجره‌ها جدی باشند و با تلاش برای حل مشاجره‌های کنونی این نیت را اثبات کرده باشند، می‌توانند ‌عشق کافی را در خود ذخیره کنند تا رابطه ‌عاشقانه را به ‌ازدواج خود بازگردانند. اگر آن‌ها به همسرانشان زمان کافی برای تصحیح اشتباهاتشان بدهند، رنجشی که در طول سال‌ها در حال جمع شدن بود، از هم می‌پاشد.

پایان بخش دوم

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : نحوه برخورد با همسر ایرادگیر بخش دوم

رای شما :
زمان دقیق: 2015-03-19T10:44:36+03:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است