دوشنبه ۹۸/۱/۵   Mon 19/3/25

پهن بودن صندلی های هواپیما و افراد چاق

چاپ مطلب بازدید : 1267 چهارشنبه ۲۷ اسفند ۹۳

 صندلی های پهن  هواپیما برای چه کسانی هستند؟

پهن بودن صندلی های هواپیما و افراد چاق

پهن بودن صندلی های هواپیما و افراد چاق

صندلی های پهن هواپیما برای چه کسانی هستند؟

اختصاصی بیست ستون: 

چاقی مفرط یک مشکل روزافزون است و ازآنجایی‌که ما متخصص نیستیم، نمی‌توانیم بگوییم که آیا این مساله، بیماری و خارج از کنترل بیمار است یا خیر.

اما واضح است که هنگام پرواز با هواپیما، ‌چاقی مفرط مشکل برانگیز است. عرض صندلی های کلاس اقتصادی هواپیما حدود 45 سانتی‌متر هستند و این اندازه برای برخی از مسافران بسیار بزرگ، یا بدن‌سازانی که معمولا شانه‌های پهن دارند کافی نیست. این‌گونه مسافران به فضای نشستن دیگر مسافران تجاوز می‌کنند و باعث مزاحمت برای آنان می‌شوند.

یک راه حل بسیار مناسب و قابل‌قبول برای این مشکل یک یا دو ردیف صندلی پهن کلاس اقتصادی در هر هواپیما است. اکنون صندلی های کلاس اقتصادی "راحت" و یا صندلی با جای ‌پای بیشتر وجود دارند؛ اما این صندلی ها مشکل عرض کم صندلی ها را برطرف نمی‌کنند.

پس چرا در هواپیما ها یک یا دو ردیف از این صندلی های پهن به صورت دو ستون نچینیم؟ همین و نه امکانات بیشتر مانند خوراکی رایگان، اولویت سوار شدن و غیره.

این صندلی ها حدود 20 سانتی‌متر عریض‌تر خواهند بود؛ و اگر هیچ مسافری این صندلی ها را رزرو نکرد، شرکت‌های هواپیمایی می‌توانند آن‌ها را به‌عنوان طرح تشویقی در اختیار مسافران همیشگی و یا کسانی که در لحظه‌ی آخر نیاز به بلیت دارند قرار دهند. این کار راه حل خوبی برای جلب مشتری توسط شرکت‌های هواپیمایی است.

مشکل ‌چاقی مفرط در دنیا برطرف شدنی نیست. شرکت‌های هواپیمایی سیاست‌هایی برای مسافران سنگین‌وزن (که معمولا شامل فروختن دو بلیت به آن‌ها است) دارند، اما به دفعات از این قوانین ‌چشم پوشی می‌کنند.

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : پهن بودن صندلی های هواپیما و افراد چاق

رای شما :
زمان دقیق: 2015-03-18T13:34:20+03:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است