شنبه ۹۷/۱۱/۲۷   Sat 19/2/16

چرا مرد محبوب شما به زن‌های دیگر نگاه می‌کند؟

چاپ مطلب بازدید : 81264 شنبه ۲ خرداد ۹۴

آیا واقعاً لازم است سر عشقتان به خاطر نگاه به زنان دیگر، داد بزنید؟

چرا مرد محبوب شما به زن‌های دیگر نگاه می‌کند؟

نگاه مردان

آیا واقعاً لازم است سر عشقتان به خاطر نگاه به زنان دیگر، داد بزنید؟

اختصاصی بیست ستون: 

تحقیقات نشان داده‌اند که دست خودشان نیست. خانم‌ها و آقایان توجه کنید، این‌یک داستان واقعی است. یک بعدازظهر، من و نیمه گمشده‌ام دست در دست هم در حال قدم زدن در یک مرکز خرید بودیم که ناگهان یک زن فوق‌العاده جذاب از روبرو آمد. به‌طور کاملاً ناخودآگاه، همان‌طور که از کنار ما می‌گذشت من سرم را چرخاندم و او را از سرتاپا نگاه کردم. در همین حال تمام سعی‌ام را می‌کردم که کاملاً عادی رفتار کنم و گیر نیفتم.

اما از شانس بد من، قبل از اینکه فرصت این را پیدا کنم که سرم را برگردانم، مچم گرفته‌شده بود و آنچه بعدازآن اتفاق افتاد جالب است. یار من به‌جای اینکه سر من داد بزند و بگوید چه غلطی داری می‌کنی؟» در کمال آرامش گفت آن زن خیلی جذاب بود، مگر نه؟

از تعجب نزدیک بود که فکم به زمین بچسبد و در کمال ناباوری گفتم چی گفتی؟»

و او دوباره تکرار کرد آ ن زن خیلی جذاب بود، تو این‌طور فکر نمی‌کنی؟»

و در همان لحظه من به‌کلی زنی را که چند لحظه پیش ستایش کرده بودم فراموش کردم و تمام توجهم دوباره به عشقم معطوف شد. با این کار او، نه‌تنها توجه من به‌جایی که باید می‌بود، برگشت، بلکه دلم می‌خواست همان‌جا او را در آغوش بگیرم و در حضور همه ببوسم.

آیا او واقعاً فکر می‌کند زنی که من به او نگاه می‌کردم، جذاب است؟ نمی‌دانم. ولی چیزی که می‌دانم این است که نیمه گمشده فوق‌العاده من، کاری نکرد که من احساس مجرم بودن کنم و به من اجازه داد که مرد باشم و کمی چشم‌چرانی کنم. تمام انرژی من از زنی که اصلانمی شناختم، به سمت عشق زندگی‌ام معطوف شد؛ و احساس کردم که از همیشه به او نزدیک‌تر هستم.

من فکر می‌کنم که نتیجه‌ای که از این داستان می‌توان گرفت، به درد تمام زن‌های دنیا می‌خورد.

حقیقت این است که بیشتر مردان به زن‌های دیگر نگاه می‌کنند ولی این به این معنی نیست که ما دوست داریم که با آن‌ها باشیم و یا اینکه به شما بی‌احترامی کنیم. واقعاً دست خودمان نیست و دلیلش این است:

1. تقصیر را به گردن مغزمان بیندازید.

دانشمندان می‌گویند که بزرگ‌ترین تفاوت میان‌مغز مردان وزنان در این است که قسمتی که مسئولیت اشتیاق جنسی را در مغز به عهده دارد، در مغز مردان 2.5 برابر بزرگ‌تر از مغز زنان است. مردان به‌طور کاملاً ناخواسته دوست دارند که تمام زن‌های اطرافشان را نظاره کنند.

2. آزمودن سترون هم نقش مهمی در این مسئله ایفا می‌کند.

ترشح هورمون آزمودن سترون که یک هورمون افزایش میل جنسی است در مردان شش برابر بیشتر از زنان است. محققین دانشگاه کلمبیا دریافتند که هورمون تستسرون در مغز باعث کاهش کنترل بر وسوسه می‌شود؛ به‌عبارت‌دیگر بیشتر مردان حتی قبل از اینکه بتوانند فکر کنند، نگاه می‌کنند.


همچنین بخوانید: عمر طولانی، چه راهی دارد؟

3. ما موجودات نظاره‌گری هستیم.

تحقیقات نشان داده‌اند که زن‌ها دوست دارند که جذب چهره‌های آشنا شوند و این در حالی است که مردان ترجیح می‌دهند به زنانی نگاه کنند که تابه‌حال ندیده‌اند و برایشان جدید هستند. پس دفعه بعدی که می‌بینید که مردتان سرش را می‌چرخاند تا یک زن جذاب را بهتر نظاره کند، بهتر است از خودتان بپرسید که: آیا او را برای نگاه کردن به یک ماشین جدید هم سرزنش می‌کنید؟ فکر نمی‌کنم این‌طور باشد.

پس وقتی‌که متوجه می‌شوید که مردتان به زن دیگری نگاه می‌کند، چه‌کار باید بکنید؟

1. با او طوری رفتار نکنید که انگار خطایی مرتکب شده است. بااینکه ممکن است وسوسه شوید که آرنجتان را به پهلویش بکوبید، ولی این کار را نکنید. سر او داد نزنید، قهر نکنید و یا سکوت نکنید طوری که اصلا با او حرف نزنید و یا درباره زنی که او به آن نگاه کرده حرف‌های بد نزنید، مثل نگویید که او مثل یک زن بد است، یا اینکه پروتز کرده و یا اینکه من مطمئنم که موهایش را دکلره کرده. تمام این‌ها باعث خراب شدن اوضاع می‌شود و حتی می‌تواند منجر به یک جروبحث شود.


2. ازآنجایی‌که این فقط یک نگاه گذراست، آن را نادیده بگیرید. مردان همان‌طوری به زنان زیبا نگاه می‌کنند که زنان به پروانه‌های زیبا نگاه می‌کنند. زنان زیبا مغز مردان برای یک ثانیه به خودشان معطوف می‌کنند و بعد کاملاً از ذهن آن‌ها پاک می‌شوند.

3. بهترین راه این است که شما هم به آن زن توجه نشان دهید و از او تمجید کنید؛ و با این کار می‌بینید که چقدر سریع توجه او دوباره به سمت شما بازمی‌گردد؛ و همیشه این را به خاطر داشته باشید که مردتان با شماست به خاطر اینکه دوستتان دارد.

زنان جذاب، زیبا و باکلاسی که او به آن‌ها نگاه می‌کند حتی نمی‌توانند ذره‌ای با رابطه نزدیکی که شما با او دارید رقابت کنند؛ و مطمئنا رابطه عاطفی که او با شما دارد بسیار عمیق‌تر از آن است که با یک نگاه به یک زن دیگر متزلزل شود. همچنین به خاطر داشته باشید که این مسئله فقط مربوط به مردان نیست.


تحقیقات نشان داده‌اند که زنان هم به مردان جذاب نگاه می‌کنند. ولی ازآنجایی‌که شما دید قوی‌تر و وسیع‌تری دارید مجبور نیستید که مثل مردان سرتان را بچرخانید تا بهتر ببینید و به همین دلیل هم مچتان گرفته نمی‌شود.

مترجم: فرجی

به تلگرام ما بپیوندید
3.37 ستاره از 5 در 22 رای

عنوان این مقاله : چرا مرد محبوب شما به زن‌های دیگر نگاه می‌کند؟

رای شما :
زمان دقیق: 2015-05-23T13:36:26+04:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
رابین
۱۳۹۴/۰۳/۰۴     ساعت ۰۸:۳۳
ممنونم جالب بود .
ساناز
۱۳۹۶/۰۳/۲۳     ساعت ۱۳:۲۴
سلام.من و شوهرم یک بار اومدیم از بیرون و زن همسایمون تصادفی در خونشونو باز کرد و شوهرم اونو دید و سلام واحوال پرسی کردن باهم و اون خانمه آنگار ن انگار من پیشش وایسادم اصلا به سلام نکرد یا بهم نگاه هم نکرد و شوهر با اون میخندید و احوال پرسی میکرد
هستی
۱۳۹۷/۰۵/۰۳     ساعت ۱۰:۴۴
احتمالا این داستان تخیلی رو یه مرد هیز نوشته که به بقیه هم یاد بده که قبول کنید مردا دست خودشون نیست. نخیر آقا از این خبرا نیست چش چرونی کردن توی همه فرهنگها پسندیده نیست
نیلو
۱۳۹۷/۰۷/۲۶     ساعت ۲۱:۳۴
آفرین چقدر قشنگ خواستید زن ها را متقاعد کنید اجازه چشم چرانی به شوهرانشان بدهند. ممکنه کنترل نگاه برای مردها سخت تر از زن ها باشه ولی اگر غیر ممکن بود خدا در قرآن به مردها توصیه نمی کرد جلوی چشمشان را بگیرند این همه حدیث هم درباره ی کنترل نگاه نبود. من به عنوان یک زن هرگز حاضر نیستم راه حل سوم را انجام بدهم خودتون حاضرید از مردی که توجه زنتان را جلب کرده تعریف کنید؟
صدف
۱۳۹۷/۱۰/۲۹     ساعت ۰۵:۳۸
سلام.من خودم این روش و امتحان کردم ولی اصصن خوب نیست چون باعث شد شوهرم کلی درباره اون خانوم صحبت کنه و اینکارش منو تو خودم خرد کرد. داستان شما واسه قصه هاست. منکه دیگه هر موقع که همچین چیزایی پیش میاد سر و سنگین تا میکنم و خودمو از شوهرم غریبه میبینم و تحویلش نمیگیرم.مرد یا زن فرقی نداره در کل آدم اگه زاتش درست باشه دیگه وقتی متاهل شد متعهد هم میشه و کاری ب کار هیچکسی نداره. مرد اگر مرد باشه مردانگی تو نگاه نکردنه مردانگی یعنی همه ی وجودت پر از عشق همسرت باشه والسلام.
پر
۱۳۹۷/۱۱/۰۶     ساعت ۱۴:۰۱
اهان، خیلیم عالی، حالا بذار اینطوری براتون بگم، اگه شما اینجا نوشتید که با مردای چش چرون اینجوری باید رفتار بشه منم 100 جای دیگه خوندم اگه مردی دیدید چش چرونه اصلا واینسید که بهتون توضیح هم بده، همونجا بذارید برید اصلا بحثم نکنید، چون اون مرد، مرد نمیشه.
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است