شنبه ۹۸/۱/۳۱   Sat 19/4/20

هفت روش بازاریابی اینترنتی کارآمد

چاپ مطلب بازدید : 1382 پنجشنبه ۲۱ اسفند ۹۳

هفت روش بازاریابی اینترنتی کارآمد

هفت روش بازاریابی ‌اینترنتی کارآمد

روش های بازاریابی ‌اینترنتی

اختصاصی بیست ستون: 

مسلما راه‌اندازی یک بنیاد اقتصادی نوپا یا اصطلاحا "استارتاپ" امری فوق‌العاده دشوار است. یک بنیاد اقتصادی نوپا می‌تواند شامل هر نهادی نظیر شرکت‌ها، سازمان، اداره و ... شود؛ اما هر بنیاد نوپایی مستلزم پیگیری دقیق روند رشد، سود و زیان، هزینه‌ها و ... خود است. برخی از اطلاعات حیاتی این بنیاد‌ها می‌بایست به‌صورت روزانه تجزیه و تحلیل شوند، در غیر این صورت بدون تردید با مشکلات گسترده‌ای مواجه خواهند شد. این موضوع به‌خصوص در هنگامی‌که ‌پای مسئله‌ی بازاریابی ‌اینترنتی در میان باشد، می‌بایست بیش از پیش موردتوجه قرار گیرد.

درواقع اگر مسئله‌ی بازاریابی ‌اینترنتی برای شما و استارتاپ‌تان از اهمیت خاصی برخوردار است، باید اطلاعات دقیق مربوط به بسیاری از اقدامات، روند رشدها، بازخوردها و ... را به‌صورت روزانه پیگیری و تجزیه و تحلیل نمایید. توجه و پرداختن به این موضوعات مسلما امری دشوار خواهد بود، اما درعین‌حال می‌تواند تضمینی به‌منظور کسب ‌موفقیت بنیاد اقتصادی نوپای شما محسوب گردد.

اما برای پیشبرد روند فعالیت‌های بازاریابی ‌اینترنتی نیازمند چه ابزارهایی خواهیم بود؟ بدون تردید هم‌اکنون روش‌ها، خدمات، ابزارها، برنامه‌ها و ... متعددی ارائه شده‌اند که بار کلی رسیدگی و تجزیه و تحلیل اطلاعات مرتبط با این موضوعات را تا حد زیادی کاهش داده و منجر به تسریع عملکرد در عین سادگی و مؤثرتر شدن این اقدامات شده است؛ بنابراین یکی از عمده‌ترین مسائلی که می‌تواند شما در را رسیدن به ‌موفقیت و هدف خود درزمینه‌ی بازاریابی ‌اینترنتی هدایت کند، انتخاب بهترین گزینه‌های موجود در بین بسترهای خدماتی ارائه شده است. از این‌رو ما سعی داشتیم که پس از بررسی‌های گوناگون لیستی شامل بهترین گزینه‌ها یا بهتر بگوییم راه حل‌های بازاریابی ‌اینترنتی و آنلاین را خدمت شما عزیزان ارائه کنیم. در این مقاله به معرفی 7 نمونه از برترین گزینه‌ها و روش‌های کارآمد به‌منظور تسریع در امور بازاریابی ‌اینترنتی و آنلاین خواهیم پرداخت که بدون تردید با استفاده از آن‌ها می‌توانید با سهولت بیشتری به نتیجه ‌مد نظرتان دست پیدا کنید؛ بنابراین با مجله ‌اینترنتی بیست ستون همراه باشید.


روش های بازاریابی ‌اینترنتی: روش اول

سرویس و خدمات ‌گوگل آنالیز (google analytics)

سرویس و خدمات<a class='specificlinks' href='https://www.bistsotoon.com/p/%d9%87%d9%81%d8%aa-%d8%b1%d9%88%d8%b4-%d8%a8%d8%a7%d8%b2%d8%a7%d8%b1%db%8c%d8%a7%d8%a8%db%8c-%d8%a7%db%8c%d9%86%d8%aa%d8%b1%d9%86%d8%aa%db%8c-%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%a2%d9%85%d8%af' title='هفت روش بازاریابی اینترنتی کارآمد'> ‌گوگل آنالیز</a> (google analytics)


سرویس ‌گوگل آنالیز یکی از پرطرفدارترین و پر استفاده‌ترین ابزارهایی است که توسط بازاریابان و ‌افراد موفق در این زمینه در سراسر دنیا استفاده می‌شود. با استفاده از این سرویس خدمات فوق‌العاده گسترده‌ای را در اختیار خواهید داشت و روند عملکرد وب سایت شما با توجه به زمان واقعی کنونی و به‌صورت آنی یا لحظه‌ای نمایش داده خواهد شد. با استفاده از سرویس ‌گوگل آنالیز می‌توانید اطلاعات بسیار گسترده و فوق‌العاده دقیقی نظیر تعداد بازدیدکنندگان، تعداد کاربران ثبت‌نام‌شده و ... را در اختیار داشته باشید و همواره به مرور این اطلاعات بپردازید. شما همچنین قادر خواهید بود که عملکرد کاربران خود در محیط وب سایت را به‌صورت دقیق ردیابی نموده و صفحاتی از سایت که کاربران در آن پرسه می‌زنند را به‌طور آنی و دقیق مشاهده کنید.


 

راه‌یابی به صفحه‌ی اصلی خدمات google analytics:

http://www.google.com/analytics/

روش های بازاریابی ‌اینترنتی: روش دوم

سرویس و خدمات semrush

سرویس و خدمات semrush


با استفاده از این سرویس درواقع مسئله‌ی بسیار مهم و حیاتی سئوی (seo) سایت خود را بررسی نموده و بهینه‌سازی خواهید کرد. به‌عنوان مثال با استفاده از خدمات semrush می‌توانید کلمات کلیدی اساسی و مهم‌تر مربوط به زمینه‌ی فعالیت سایت خود را مشاهده کرده و نهایتا از این طریق به بهبود روند عملکرد سئوی محتوای سایت خود کمک به سزایی کنید. زمینه‌های خدمات و سرویس‌های semrush هم بسیار گسترده است و شما می‌توانید از هر یک از زمینه‌های ‌مد نظر خود به‌منظور بهینه‌سازی سئوی سایت‌تان استفاده نمایید.


 

راه‌یابی به صفحه‌ی اصلی خدمات semrush:

http://www.semrush.com/

روش های بازاریابی ‌اینترنتی: روش سوم

 

سرویس buffer

سرویس buffer


یکی از ابزارها و سرویس‌هایی که در زمینه‌ی بازاریابی ‌اینترنتی و آنلاین فوق‌العاده موثر خواهد بود سرویس و خدمات ‌مدیریتی رسانه‌های اجتماعی ارائه شده از سوی برنامه‌ی buffer است. با استفاده از این برنامه و سرویس شما می‌توانید تمامی حساب‌های کاربری رسانه‌های اجتماعی گوناگون خود نظیر توییتر، فیس‌بوک و ... را به‌طور یکپارچه و به‌سادگی هرچه‌تمام‌تر ‌مدیریت کنید و نهایتا مطالب و پست‌های ‌مدنظرتان را به راحتی در رسانه‌های اجتماعی مختلف اشتراک‌گذاری نمایید. به‌طورکلی استفاده از این برنامه و سرویس مربوط به آن فوق‌العاده ساده و درعین‌حال موثر خواهد بود.


علاوه بر این موضوع شما با استفاده از سرویس‌های buffer قادر به زمان‌بندی دقیق پست‌های خود نیز خواهید بود؛ بنابراین با تعیین زمان مناسب به‌منظور ارائه‌ی هر پست بدون درهم‌ریختگی و صرف زمان طولانی می‌توانید تمامی پست‌های ‌مدنظر و زمان‌های انتشار آن‌ها در شبکه‌های اجتماعی را ‌مدیریت نمایید.


سرویس buffer همچنین با تمام کدهای utm و تجزیه و تحلیل ‌ترافیک برای رسانه‌های اجتماعی نیز همگام‌سازی شده است؛ بنابراین با استفاده از این خدمات قادر هستید که اطلاعات دریافتی و مربوط به آن را مستقیما در سرویس ‌گوگل آنالیز مشاهده کنید. کدهای utm یکی از بهترین روش‌های موجود به‌منظور ردیابی میزان ‌ترافیک وب سایت شما محسوب می‌شوند و از این طریق شما را نسبت به پست‌های موثر و پرطرفدار سایت‌تان آگاه می‌سازند.


 

راه‌یابی به صفحه‌ی اصلی خدمات buffer:

https://bufferapp.com

روش های بازاریابی ‌اینترنتی: روش چهارم

سرویس و خدمات followerwonk

سرویس و خدمات followerwonk


ادغام سازی عملکرد این سرویس با خدمات buffer منجر به دست‌یابی شما به ‌موفقیت عظیمی خواهد شد. خدمات followerwonk به‌صورت خودکار با ردیابی عملکرد هواداران شما بهترین زمان ممکن به‌منظور اشتراک‌گذاری و انتشار پست‌های جدید را پیش‌بینی کرده و می‌تواند مستقیما با اطلاعات سرویس buffer ارتباط برقرار سازد؛ بنابراین سرویس buffer پست‌های ‌مد نظرتان را در بهترین زمان ممکن تشخیص داده شده توسط خدمات followerwonk در رسانه‌های اجتماعی منتشر خواهد کرد.

 

راه‌یابی به صفحه‌ی اصلی خدمات followewonk:

https://followerwonk.com/

روش های بازاریابی ‌اینترنتی: روش پنجم

سرویس و خدمات stockup

سرویس و خدمات stockup

همواره ضمیمه کردن یک عکس مناسب و باکیفیت در پست‌های سایت‌ شما (خصوصا در شرایطی که استارتاپ هستید) از عواملی محسوب می‌شود که منجر به جذب بیشتر بازدید کننده خواهد شد. بازدیدکنندگان سایت علاقه‌ی بسیاری به تصاویر هر خبر، مقاله و ... دارند.

 خدمات stockup در واقع سایتی است که در هر زمینه‌ی ‌مد نظرتان کلکسیونی از تصاویر بسیار باکیفیت و عالی را ارائه کرده است؛ بنابراین شما با استفاده از خدمات stockup می‌توانید برای مطالب و پست‌های ‌مدنظرتان بهترین تصاویر ممکن را انتخاب کنید.

 

راه‌یابی به صفحه‌ی اصلی خدمات stockup:

http://www.sitebuilderreport.com/stock-up

روش های بازاریابی ‌اینترنتی: روش ششم

 

سرویس و خدمات statista

سرویس و خدمات statista

این سرویس هم شامل زمینه‌های خدمات‌دهی متعددی می‌شود. به‌عنوان مثال اگر پست‌های وب‌سایتی را می‌نویسید و نیاز به ثبت اطلاعات خاص پشتیبان دارید، می‌توانید از این سرویس استفاده کنید. این سرویس اطلاعات دقیقی در رابطه با پست‌ها و کلا عملکرد سایت‌تان را نیز در اختیار شما قرار خواهد داد.

عملکرد این سرویس تقریبا مشابه با خدمات google trends است، اما از نظر کیفیت و کارایی تا حدی بهتر از این سرویس محسوب می‌شود. به‌عنوان مثال با استفاده از سرویس statista شما حتی می‌توانید به اطلاعات واقعی مربوط به روند رشد خود در برنامه‌هایی نظیر wechat و ... نیز دست پیدا کنید.

 

راه‌یابی به صفحه‌ی اصلی خدمات statista:

http://www.statista.com/

روش های بازاریابی ‌اینترنتی: روش هفتم

 

سرویس و خدمات mention

سرویس و خدمات mention

با استفاده از خدمات mention شما می‌توانید به یک بررسی اجمالی و سریع مربوط به وضعیت سایت خود و نظرات سایر برنامه‌نویسان متخصص در رابطه با آن دست پیدا کنید. سرویس‌های mention تقریبا شبیه به سرویس google alerts است، اما در عمل نسبت به این سرویس بسیار باکیفیت‌تر و دقیق‌تر فعالیت دارد.

به‌عنوان مثال سرویس google alerts تنها پس از بررسی‌های زمان‌بندی شده‌ی خود اطلاعات جدید مربوط به سایت‌تان را ارائه خواهد داد. درواقع این اطلاعات به‌طور آنی در اختیارتان قرار داده نمی‌شوند، اما سرویس mention کاملا آنی این اطلاعات را در اختیار شما قرار خواهد داد. استفاده از خدمات این سرویس در قالب برنامه‌های آی او اسی و اندرویدی نیز امکان‌پذیر است. درواقع از این طریق به سریع‌ترین شکل ممکن می‌توانید به اطلاعات دقیق مربوط به سایت خود دست پیدا کنید.

 

راه‌یابی به صفحه‌ی اصلی خدمات mention:

http://mention.com/

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : هفت روش بازاریابی اینترنتی کارآمد

رای شما :
زمان دقیق: 2015-03-12T23:46:12+03:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است