یکشنبه ۹۷/۱۱/۲۸   Sun 19/2/17

ورزش مناسب در بارداری، نکات مهم

چاپ مطلب بازدید : 1079 دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۹۵

شاید شما به دلیل ابتلا به کمر درد می خواهید فقط استراحت کنید و فعالیت بدنی را در دوران بارداری متوقف کنید.

با مطالب بیست ستون همراه باشید

شاید شما به دلیل ابتلا به کمر درد می خواهید فقط استراحت کنید و فعالیت بدنی را در این مدت متوقف کنید؛ ولی این نکته را همواره بخاطر داشته باشید که استراحت کردن دردی را دوا نمی کند که هیچ؛ بلکه باعث بدتر شدن کمر درد هم می شود. پس ببینیم این کمر درد چرا بوجود می اید و چه درمانهایی دارد؟ پیش از انجام ورزش باید با یک متخصص طب فیزیکی و توانبخشی یا متخصص زنان و زایمان مشورت شود.

۱- ورزشهای تقویت کننده برای کمک به اماده شدن عضلات کمر، باسن(نشیمنگاه )وپاهاو تقویت حمایت عضلات از ناحیه کمر و باسن و تقویت عضلات شکم

۲- ورزشهای کششی برای افزایش انعطاف پذیری عضلات حمایت کننده از ناحیه پشت وپاها. مراقبت بعمل آید که ورزشهای کششی با ملایمت انجام شود،زیرا کشش سریع وزیاد عضلات می تواند فشار بیشتری به مفاصل وارد کرده وحتی باعث کشیدگی انها شود. باید توجه شود در بارداری مفاصل شل تر می شوند. برخی از ورزشهای یوگا می توانند به انعطاف پذیری بدن کمک کنند اما باید مراقب بود که برای مادر مضر نباشند.

۳- شنا: شنا ورزش مناسبی در بارداری است زیرا علاوه بر تقویت عضلات کمر و باسن ،باعث تقویت عضلات شکم و بهبود درد نیز می شود. بعلاوه کم شدن وزن وسبکی ناشی از غوطه ور شدن دراب باعث رفع کشیدگی از مفاصل و رباطها می شود. اگر در محل زندگی کلاسهای مخصوص شنا برای زنان باردار وجود دارد شرکت در آنها توصیه می شود. اما استخر باید آب مناسب وتصفیه داشته باشد. استفاده بیش از حد از کلر یا سایر مواد شیمیایی دیگر در آب استخر برای مادر باردار مضر است.

۴- پیاده روی ورزش ساده دیگری است که می توان براحتی انجام داد وهمیشه در دسترس است.

۵- برای بهبود کمردرد، ورزش پلویک تیلت را انجام دهیدکه باعث کشش عضلات شده و به مرور زمان انها را تقویت می کند. روش انجام پلویک تیلت: باید توجه داشت حرکتهای با حالت خوابیده به پشت در سه ماهه دوم و سوم ممنوع است. ورزشهای به حالت چهار دست و پا نیز در سه ماهه سوم ممنوع است.

بر روی زانوها (حالت کنده زانو) و دستها نشسته و اماده ورزش شده. ارنج های مستقیم وکشیده باشد اما قفل نشوند. بازوها از شانه ها فاصله داشته باشندو زانو ها هم از یکدیگر فاصله داشته باشند. کمر برجسته وگرد شده و باسن را به پائین فشار داده شود در همین حال نفس باید نفس عمیق کشیده شود. کمر به حالت طبیعی و ریلاکس برگردانده وهمزمان هوای ریه بیرون داده شود. این حرکات با توجه به توانایی تکرار شود. ورزش ها را نباید تا حد خستگی انجام داد.

نی نی بان

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : ورزش مناسب در بارداری، نکات مهم

رای شما :
زمان دقیق: 2016-05-16T17:00:10+04:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است