دوشنبه ۹۸/۱/۵   Mon 19/3/25

چاپگر سه بعدی ساختمان

چاپ مطلب بازدید : 831 دوشنبه ۱۸ اسفند ۹۳

تیم تحقیقاتی دانشگاه برکلی، توانستند اولین و بزرگترین چاپگر سه بعدی ساختمان را اختراع کنند.

چاپگر سه بعدی ساختمان

چاپگر سه بعدی ساختمان

چاپگر سه بعدی ساختمان

اختصاصی بیست ستون: 

تیم تحقیقاتی دانشگاه برکلی به رهبری رونالد رائل استادیار معماری، توانستند اولین و بزرگترین ‌چاپگر سه بعدی ساختمان را ‌اختراع کنند. مدت‌هاست معماران منتظرند که چاپگرهای سه بعدی با اندازه ای واقعی وارد بازار شوند و تولیدات این چاپگر های سه بعدی از حالت ماکت خارج شود. این تیم اولین دستاورد خود را در نمایشگاه تحقیق و دستاوردهای علمی دانشگاه برکلی ارائه نمودند و محل غرفه خود را نیز با این فن آوری جدید به‌وسیله 840 بلوک سیمانی چاپ شده توسط ‌چاپگر سه بعدی سیمان بنا نمودند.

سیمان بکار رفته در این ‌چاپگر سه بعدی سیمان نوع جدید از سیمان پورتلند بدون اکسید آهن است که توسط رائل توسعه یافته است. این نوع ‌چاپگر سه بعدی ساختمان و نوع پلیمر بکار رفته در سیمان آن موجب رفع محدودیت نسخه های مشابه قبلی شده است، محدودیت هایی مانند هزینه بالا، سرعت عمل، زیبایی طرح های اجراشده و طرح های عملی قابل اجرا در این زمینه می‌باشند.

این پروژه با پشتیبانی و حمایت چندین شرکت علمی و تولید مانند شرکت تولید رزین سیمان، شرکت تولید سیمان ‌تایلند و شرکت تحقیقاتی ویبولیتین به اجرا درآمده است. در این ‌چاپگر سه بعدی ساختمان از 11 سیستم چاپ 3d استفاده شده است. در حال حاضر چاپگرهای سه بعدی معمولی بین مردم عادی در مصارف مختلف مورداستفاده قرار می‌گیرند و عده کمی از معماران نوع خاصی از چاپگرهای سه بعدی ساختمان را استفاده می‌کنند که محصولات ساختمانی را چاپ می‌کردند اما این نوع چاپگر قادر است معطف تر و با استحکام بالاتری بلوک های سیمانی را چاپ کند، مسئول این پروژه افزود در حال تحقیق بر روی کامپوزیتی از سیمان، پلیمر و الیاف خاصی هستند که نازکتر با دوام تر و سبک تر باشند و بسیار هزینه کمتری را طلب می‌نمایند.


این‌گونه به نظر می‌رسد با ماشینی شدن صنایع دستی و خصوصاً ظهور چاپگرهای سه بعدی نسل جدید در آینده نزدیک کارهای بخش اعظمی از ساخت بناها را توسط رباط ه و این چابگرهای سه بعدی شاهد باشیم.

مترجم: فرجی

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : چاپگر سه بعدی ساختمان

رای شما :
زمان دقیق: 2015-03-09T19:46:39+03:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است