شنبه ۹۷/۱۱/۲۷   Sat 19/2/16

وزیر ارتباطات: باید روی صادرات بازی‌های ایرانی تمرکز کنیم

چاپ مطلب بازدید : 249 جمعه ۱۶ تیر ۹۶

به گفته‎ی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات صادرات بازی‎های ایرانی به خارج از کشور علاوه بر مزایای اقتصادی و ارزآوری برای کشورمان، مزایای فرهنگی نیز دارد.

با مطالب نوآوری ها و اختراعات بیست ستون همراه باشید.

به گفته‎ی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات صادرات بازی‎های ویدیویی ایرانی به خارج از کشور علاوه بر مزایای اقتصادی و ارزآوری برای کشورمان، مزایای فرهنگی نیز دارد.

برخی بازی‎های ایرانی حاضر در نمایشگاه تهران گیم کانونشن مورد استقبال بازدیدکنندگان و شرکت‎های خارجی‌ واقع شدند و به همین دلیل بازی‌سازان ایرانی به صادرات بازی‎هایشان علاقمند هستند. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که امروز در این نمایشگاه به موضوعات زیادی در زمینه بازی پرداخته است، درباره‎ی اهمیت صادرات بازی‎های ایرانی نیز گفت:

صادرات بازی‎‌های ایرانی ضمن ارز آوری برای کشور و سامان‎دهی اقتصاد شرکت‌های بازی‌سازی که دانش بنیان بوده و صاحبان آنها اکثرا جوان هستند، فرهنگ کشورمان را نیز صادر کند.

واعظی در جریان بازدید از غرفه‌های بازی‎سازی داخلی، ساخت بازی‎های بومی را کاری فرهنگی دانست و بخصوص ساخت بازی‌های داخلی برای کودک و نوجوان را که خشن نباشند و بدآموزی نیز نداشته باشند از اقدامات خوب بازی‌سازان ایرانی دانست. زیرا برخی از بازی‎های خارجی علاوه بر خشونت زیاد مناسب فرهنگ کشور ما نیستند. وزیر ارتباطات همچنین پس از بازدید از غرفه‎های بازی‎‌سازی داخلی به موضوع کیفیت بالای برخی از این بازی‎ها اشاره کرد و اعلام کرد اگر یک بازی‎ساز ایرانی بخواهد بازی‌اش را در خارج از کشور نیز منتشر کند، بی هیچ مشکلی قادر خواهد بود بدون نیاز به استفاده از سرور‌های خارجی این کار را انجام دهد و سرور‌های ایرانی این قابلیت را دارند که بازیکنان خارجی هم بتوانند با کیفیت خوبی به آن‌ها دسترسی داشته باشند.

مطالب بیشتر:

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : وزیر ارتباطات: باید روی صادرات بازی‌های ایرانی تمرکز کنیم

رای شما :
زمان دقیق: 2017-07-07T14:00:06+04:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است