یکشنبه ۹۷/۴/۳۱   Sun 18/7/22

هنر پاسخ منفی دادن در زندگی مشترک

چاپ مطلب بازدید : 950 چهارشنبه ۲۷ خرداد ۹۴

هنر "نه" گفتن در زندگی مشترک

هنر پاسخ منفی دادن در زندگی مشترک

پاسخ منفی دادن

هنر "نه" گفتن در زندگی مشترک

اختصاصی بیست ستون: 

"نه" گفتن یک هنر است. بسیاری از افراد وقتی از آنها درخواست کمکی می شود حتی اگر مهم ترین کارها را داشته باشند، نه نمی گویند. در زندگی مشترک گاهی باید "نه " گفتن را به کار ببرید اما باید بدانیم که چه وقت هایی این نه گفتن، زندگی مشترکمان را به خطر نمی اندازد !

پاسخ منفی دادن

وقتی دوست دارید تنها باشید

ممکن است بعد از چند روز سخت کاری حال خوبی نداشته باشید و بخواهید تنها باشید. در این شرایط حق دارید به خواسته همسرتان به مهمان دعوت  کردن "نه" بگویید. این حق شماست و توجیهی ندارد که در همه حال پذیرای دیگران باشید و در اوج بی حوصلگی لبخند بزنید. در سال می توانید یکی، دو نه را بگویید و اگر تعطیلات آخر هفته هم خستگی را بهانه کنید و به خواسته او برای دیدن خانواده یا رفتن به تفریح "نه" بگویید، رابطه تان لطمه دار خواهد شد. پس در نه گفتن افراطی نباشید.

 

وقتی تمایلی به رابطه جنسی ندارید

حق همسرتان است که نیازهایش توسط شما برآورده شود و از رابطه سالم زناشویی بهره مند باشد. اما این حق را ندارد که در هر شرایطی شما پذیرای او باشید. اگر خسته اید یا حال روحی تان خوب نیست یا بیمار شده اید، دلیلی ندارد به خواسته او برای روابط زناشویی پاسخ مثبت دهید و یک رابطه بدون لذت را به خودتان تحمیل کنید. شرایط را به همسرتان بگویید و بدون زیر سوال بردن او یک "نه" موقت تا بهبود شرایط بگویید.

 

وقتی می خواهد تغییر کنید

در دوران نامزدی نباید به خاطر حفظ آرامش و دوری از جرو بحث به همه خواسته های نامزدتان جواب مثبت دهید و همه شرایط او را قبول کنید.  اگر فکر می کنید بعضی از خواسته های او شما را به آدم دیگری تبدیل می کند یا با طرز فکر و برنامه های شما هماهنگ نیست، واضح و بدون ترس به او "نه" بگویید. اگر برای بدست آوردن کار مورد علاقه تان چندین سال زحمت کشیده اید و حالا همسرتان از شما می خواهد کارتان را رها کنید بدون تعارف به او "نه" بگویید. یا اگر می خواهد مسئولیت زیادی در زندگی روی دوشتان بگذارد همان اول به او "نه" بگویید.

 

وقتی می خواهد به حریم خصوصی تان وارد شود

اگر همسر حساس یا شکاکی دارید که دوست دارد وارد حساب های اینترنتی و شبکه های اجتماعی شما شود و می خواهد که کلمه عبور خود را به او دهید، در این مواقع قاطعانه به او "نه" بگویید و خواسته اش را قبول نکنید. شاید گاهی با هم پای کامپیوتر و لپ تاپ بنشینید اما دلیلی ندارد او پا به پای شما به ایمیل یا فیس بوک شما وارد شود و با هر صدای تلفن به سراغ گوشی تان برود. درست است او شریک زندگی شما است اما حق ندارد شریک حساب های اینترنتی شما نیز شود.


همچنین بخوانید: عمر طولانی، چه راهی دارد؟

 

وقتی تمایلی به بچه دار شدن ندارید

اگر تازه ازدواج  کرده اید و شرایط بچه دار شدن و پدر یا مادر شدن را  ندارید، بدون رودربایستی به خواسته همسرتان جواب منفی دهید. به او بگویید که چرا آمادگی بچه دار شدن ندارید و تا چه زمانی باید به شما فرصت دهد.  اگر منطقی باشید و با او آرام صحبت کنید و مسائل تان را در میان بگذارید، بدون این که صدمه ای به رابطه و زندگی مشترک تان وارد کنید، " نه " گفته اید.

به تلگرام ما بپیوندید
میزان محبوبیت: 4.75(80 رای) | زمان دقیق: 2015-06-17T11:15:34+04:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون وب سایت جامع خبری خانواده می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است