شنبه ۹۸/۱/۳   Sat 19/3/23

هشت راه برای شاد زیستن

چاپ مطلب بازدید : 911 جمعه ۲۹ اسفند ۹۳

هشت راه برای شاد زیستن

راه های ‌شاد زیستن

هشت راه برای ‌شاد زیستن

راه های<a class='specificlinks' href='https://www.bistsotoon.com/p/%da%86%da%af%d9%88%d9%86%d9%87-%d8%b4%d8%a7%d8%af-%d9%88-%d8%a2%d8%b1%d8%a7%d9%85-%d8%a8%d8%a7%d8%b4%db%8c%d9%85' title='ثروت عامل شادی و خوشبختی نیست'> ‌شاد زیستن</a>

هشت راه برای ‌شاد زیستن

اختصاصی بیست ستون:

اگر انسان خیلی شادی نیستید، شاید باید کمی بیشتر تلاش کنید. همه ما برای همیشه شاد بودن برنامه‌ریزی نشده‌ایم. شاید در هر یک از ما یک انسان افسرده نهفته باشد. همه نیمه پر لیوان را نمی‌بینیم. بعضی آدم‌ها لیوان‌هایی دارند که نیمه‌پر است و بعضی مثل من لیوان‌هایی پر از شراب دارند؛ بنابراین اگر انسان خوش‌بینی نیستید، تغییر چندان آسان نیست. چه این زندگی شما باشد که باعث ‌افسردگیتان شده، ‌جدایی رابطه‌ای احساسی و یا آب‌‌و‌هوایی ناخوشایند، این سخت است که بعد از اینکه روحیه بدی شمارا فرا گرفت بخواهید تغییرش دهید؛ اما خبر خوش این است که می توانید تلاش کنید تا شادتر باشید. همه چیزهای خوب زمان و انرژی می‌برند. قرص جادویی وجود ندارد تا با خوردنش شادی و خوشبختی را به زندگی خود بیاورید. مگر آنکه بخواهید به روان‌شناس خود مراجعه کنید. در این صورت شاید چنین قرصی وجود داشته باشد اما همه ماها نمی‌خواهیم این مسیر را انتخاب و طی کنیم. خوشبختانه شادی می‌تواند توسط ایجاد تغییرات کوچکی در زندگی ایجاد شود و این اعمال کوچکی که می‌توانید برای این منظور روزانه انجام دهید ممکن است تاثیر زیادی داشته باشند؛ بنابراین چرا این تغییرات در زندگی را برای مثبت‌اندیشی و شادی در مدت زمان کم در زندگی خود امتحان نکنیم.


 راه های ‌شاد زیستن : نعمت‌هایتان را بشمارید.

منفی‌نگر بودن بسیار راحت است. "من شغلی را که می‌خواستم نگرفتم." "هیچوقت قرار نیست با مردی مناسب ملاقات کنم." یا اینکه "دیگر تحمل ندارم." به هرحال می‌توانید تا وقتی که صورتتان کبود شد به چیزهای منفی فکر کنید. به جای فکر کردن به تمام چیزهایی که در زندگی شما مطابق میلتان پیش نرفته‌اند، چرا به تمام چیزهایی فکر نکنید که درست انجام دادید و در مسیر درست هستند. نعمت‌های خود را بشمارید زیرا همه ما چیزی برای متشکر بودن داریم.


راه های ‌شاد زیستن : ‌شکلات بخورید.

طبق یک ضرب‌المثل انگلیسی خوردن قطعه‌ای ‌شکلات در روز می‌تواند ‌افسردگی را دور نگه دارد. ‌شکلات خوشمزه است و مردم را شاد می‌کند بنابراین چرا هر روز قطعه‌ای از آن را نخورید؟ یک ‌شکلات اسنیکرز خوب می‌داند چگونه حال آدمی اخمو را عوض کند!


راه های ‌شاد زیستن : هر روز یک کار را به پایان برسانید.

پربار بودن می‌تواند باعث شود احساس بهتری داشته باشید و شادتر باشید. هرکسی کاری در ذهن خود دارد که می‌خواهد به پایان برساند. حتما لازم نیست این کار فتح ‌قله اورست باشد. می‌تواند تمام کردن یک بطری شراب باشد. نکته این است که می‌خواهید برای آن روز کاری برای به پایان رساندن پیدا کنید و قبل از خواب احساس خوبی نسبت به آن داشته باشید.


راه های ‌شاد زیستن : کاری خوب انجام دهید.

بعضی وقتها راه شاد بودن این است که کاری خوب انجام دهید. انجام کاری محبت‌آمیز برای شخصی دیگر نه تنها باعث می‌شود آن فرد احساس خوشحالی کند بلکه باعث می‌شود شما هم احساس خوبی نسبت به خود پیدا کنید. خوب بودن، چه به معنی لبخند زدن و سلام گفتن به یک غریبه یا حتی باز کردن در برای همسایه خود، تاثیر زیادی می‌گذارد.


راه های ‌شاد زیستن : روزتان را درست شروع کنید.

سریع‌ترین راه برای ایجاد حس ترشرویی این است که بد از خواب بیدار شوید. نگه داشتن حس و حال خوب اگر روزتان را درست شروع کرده باشید راحت‌تر است. این به این معنا است که صبحتان را شاد و سرزنده کرده‌اید. آهنگ‌هایی را پخش کنید که به شما انرژی شروع روز را بدهند. یا برای ‌دویدن به بیرون بروید و اندورفین آزاد کنید. هرکاری که شما را سرحال بیاورد ارزش امتحان کردن دارد.


راه های ‌شاد زیستن : حذف کردن بعضی افراد از زندگی

بعضی وقتها باید افرادی را از زندگی خود حذف کنید. لازم نیست به اندازه‌ای که من گفتم بیرحمانه باشد. ولی شما باید لیستی از افرادی که شما را احاطه کرده‌اند تهیه کنید. اگر دوستانتان از جمله افراد شادی هستند که احساس خوب به شما می‌دهند و پر از امواج مثبت هستند که هیچ، درغیر این صورت شاید بخواهید درباره کسانی که با آن‌ها وقت می‌گذرانید تجدید نظر کنید. بدبختی مصاحبت را دوست دارد و مصاحبت شما با بعضی افراد ممکن است شما را بدبخت کند.


راه های ‌شاد زیستن : مثبت فکر کردن

قدرت مثبت فکر کردن را تجربه کنید. نحوه‌ فکر کردن شما تاثیر زیادی بر احساستان و اعمالتان دارد. ما اغلب از افکار درونیمان حتی باخبر نیستیم. به همین دلیل، نیاز به توجه به افکاری که در ذهنمان می‌گذرند و احتمالاٌ ارزش‌گذاری دوباره دیدمان داریم. می‌توانیم یک موقعیت را در ‌نورپردازی‌های متفاوت ببینیم، بنابراین چرا آن را با یک ‌نورپردازی روشنتر و شادی‌بخش نبینیم؟


راه های ‌شاد زیستن : در تحرک باشید.

نه من منظورم این نیست که به جای دیگری نقل مکان کنید تا شادی و خوشبختی را بیابید. منظور من این است که بدنتان را حرکت دهید. ‌ورزش کردن راه بسیار خوبی برای ایجاد شادی است. ‌ورزش باعث آزاد شدن اندورفین می‌شود و این حس را به شما می‌دهد که هر کاری را می‌توانید انجام دهید. ‌دویدن با آهنگ‌های خوب برای خیلی‌ها می‌تواند یک درمان باشد، درمانی بسیار ارزان‌تر از مراجعه به یک دکتر.

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : هشت راه برای شاد زیستن

رای شما :
زمان دقیق: 2015-03-20T05:01:34+03:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است