پنجشنبه ۹۸/۱/۲۹   Thu 19/4/18

نحوه برخورد با همسر ایرادگیر بخش سوم

چاپ مطلب بازدید : 2961 پنجشنبه ۲۸ اسفند ۹۳

نحوه برخورد با همسر ایرادگیر –بخش آخر

همسر ایرادگیر

نحوه برخورد با ‌همسر ایرادگیر بخش آخر

نحوه برخورد با<a class='specificlinks' href='https://www.bistsotoon.com/p/%d9%86%d8%ad%d9%88%d9%87-%d8%a8%d8%b1%d8%ae%d9%88%d8%b1%d8%af-%d8%a8%d8%a7-%d9%87%d9%85%d8%b3%d8%b1-%d8%a7%db%8c%d8%b1%d8%a7%d8%af%da%af%db%8c%d8%b1-%d8%a8%d8%ae%d8%b4-%d8%b3%d9%88%d9%85' title='نحوه برخورد با همسر ایرادگیر –بخش آخر'> ‌همسر ایرادگیر</a> –بخش سوم

نحوه برخورد با ‌همسر ایرادگیر بخش آخر

اختصاصی بیست ستون:

بهتر است که آدم در یک بیابان بی ‌آب و علف زندگی کند تا با ‌همسر ایرادگیر و همیشه شاکی. در بخش اول و بخش دوم مقاله نحوه برخورد با ‌همسر ایرادگیر در خصوص مراحل شکایت کردن و نحوه واکنش به آن توسط طرف مقابل صحبت شد. در این بخش به ارائه راه حل های بهبود مشکلات و اختلافات در مسئله ‌همسر ایرادگیر می‌پردازیم.


راه درست حل کردن مشکلات و دعواها چیست؟

قانونی را تنظیم کرده‌ام که اگر هر دو نفر آن را دنبال کنند، می‌تواند یک زوج را در راه درست بازسازی رابطه خود قرار دهد، بدون توجه به اینکه زن در چه مرحله‌ای از مراحل ذکرشده شکایت کردن خود را می‌یابد. به این قانون « سیاست تعهدنامه پیوند دادن» می‌نامم و به این شرح است: هیچ کاری را بدون تعهد نامه‌ای که شما و همسرتان به آن راضی هستید انجام ندهید. اگر زوجی قبول کنند که این قانون را پیروی کنند، هیچ‌کدام از آن‌ها کاری انجام نخواهد داد که دیگری را ناراحت کند. آن‌ها دیگر طوری زندگی نخواهند کرد که گویی دیگری وجود ندارد و این قانون آن‌ها را مجبور می‌کند تا وقتی خواستند بی‌ملاحظه شوند به یکدیگر بیندیشند. اگر زوجی درباره حل مشاجره خود جدی هستند، بحث آن‌ها باید امن و خوشایند باشد. وقتی‌که باهم این قرارداد را می‌بندند، هر دوی آن‌ها باید از ایجاد تقاضای اضافی، بی‌احترامی و عصبانی شدن بپرهیزند.


به دلیل اینکه هدف آن‌ها تعهدی است که دو طرف به آن راضی باشند، آن‌ها باید توجهشان را به دیدگاه دیگری جلب کنند تا بتوانند به فکر راه‌هایی برای راضی کردن هر دو دیدگاه باشند. به‌جای سعی برای القا کردن نظر خود به دیگری، آن‌ها باید تلاش کنند تا یکدیگر را درک کنند. چگونه می‌توانند مشاجره را حل کنند به‌طوری‌که هر دو خوشحال و راضی باشند؟

با داشتن درک بهتری از موضوع، آن‌ها می‌توانند به یکدیگر ایده‌هایی بدهند که باعث حل این مشکلات می‌شوند. وقتی کارهای شدنی به ذهنشان می‌رسد، آن‌ها را به یکدیگر ایمیل می‌کنند و هر روز درباره آن‌ها با احترام صحبت می‌کنند تا اینکه یک برنده پیدا کنند.


بااینکه این راه برای ‌حل مشکلات زندگی زناشویی کاملاٌ کار می‌کند، زوج‌ها اغلب آن‌ را پیچیده‌تر از آن می‌یابند که بخواهند برای امتحانش تلاش کنند. مسلماٌ خیلی آسان‌تر است که بخواهیم به زور دیگری را وادار به قبول کنیم یا سعی کنیم کاملاٌ صورت مسئله را پاک کنیم. ولی وقتی هر یک از این تاکتیک‌ها امتحان شد، دعواها عموماٌ ادامه پیدا کرد.

آیا با یک زن شکایت‌کننده و ایرادگیر ‌ازدواج کرده‌اید؟ یا آیا شوهرتان شما را به زنی که همیشه شکایت می‌کند، متهم می‌کند؟ راه ساده‌ای است که این مشکل را در ‌زندگی زناشویی خود حل کنید؛ اما این نیازمند همکاری هر دوی شما است.


به عنوان یک زن، شما باید هر وقت دعوایی با همسرتان شروع شد به خواسته‌ها، بی‌احترامی و ‌عصبانیت پایان بدهید؛ و اشتباهات گذشته او را دوباره رو نکنید. روی مشکلی که در دستان خود دارید ‌تمرکز کنید. به همسرتان فرصتی را برای صحبت محترمانه درباره مشکلتان و قبول دنبال کردن قانون « سیاست تعهدنامه پیوند دادن » پیشنهاد کنید تا وقتی‌که مشکل کاملاٌ حل شود؛ و همسرتان باید به همان اندازه حق بیان کردن موضوع‌ها را با شما داشته باشد، بدون اینکه از دست او عصبانی ‌شوید یا بخواهید به او بی‌احترامی کنید.


به‌عنوان شوهر، شما باید با هر شکایتی که همسرتان مطرح می‌کند با مهربانی و صبر روبرو ‌شوید. شما باید با توجه کردن به هر موضوعی که او مطرح می‌کند با او وارد بحث ‌شوید و بدون هیچ بی‌احترامی و ‌عصبانیت این کار را انجام دهید. اگر فکر می‌کنید که او شما را با موضوعات بسیاری غرق کرد، این مسائل را نظم دهید و اولویت‌بندی کنید. روی سه اولویت اول لیست او ‌تمرکز کنید و وقتی‌که حل شدند راه خود را برای حل بقیه موارد ادامه دهید.


همچنین بخوانید: پنج تناسب حیاتی در ازدواج

وقتی زوجی در مسیر حل مشاجره‌های خود از راه درست ‌شکست می‌خورند، این مشاجره‌ها روی‌هم جمع می‌شوند و رنجش‌ها نیز همچنین. در این ‌ازدواج‌ها، زوج‌ها امیدشان را برای به دست آوردن ‌آرامش از دست می‌دهند. ولی وقتی زوجی شروع به حمله به این توده مشکلات و رنجش خاطرها با ملاحظه دوجانبه کرد، حقیقت این‌که پیشرفتی در کارشان داشته‌اند، امید را به آن‌ها برمی‌گرداند. هیچ زمانی مثل اکنون مناسب برای شروع حل این مشاجره‌ها به طریقی که کاملاٌ شکایت‌ها را از بین ببرد، وجود ندارد.

پایان مقاله نحوه برخورد با ‌همسر ایرادگیر

به تلگرام ما بپیوندید
4.5 ستاره از 5 در 2 رای

عنوان این مقاله : نحوه برخورد با همسر ایرادگیر بخش سوم

رای شما :
زمان دقیق: 2015-03-19T11:02:12+03:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است