شنبه ۹۷/۹/۲۴   Sat 18/12/15

نکاتی برای سوخاری کردن فیله ماهی

چاپ مطلب بازدید : 855 چهارشنبه ۸ مهر ۹۴

گوجه فرنگی در کنار ماهی طعم بدی ایجاد می کند

نکاتی برای سوخاری کردن فیله ماهی

سوخاری کردن فیله ماهی

گوجه فرنگی در کنار ماهی طعم بدی ایجاد می کند

اختصاصی بیست ستون:  

ماهی از جمله مواد غذایی ارزشمند است و توصیه می شود کودکان از سنین پایین به خوردن ماهی عادت کنند اما اغلب مورد علاقه بچه ها نمی باشد و با خوردن آن مقاومت می کنند. سوخاری کردن فیله بدون استخوان ماهی یکی از راه حل هایی است که بچه ها را بدون ترس از تیغ ها مجاب به خوردن آن می کند .

برای سوخاری کردن فیله ماهی نکاتی وجود دارد که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد ...

  • نمی توانید هر نوع ماهی را برای سوخاری کردن انتخاب کنید. فیله ی ماهی هایی چون حلوا سیاه ، ماهی شیر و هامور برای سوخاری کردن مناسب هستند.
  • برای از بین بردن بوی زهم ماهی از سرکه و آب لیموی تازه استفاده کنید که به عنوان دو چاشنی مهم در تهیه غذاهای دریایی به شمار می رود.
  • ماهی سرخ شده در دهان احساس چرب تری ایجاد می کند و برای بچه ها ناخوشایند است. برای این منظور فیله ی سرخ شده را روی دستمال کاغذی ضخیمی بگذارید تا روغن ماهی را بگیرد و ترد و خشک تر شود.
  • برای درست کردن ماهی از زردچوبه به عنوان ادویه استفاده کنید. می توانید از این ادویه برای سوخاری کردن ماهی هم استفاده کنید.
  • در کنار ماهی سیب زمینی سرخ شده و یا نخود فرنگی بگذارید زیرا باعث می شود در دهان خمیری ایجاد شود و به تیغ های کوچک احتمالی فیله ماهی بچسبد و مانع از این شوند که تیغ ها وارد گلو شود.
  • فیله های ماهی را با شیر آغشته کنید زیرا شیر باعث می شود پوست روی فیله ماهی راحت تر جدا شود و از ترش کردن معده جلوگیری می کند.
  • نباید در کنار ماهی گوجه فرنگی خام بگذارید زیرا گوجه بر طعم ماهی غالب می شود و طعم ماهی را حس نخواهید کرد. ممکن است گوجه فرنگی در کنار ماهی طعم ناخوشایندی ایجاد کند.
  • نباید در انتخاب آرد سوخاری خیلی سخت گیر باشید. بهتر است خمیر داخل نان های بیات را بیرون آورده و خشک و پودر کنید. آرد را بعد از الک کردن با ادویه طعم دار کنید و برای تهیه ماهی سوخاری از این پودر خانگی استفاده کنید. 
به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : نکاتی برای سوخاری کردن فیله ماهی

رای شما :
زمان دقیق: 2015-09-30T11:22:55+03:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است