یکشنبه ۹۷/۴/۳۱   Sun 18/7/22

نکات اصولی برای انتخاب درست زیورآلات

چاپ مطلب بازدید : 954 دوشنبه ۲۳ آذر ۹۴

تناسب رنگ انگشتر با رنگ ناخن مهم است

نکات اصولی برای انتخاب درست زیورآلات

انتخاب درست زیورآلات

تناسب رنگ انگشتر با رنگ ناخن مهم است

اختصاصی بیست ستون:  

با استفاده از زیورآلات به پوشش و لباس تان جلوه ی بیشتری می دهید. اما چگونه می توانیم با استفاده از یک تکه طلا یا نقره ظاهری متفاوت و ویژه ای داشته باشیم ؟

زیورآلات بخش تزئینی لباس و ظاهر ما محسوب می شوند اما اگر به درستی استفاده نشوند ظاهرمان بهم می ریزد .

زیورآلات اشکال ، رنگ ها ، طراحی ها و اندازه های متفاوتی دارند . حتی یک تکه کوچک طلا یا هر زیورآلاتی می تواند یک پیراهن ساده را به یک پیراهن خاص تبدیل کند . مهم این  است که با استفاده از یک تکه کوچک طلا بتوانید تغییرات چشم گیری ایجاد کنید و نکته ی مهم استفاده از زیورآلاتی هماهنگ و متناسب با نوع پوشش است .

در واقع با استفاده از زیورآلات می توانید در پوشش تان مرکز توجهی ایجاد کنید . در ادامه چند نکته ی مهم و اساسی را درباره استفاده از زیور آلات بیان خواهیم کرد .

هماهنگی زیورآلات با لباس

بهتر است زیورآلات بزرگ را در کنار لباس های ساده استفاده کنید . قصد شما از استفاده از زیورآلات این است که دیده شوند ، پس آنها را با لباس تان به درستی هماهنگ کنید . بهتر است یک پیراهن مشکی را با یک تکه زیورآلات بزرگ که توجهتان را جلب می کند ، هماهنگ کنید .

انتخاب درست زیورآلات

حتی یک تاپ ساده سفید و شلوار جین را بهتر است با یک گردنبند رنگی براق و بزرگ بپوشید . برای استفاده از زیور آلات براق و طلایی ، لباس هایی با رنگ های خنثی بپوشید اما زیورآلات ساده با لباس های نقش دار مناسب تر است . با انتخاب لباس نامناسب توجه تان از یک تکه طلا یا جواهر زیبا منحرف خواهد شد .

انتخاب گردنبند و مدل یقه

برای انتخاب گردنبند باید به مدل و اندازه یقه لباس تان توجه کنید . بهتر است برای پوشیدن گردنبند به دنبال لباس هایی با یقه های باز ، دکلته و هفت باشید . اگر لباس تان پشت گردنی است و همانند یک گردنبند است ، توصیه می کنیم از گردنبند استفاده نکنید .

یک تکه زیورآلات کافی است

بهتر است از یک تکه زیورآلات زیبا و برجسته استفاده کنید و خیلی به دنبال انواع و اقسام زیورآلات نباشید . اگر می خواهید چند زیورآلات متفاوت داشته باشید ، هنگام استفاده از انگشتر و دستنبد هر دوی آن را از نوع بزرگ و براق انتخاب نکنید . همان گونه که گوشواره و دستبند هم نباید خیلی بزرگ و برجسته باشد .

انتخاب گوشواره های آویزی در کنار دستبندهای پهن و گردنبندهای بلند به همراه انگشترهایی از چند نوع سنگ رنگی توصیه می شود . در هر صورت باید انتخاب هایتان با هم هماهنگی داشته باشد . باید زیورالات تان را از یک جنس فلز انتخاب کنید و از این زیورآلات به همراه لباس های تکه دوزی شده یا طرح های چند رنگ استفاده نکنید .


همچنین بخوانید: مدل ساعت زنانه Blancpain

گردنبندهای چندلایه هم به شما ظاهر زیبایی می دهند . اما باید یادتان باشد که یک گردنبند چند لایه را در کنار زیورآلات دیگر استفاده نکنید . اگر لباس تان کمربند دارد به دنبال گردنبند بلند نباشید .

تناسب انگشتر با رنگ ناخن

وقتی یک انگشتر بزرگ و چشمگیر دست تان می کنید ، توجه بیشتری را به سمت دست تان می برید . در این شرایط باید به ناخن هایتان هم توجه داشته باشید . پس علاوه بر انتخاب یک انگشتر زیبا به زیبایی دست و ناخن تان هم توجه کنید و رنگ ناخن هایتان را با رنگ انگشترتان ست کنید . البته انتخاب انگشترهای رنگی و برجسته با طراحی های رنگی ناخن مناسب نیست . این وضعیت برای خانم های بزرگسال جلوه ی خوبی ندارد .

انتخاب درست زیورآلات


همچنین بخوانید: مدل جواهرات Magha Store

برای این که دست های زیباتری داشته باشید می توانید از  النگوهای سری استفاده کنید . اما اگر می خواهید چند النگو باریک دست کنید ، فقط یک دست تان را با النگو بپوشانید . در استفاده از النگو افراط نکنید زیرا بیشتر از شش النگو در دست زیبا نیست .

دستبندهای پهن و ورقه ای هم انتخاب خوبی خواهد بود ، خصوصا وقتی که می خواهید یک تکه طلای زینتی چشم گیر داشته باشید . با این دستبندها به دنبال لباس های آستین کوتاه یا بدون آستین باشید تا دست هایتان بهتر دیده شود .

هماهنگی گوشواره با فرم صورت

در انتخاب گوشواره باید به فرم صورت تان هم توجه داشته باشید . گوشواره های براق و برجسته زیبایی منحصر به فردی دارند اما باید گوشواره ای انتخاب کنید که با خصوصیات چهره و شکل صورت تان تناسب داشته باشد . برای انتخاب گوشواره به طول ، رنگ و فرم گوشواره هم توجه کنید .

با داشتن موهای براق و کوتاه به دنبال گوشواره های سنگدار باشید . اما اگر موهایتان فر و مجعد است می توانید از گوشواره  های بزرگ استفاده کنید . موهایتان را پشت گوش قرار دهید تا گوشواره هایتان بهتر دیده شود . البته بهتر است آرایش صورت تان نیز با رنگ گوشواره هماهنگی داشته باشد . 

به تلگرام ما بپیوندید
میزان محبوبیت: 4.70(96 رای) | زمان دقیق: 2015-12-14T02:23:01+03:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون وب سایت جامع خبری خانواده می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است