پنجشنبه ۹۷/۷/۲۶   Thu 18/10/18

ورزشگاه آزادی به دوربین عنکبوتی مجهز می شود

چاپ مطلب بازدید : 772 چهارشنبه ۸ مهر ۹۴

برای خرید دوربین عنکبوتی 10 میلیارد هزینه شد

ورزشگاه آزادی به دوربین عنکبوتی مجهز می شود

دوربین عنکبوتی

برای خرید دوربین عنکبوتی 10 میلیارد هزینه شد

قرار است دوربین عنکبوتی توسط مسئولین ورزشگاه آزادی و محققان دانشگاه علم و صنعت تهران به این ورزشگاه بیاید . بعد از این که مسابقات جام ملت های آسیا 2011 در قطر برگزار شد دوربین عنکبوتی توسط علی سعید لو رئیس وقت سازمان تربیت بدنی برای استادیوم آزادی خریداری شد .

علی سعید لو از نحوه کارکرد این دوربین خوشش آمده بود و برای خرید دوربین عنکبوتی هزینه ی 10 میلیاردی در نظر گرفت . این دوربین به اندازه بودجه پرسپولیس و استقلال برای سازمان تربیت بدنی هزینه داشت اما تنها در چند بازی از این دوربین استفاده شد .

این دوربین بسیار گران قیمت بعد از یک سال و تمام شدن مدت حق بهره برداری به وسیله سیستم نرم افزاری به طور خودکار قفل شد و کار سیستم دوربین عنکبوتی و ربات کابلی پایان گرفت . البته قفل از این اتفاق وحد سیار صدا و سیما و خلبان دوربین عنکبوتی آشنایی لازم با سیستم هدایت دستگاه نداشتند و تصاویر پخش شده از آن خیلی بی کیفیت و نابلدانه بود که حتی تماشاگران تلویزیون هم به این موضوع اعتراض کردند .

خلبان دوربین عنکبوتی دوربین را خیلی به زمین بازی نزدیک میکرد و بازیکنان در زمین دوربین را با زبان شان لمس می کردند . اکنون محققان دانشگاه علم و صنعت روی این دوربین گران تحقیقاتی انجام داده اند و می توانند این دوربین را بازطراحی و مجددا در استادیوم آزادی نصب کنند .

امروزه ورزشگاه آزادی به عنوان بهترین استادیوم ایران شناخته می شود . به نظر شما این استادیوم تکنولوژی دوربین خط دروازه و آفساید گیری ندارد ؟ آیا نیازی به دوربین عنکبوتی خواهد بود ؟ 

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : ورزشگاه آزادی به دوربین عنکبوتی مجهز می شود

رای شما :
زمان دقیق: 2015-09-30T10:31:05+03:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است