شنبه ۹۷/۱۱/۲۷   Sat 19/2/16

پنج گیاه عالی برای داشتن پوستی زیبا

چاپ مطلب بازدید : 1168 جمعه ۱۴ فروردین ۹۴

پنج گیاه عالی برای داشتن پوستی زیبا

پنج ‌گیاه عالی برای داشتن ‌پوستی زیبا

پنج<a class='specificlinks' href='https://www.bistsotoon.com/p/%d9%be%d9%86%d8%ac-%da%af%db%8c%d8%a7%d9%87-%d8%b9%d8%a7%d9%84%db%8c-%d8%a8%d8%b1%d8%a7%db%8c-%d8%af%d8%a7%d8%b4%d8%aa%d9%86-%d9%be%d9%88%d8%b3%d8%aa%db%8c-%d8%b2%db%8c%d8%a8%d8%a7' title='پنج گیاه عالی برای داشتن پوستی زیبا'> ‌گیاه عالی</a> برای داشتن<a class='specificlinks' href='https://www.bistsotoon.com/p/%da%a9%d8%a7%d8%b1%d8%a8%d8%b1%d8%af%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%b2%db%8c%d8%a8%d8%a7%db%8c%db%8c-%d9%be%d9%88%d8%b3%d8%aa-%d9%88-%d9%85%d9%88-%d8%a8%d8%a7-%d8%b1%d9%88%d8%ba%d9%86-%d9%86%d8%a7%d8%b1%da%af%db%8c%d9%84' title='آرایش تان را با روغن نارگیل پاک کنید'> ‌پوست</a>ی زیبا

اختصاصی بیست ستون: 

از ‌ریحان تا روغن عصاره گیاه ‌چای که می‌توانند در درمان شوره، آسیب‌های خورشید و ... کمک کنند. دنیای طبیعت سرشار از درمان‌های موثر، طبیعی و بدون عوارض است و زمانی که بحث به درمان و مراقبت از ‌پوست می‌رسد درمان‌ها باید بدون هیچ عوارضی باشند این تنها راه حل است.


آیا سوختگی ‌پوست یا شوره، آکنه، آسیب‌های خورشیدی و یا قرمزی ‌پوست شما را آزار می‌دهد؟ درمان‌های گیاهی خوبی برای مشکل شما وجود دارد. 5 درمان گیاهی زیر که مربوط به ‌پوست بوده و کمک می‌کند تا مهم‌ترین ارگان بدن شما (بله منظور ‌پوست شماست) سالم و زیبا باشد را بررسی کنید.


همچنین بخوانید: راهنمای خرید وسایل آرایش

ریحان (thyme)

انجمن میکروبیولوژی ملی عصاره ‌ریحان و گل همیشه‌بهار و ماری (نوعی صمغ گیاهی) را مورد آزمایش قرار داده بود تا ببیند آن‌ها چگونه در مقابل آکنه propionibacterium (باکتری که باعث ایجاد آکنه می‌شود) مبارزه می‌کنند. اگرچه همه‌ی این عصاره‌ها به ارتقای کیفی ‌پوست کمک کرد اما گیاه ‌ریحان بیشتر از بقیه تاثیر گذار بود. محققین همچنین کشف کردند که عصاره‌ی ‌ریحان از بنزول پروکسید (ماده پایه اکثر ‌کرم ها و شوینده‌های ضد آکنه) که به عنوان یک استاندارد آنتی باکتریال به شمار می‌رود هم بهتر عمل می‌کند.


روغن عصاره درخت ‌چای (tea tree oil)

روغن درخت ‌چای (روغن برگ ‌چای) من این یکی را می‌توانم به صورت مستقیم خودم تضمین کنم. توی تست شخصی من متوجه شدم که روغن برگ ‌چای کاملا به رفع شوره ‌پوست سر کمک می‌کند. تحقیقات حرفه‌ای هم به همین نتیجه رسیده است. محققین در ‌بیمارستان سلطنتی شاهزاده آلفرد سیدنی متوجه شدند که چهل و یک در صد از 126 نمونه آزمایش آن‌ها به روی مردان وزنان با داشتن 5 درصد از این عصاره در شامپوهایشان به بهبودی ‌پوست آنان کمک کرده است همچنین تحقیقات نشان داده است که این عصاره می‌تواند به مبارزه با خارش و ‌پوسته شدن ‌پوست سر کمک کند.


آلوورا (aloe vera)

تابه‌حال دچار سوختگی خفیفی شده‌اید؟ حتما این جمله را شنیده‌اید که یکی از دوستان شما به شما می‌گوید رویش یک مقدار آلوورا بگذار. این‌طور که مشخص‌شده این حرف حرف بی ربطی نیست. در یک مطالعه روی 17 بیمار محققان ‌تایلندی کشف کردند که این گیاه در درمان سوختگی‌های جزئی موثرتر از وازلین و پانسمان گازی می‌باشد. میانگین دوره درمان با این گیاه حدود 11.89 روز بود درصورتی‌که درمان‌های وازلین و. حدود 18.19 روز به طول می‌انجامید.


عصاره ‌گشنیز (coriander oil)

این عصاره بوی بسیار خوبی دارد و می‌توان به عنوان یک ماده ضد باکتریایی مفید از آن استفاده کرد. یک بررسی در آلمان نشان داده است که ضد آفتاب‌های داری 0.5 درصد عصاره ‌گشنیز با فراهم کردن تاثیر ضد التهابی ملایم به کاهش قرمزی ‌پوست ناشی از نور خورشید و نور ماورای بنفش کمک می‌کند.


برای دانستن در مورد چگونگی تهیه چند نوع ‌ماسک ‌گشنیز می توانید مقاله "ماسک پاک کننده ی طبیعی ‌گشنیز" را مطالعه نمایید.


چای سفید (white tea)

آیا می‌خواهید تا از ‌پوستتان در مقابل نور خورشید محافظت کنید؟ ‌چای سفید راه چاره‌ی شماست. یک مطالعه در سال 2003 نشان داد که ‌چای سفید عملکرد سیستم ایمنی بدن را سرعت می‌بخشد و از سلول‌ها در برابر تاثیر نور خورشید محافظت می‌کند. ‌دانشمندان ‌کرمی از ‌چای سفید را بر پشت تعداد از داوطلبان مالیدند (چون بسیاری از مردم به دلیل موقعیت جغرافیایی زیاد در مقابل نور خورشید قرار نمی‌گیرند آزمایش در یک منطقه آفتابی انجام شد) سپس این بخش از مطالعات با بخش بدون محافظ ‌پوست در همان منطقه مقایسه شد. محققان کشف کردند که ‌کرم ‌چای سفید در محافظت از سلول‌های در معرض نور خورشید واکنش خوبی ارائه می‌دهد؛ و همچنین ‌دانشمندان گفتند که ‌چای سفید می‌تواند به مقابله با چین‌وچروک ها کمک کند.

تهیه شده توسط : سهند احمدی

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : پنج گیاه عالی برای داشتن پوستی زیبا

رای شما :
زمان دقیق: 2015-04-03T01:43:23+04:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است