دوشنبه ۹۷/۴/۲۵   Mon 18/7/16

پیروی از قوانین با خودروی جدید فورد

چاپ مطلب بازدید : 468 پنجشنبه ۲۰ فروردین ۹۴

پیروی از قوانین با خودروی جدید فورد

پیروی از قوانین با خودروی جدید فورد

 پیروی از قوانین با خودروی جدید فورد

پیروی از قوانین با خودروی جدید فورد

اختصاصی بیست ستون: 

راه حلی جدید برای افرادی که نمی‌توانند سرعت خودرو را کنترل کنند: خودرویی که به صورت خودکار تابلوها را خوانده و سرعت شما را کنترل می‌کند.

شرکت خودروسازی فورد اعلام کرده که جدیدترین نسخه خودروهای سری s-max به یک فناوری جدید مجهز شده‌اند که با خواندن تابلوهای ‌رانندگی به رانندگان کمک می‌کند تا سرعت خود را در محدوده مجاز نگه داشته و از جریمه شدن جلوگیری کنند.

این سیستم جدید که "کنترل‌کننده هوشمند سرعت " نامیده شده است توسط شرکت فورد در آلمان رونمایی شده اما به گفته آن‌ها این فناوری برای تمام جهان ارائه خواهد شد. این سیستم تابلوهای ‌رانندگی را شناسایی می‌کند و سپس سرعت خودرو را با توجه به آن‌ها تنظیم می‌کند.

این شرکت در یک نشست خبری اعلام کرد: "این سیستم کنترل خودکار سرعت به ترمزها اعمال نمی‌شود بلکه خیلی روان با کنترل میزان سوخت موتور، گشتاور موتور را کنترل می‌کند."

شاید این مساله به مزاج افراد تندرو خوش نیاید؛ اما برای این منظور یک راه حلی در نظر گرفته شده که با دو بار فشار دادن روی پدال گاز می‌تواند سیستم کنترل سرعت خودکار را موقتا غیرفعال کرد.

این فناوری می‌تواند قدمی به سوی خودروهای بدون سرنشین یا خودکار باشد. در طی زمانی که لازم است این خودروها وارد بازار شوند، شرکت ‌آئودی audi در سال گذشته از اولین خودروی بدون سرنشین خود رونمایی کرد که بدون راننده تا 140 مایل بر ساعت سرعت داشت.

شرکت‌های ‌گوگل و نوکیا نیز در حال آزمایش خودروهای بدون سرنشین هستند. شرکت ‌گوگل در ماه گذشته خودرو الکتریکی راه یاب خود با سرعت 12 مایل بر ساعت را در خیابان‌های ‌لندن آزمایش کرد و برای آزمایش‌های بیشتر در این هفته برنامه‌های بیشتری دارد.

به تلگرام ما بپیوندید
میزان محبوبیت: 4.71(78 رای) | زمان دقیق: 2015-04-09T18:06:36+04:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون وب سایت جامع خبری خانواده می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است