سه شنبه ۹۷/۱۲/۲۸   Tue 19/3/19

نماینده سراوان و فحاشی او در گمرک

چاپ مطلب بازدید : 425 چهارشنبه ۲۸ آذر ۹۷

آقای نماینده سراوان  "تو... میخوری از من دستور نمیگیری، تو غلط میکنی از من دستور نمیگیری!" مشتی که قطعا نمونه خروار نیست!

فحاشی نماینده سراوان

آقای نماینده سراوان

 "تو... میخوری از من دستور نمیگیری، تو غلط میکنی از من دستور نمیگیری!"

مشتی که قطعا نمونه خروار نیست!

محمد باسط درازهی، نماینده سراوان که در اداره گمرک با مدیر وقت قرار ملاقات داشته است؛ ظاهرا بعد از معطلی زیاد، توقع دارد کارمند حراست بدون ضوابط امر و در حالی که مدیر مستقیم این کارمند شخص دیگری بوده و از فرد دیگری مطابق با روال اداره دستور میگیرد، وراد ساختمان گردد!

پاسخ نماینده مجلس ( که علی القاعده می بایست نماینده اقشار مختلف یک بخش از کشور اسلامی ما باشد) به کارمند وظیفه شناس ما که به بهترین شکل ممکن در حال انجام وظیفه است و یادآوری میکند از فرد دیگری دستور میگیرد، بسیار روشن است:

"تو... میخوری از من دستور نمیگیری، تو غلط میکنی از من دستور نمیگیری!"

این نماینده محترم، توجیه خود را فراتر می برد و در پاسخ به مراجعه کننده دیگری که از رفتار یک شخص در قامت نماینده مجلس متحیر شده است و به صراحت می گوید "خاک بر سر آن مملکتی که شما نماینده مجلس آن هستید"، نیز روشن است:

"خاک بر سرش، بله!"

بدون توجه به اینکه ممکن است بخش هایی از این فیلم تراژیک در انتشار در شبکه های اجتماعی حذف شده باشد، قضاوت جمعی مردم (که ید الله مع الجماعه) تنها بر اساس همین مکالمه کوتاه، بسیار بسیار دقیق تر بوده است.

مساله وقتی عجیب میشود که طبق اخبار خبرگزاری ها، ریاست گمرک احتمالا به نیابت از وزیر اقتصاد، از نماینده محترم عذر خواهی می کند و این فیلم تراژیک با جمع آوری تعدادی امضا به پشتیانی از آقای نماینده، در مجلس برای استیضاح وزیر اقتصاد کلید می خورد. نماینده نیز در تلاشی بدون فکر، توهین به اهل قوم بلوچ و مذهب اهل سنت را دست مایه قرار می دهد تا حداقل بخشی از افکار عمومی را با خود همراه کند. تلاشی که در ذهن هوشمند افکار عمومی، اثری ندارد. آقای نماینده، کل این سناریو را یک توطئه می نامد، اما توضیح نمی دهد که چرا به این سادگی در دام آن افتاده است!

این اتفاق اما، مصادف میگردد با بیان حدیثی بسیار زیبا و بجا از پیامبر اسلام (ص) توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی در بخشی از درس خارج فقه ایشان که اتفاقا در توضیح این حدیث، تلاش بی وقفه افراد برای نماینده مجلس شدن و رسیدن به صندلی ریاست نیز به عنوان مثالی در توضیح آن، توسط ایشان مطرح می گردد:

عن النّبیّ صلَّی ‌اللَّه علیه و آله قال: لا یُؤَمَّرُ رَجُلٌ عَلی عَشَرَةٍ فَما فَوقَهُم‌ اِلّا جِی‌ءَ بِهِ یَومَ القیامَةِ مَغلولَةً یَدُهُ اِلی عُنُقِه فَاِن کانَ مُحسِناً فُکَّ عَنهُ وَ اِن کانَ مُسیئاً زیدَ غِلّاً اِلی غِلِّهِ.

هیچ کس نیست که بر ده نفر یا بیشتر ریاست داشته باشد مگر اینکه وقتی چنین آدمی را در روز قیامت می‌آورند، دست او را به گردنش بسته‌اند، اگر چنانچه او درستکار بود، رهایش می کنند اما اگر انسان بدکاری بود، آن غل و زنجیر افزایش پیدا میکند.

نتیجه آنکه متاسفانه این اتفاق، تاثیری بسیار منفی بر افکار عمومی نسبت به کلیت نمایندگان محترم مجلس ایجاد کرده است. نمایندگانی که عموما اهل تلاش و کوشش در جهت احقاق حق ملت ایران هستند. این نماینده نیز مشتی بود که نمونه خروار نیست!

 

همایون انصاری

 

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 5 رای

عنوان این مقاله : نماینده سراوان و فحاشی او در گمرک

رای شما :
زمان دقیق: 2018-12-19T22:52:32+03:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است