سه شنبه ۹۸/۱/۶   Tue 19/3/26

نکاتی که برای موفقیت کسب و کارتان باید بدانید

چاپ مطلب بازدید : 890 دوشنبه ۱۴ دی ۹۴

برای کارآفرین موفق شدن باید متواضع باشید

نکاتی که برای موفقیت کسب و کارتان باید بدانید

نکات موفقیت در کسب و کار

برای کارآفرین موفق شدن باید متواضع باشید

اختصاصی بیست ستون:  

مدیران شرکت ها و کسب و کارهای کوچک در حوزه ی کاری خود متخصص هستند ، اما وقتی به یک کسب و کار جدید وارد می شوند ، تازه کار به حساب می آیند . به همین خاطر است که خیلی زود شکست می خورند .

اگر درباره کسب و کار خود اطلاعات کمی دارید ، برای بالا بردن دانش و آگاهی خود راهنمایی های زیر را مطالعه کنید . این راهنمایی های ساده به شما و شرکت تان  کمک می کند که از شکست دور شوید . شاید بعضی از راهنمایی ها برایتان غیرمنطقی به نظر برسد ، اما تمام آنها حقیقت دارند و مطمئنا شما و کسب و کارتان را نجات خواهند داد .

همیشه مطمئن شوید که به قدر کافی پول در حساب تان هست

اصلی ترین اتفاقی که باعث شکست یک کسب و کار می شود ، تمام شدن پول نقد است . اگر فکر می کنید نقدینگی شما با مشکل رو به رو می شود ، همین حالا دست به کار شوید و مشکل را رفع کنید .

نمی توانید کارمندان نامناسب خود را به موقع بیرون کنید

قطعا این کار امکان پذیر نیست . معمولا وقتی نامناسب بودن کارمندان برایتان مشخص می شود که کار از کار گذشته است . البته بایددر هنگام اخراج اطمینان پیدا کنید که اشکال از آنها بوده است .

مراقب کارمندان مفید و با ارزش خود باشید

هزینه از دست دادن کارمندان با ارزش برای شرکت های کوچک و بزرگ بسیار گزاف و زیاد است . با این وجود مدیران کسب و کار خیلی به ندرت به انگیزه دادن و تشویق کارمندان با ارزش و پربازده خود اهمیت می دهند .

شاید اشکال از شما باشد

استیو توباک در این باره می گوید : وقتی مدیر جوانی بودم ، به مدت یک هفته به یک برنامه ی آموزشی رفتیم . در این دوره یاد گرفتم که 90 درصد مشکلات ، مشکلات مدیریتی هستند . پس وقتی مشکلی دیده می شود ، ابتدا در آینه نگاهی به خودتان بیندازید .

کارمندان شما خدمتکار یا فرزندتان نیستند

وقتی تصور می کنید کارمندان تان خدمتکار ، فرزند یا دستیار شخصی شما هستند و از آنها سوء استفاده می کنید  ،از کار خود پشیمان خواهید شد .

بله و نه گفتن درست را یاد بگیرید

صاحبان و مدیران هر کسب و کار با دو واژه بله و نه خیلی کار دارند .  باید از این دو کلمه زیاد استفاده کنید و این همان قاطعیت و محکم بودن یک مدیر است . اصلی ترین علت متمرکز شدن روی فعالیت های شرکت تان این است که درباره تمام کارهایی که شرکت شما خود را درگیر نمی کند شفافیت داشته باشید .

شایسته سالاری و پارتی بازی را یاد بگیرید

شایسته سالاری به معنی به رسمیت شناختن و تشویق بر حسب توانایی های افراد است و برای اداره شرکت تان به آن نیاز دارید اما پارتی بازی چیزی است که نباید در شرکت شما پیاده شود و هر فردی معنای آن را می داند .


به صحبت مشتریان تان با دقت گوش کنید

بازخورد مشتریان اصلی ترین اطلاعاتی است که کارآفرینان به دست می آورند و خیلی بد است که به این نظرات توجه کافی نداشته باشید .

کسب و کار خود را در حد یک کسب و کار مدیریت کنید

خیلی از کارآفرینان کسب و کار خود را در کنار زندگی مالی و شخصی شان اداره می کنند . این ایده باعث شکست شما می شود و باید برای کسب و کار خود بنیان مجزا و درستی داشته باشید و از زندگی شخصی تان دور نگهدارید .

نوشتن و خواندن قرارداد را یاد بگیرید

هر چقدر قرار دادها و توافق هایتان بهتر و موثرتر باشد، کسب و کار و روابط کاری بهتری خواهید داشت.


نکات موفقیت در کسب و کار

تمام مسائل مالی تان را در نظر بگیرید

باید در کنار تمام مسائل مربوط به کسب و کارتان به درآمدها ، خرج ها ، سرمایه ، سود خالص و ناخالص ، جریان نقدی ، بدهی ها و نرخ مالیات کسب و کارتان را بدانید .

اگر درباره مساله ای نا آگاه هستید آن را بپذیرید

تواضع بزرگترین خصوصیت مدیران هر کسب و کار است . اگر تصور می کنید جواب هر سوالی را می دانید ، حتما بابت این تفکر خود متضرر و پشیمان خواهید شد .


باید بدانید چه زمانی شفافیت داشته باشید

شفافیت در بعضی مواقع زیان آور و در بعضی مواقع مفید خواهد بود . گاهی باید مسائل را با شفافیت کامل بیان کنید و گاهی هم باید ساکت ماند . حتی باید بدانید با چه کسی شفاف باشید . این مساله با تجربه به دست می آید .

به احساسات درونی تان اطمینان کنید

باید برای تصمیم گیری از شم درونی خود استفاده کنید . گاهی پیش می آید که با خود می گویید می دانستم تصمیم خوبی نگرفته ام . مهم این است که بدانید چگونه از احساسات درونی خود بهره مند شوید .

دارایی های معنوی شما ارزش زیادی دارد

قابل قبول نیست که از دارایی های معنوی ، علامت های ثبت شده تجاری ، اسرار بازرگانی و گواهی ثبت اختراع تان بی خبر باشید . اگر در حفظ این موارد کوتاهی کنید ، مطمئنا باعث از دست رفتن مزیت رقابتی و در نتیجه کل کسب و کارتان می شود.

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : نکاتی که برای موفقیت کسب و کارتان باید بدانید

رای شما :
زمان دقیق: 2016-01-04T02:10:57+03:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است