شنبه ۹۷/۹/۲۴   Sat 18/12/15

پدر مادرهای دنیای حیوانات

چاپ مطلب بازدید : 1813 چهارشنبه ۲۰ خرداد ۹۴

مهربان ترین و خشن ترین پدرهای حیات وحش

پدر مادرهای دنیای حیوانات

حیات وحش

مهربان ترین و خشن ترین پدرهای حیات وحش

اختصاصی بیست ستون: 

محبت والدین حیوانات نیز مانند دنیای انسانها متفاوت است و تعدادی از حیوانات مهربان تر و تعدادی خشن تر در مواجه با فرزندانشان هستند. خرس قطبی و باوبون ها بدترین و خشن ترین پدرهای حیات وحش و در مقابل پنگوئن ، میمون جغذی و اسب دریایی بهترین پدرها هستند.

خرس قطبی

خرس های قطبی در خطر انقراض قرار دارند و یکی از بدترین پدرها در دنیای حیوانات هستند. آنها گاهی توله های خود را می خورند و وقتی بچه هایشان گرسنه هستند احساس هم دردی نمی کنند. اما خرس های قطبی ماده 30 ماه از توله های خود نگهداری می کنند و به آنها زندگی در قطب و سرمای قطب را آموزش می دهند. خرس های قطبی نر هیچ کمکی به مادر در نگهداری توله هایشان نمی کنند و بسیار هم خطرناک هستند و حتی هیچ گودالی هم برای گذراندن فصل سرما نمی کنند.

حیات وحش

 

بابون گلادا

بابون گلادای نر هم یکی از بدترین پدرها دردنیای حیات وحش است. این میمون ها در هنگام درگیری از بچه های خود به عنوان سپر استفاده می کنند و حتی به اعضای کوچکتر گروه که بچه های آن ها نیستند هم آسیب می رسانند.

حیات وحش

 

پنگوئن امپراتور

پنگوئن های نر پدرهای خوبی برای فرزندانشان هستند. این پنگوئن ها از فرزند خود قبل  از تولد مراقبت می کنند و هنگامی که مادر پس ازتخم گذاری به شکار می روند، از تخم مراقبت می کنند و تخم را بین پاها قرار می دهند تا از سرما کشنده ی قطب جنوب حفظ شود و فرزندشان در مقابل سرما و وزش بادهای سخت محافظت می شود.

حیات وحش

 

میمون جغدی

این میمون یکی از بهترین پدرهای حیات وحش است. این میمون های نر در غیاب مادر از فرزندشان مراقبت می کند و به بهبود جسمی مادر پس از زایمان کمک میکنند.

حیات وحش

 


اسب دریایی

یکی از بهترین پدرهای حیات وحش، اسب دریایی است که حتی وظیفه بارداری را بر عهده دارند و 2 هزار تخم که توسط اسب دریایی ماده در یک فضای شبیه به کیسه در بدن آنها ریخته شده است را برای 25 روز حمل می کند.

حیات وحش

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : پدر مادرهای دنیای حیوانات

رای شما :
زمان دقیق: 2015-06-10T14:58:35+04:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است