جمعه ۹۷/۱۲/۳   Fri 19/2/22

کارهایی که برای رسیدن به موفقیت نباید انجام دهید

چاپ مطلب بازدید : 787 چهارشنبه ۱۱ شهریور ۹۴

عقایدتان را به دیگران تحمیل نکنید

کارهایی که برای رسیدن به موفقیت نباید انجام دهید

رسیدن به موفقیت

عقایدتان را به دیگران تحمیل نکنید

اختصاصی بیست ستون: 

برای رسیدن به موفقیت باید موجبات موفقیت دیگران را فراهم کنید تا ازاین طریق راه برای موفقیت خودتان هموار شود . برای این منظور کارهایی انجام دهید که تا به حال انجام نداده اید و لازم است که از انجام بعضی کارها خودداری کنید. در این مطلب قصد داریم کارهایی که برای رسیدن به موفقیت نباید انجام دهید را معرفی کنیم ....

زیاده خواه نباشید

فرض کنید فردی که نمی شناسید از شما تقاضای یک کار بزرگ و وقت گیر را بکند و شما به احتمال زیاد خواسته ی او را رد می کنید . تصور کنید فرد دوباره و برای بار سوم خواسته اش را با التماس مطرح می کند . شاید واقعا به کمک شما نیاز داشته باشد اما شما در دنیا به کسی بدهکار نیستید و نیازهای هر فرد مشکل خود اوست . هر کسی به قدر شایستگی و لیاقت خود به موفقیت دست می یابد و در راه رسیدن به موفقیت نباید زیاده خواه باشید .

زیردستان خود را نگاه کنید

خیلی از افراد زیردستان خود را نادیده می گیرند و تنها با کسانی حرف می زنند که با آنها کاردارند . اما یک قاعده ساده به شما پیشنهاد می کنیم و آن این است که برای هر کسی با لبخند سرتکان دهید و سلام کنید . درواقع باید طوری رفتار کنید که به وجود آن فرد پی ببرید .

نیازمندان واقعی را نادیده نگیرید

نباید وقت خود را صرف دیگران کنیم اما برخی انسان ها نمی توانند به خود کمک کنند و نیازمند کمک و یاری دیگران می باشند . با کمک به دیگران نتیجه مثبتی در زندگی تان خواهید دید و احساس خوشایندی نسبت به خویشتن در شما ظاهر می شود .

نظرات خود را به شکل سوال مطرح نکنید

نباید ایده های خود را با استدلال های غلط و نادرست در مغز دیگران فرو کنید و اگر می خواهید جواب یک سوال را بدانید سوال تان را مطرح کنید و زمانی که نوبت به شما رسید با پرسش دیگری سعی کنید که درک بهتری نسبت به دیدگاه فرد پیدا کنید . مطمئن باشید هیچ شخصی شما را به خاطر اینکه به حرف هایشان توجه نمی کنید و خودشیفته هستید ، دوست ندارد .

خود را مهم جلوه ندهید

خیلی از افراد به دلیل جلب توجه و به دست آوردن احترام دیگران از جملاتی چون " می دانی من کی هستم ؟" استفاده می کنند . این جملات شما را شخصی مغرور و کم اهمیت نشان می دهد .

اطرافیان اشخاصی را دوست دارند که متواضعانه رفتار کنند و حس برتری و مغرورانه نسبت به کسی نداشته باشند.

رسیدن به موفقیت


موقعیت های جدی را تشخیص نمی دهند

خیلی از افراد نمی توانند از ابراز کردن فردیت خود در هر شرایطی جلوگیری کنند و همواره باید خود را مطرح کنند. زمان هایی وجود دارد که باید جدی باشید و شوخ طبعی را ترک کنید و شخصیت جالب و سرگرم کننده شما واضح و مبرهن است.

عقایدتان را به دیگران تحمیل نکنید

هر شخصی اطلاعات مهمی درباره موضوعات مختلف دارد اما باید این اطلاعات را در موقعیت های درست با دیگران در میان بگذارد. تا وقتی کسی از شما درباره موضوعی سوالی نمی پرسد نباید حرفی از آن بزنید. اطلاعات شما مانند رژیم غذایی تان به شما تعلق دارد و نباید خط به خط جزئیات را با دیگران در میان بگذارید.


برای جلب توجه دیگران تواضع بیش از حد نشان ندهید

این ویژگی نوعی خودستایی است که فرد سعی می کند یک ویژگی برجسته خود را کم اهمیت نشان دهد تا جلب توجه دیگران را به دست آورد. باید توجه کنید کارمندان هیچ تمایلی به شنیدن نگرانی ها و  استرس شما قبل از حضور در یک کنفرانس مهم را ندارند و دوست ندارند گله های شما درباره هزینه های نگهداری خانه و خودروی تان را بشنوند.

خصوصیات شخصیتی کسی را مسخره نکنید

برخی افراد هر طور دوست دارند راجع به خودشان حرف می زنند و خصوصیات شخصیتی شان را مسخره می کنند اما به دیگران اجازه نمی دهند که درباره این موضوعات حرف بزنند. وزن، وضعیت کاری، مدل لباس و .. از جمله مواردی است که خیلی از افراد درباره آنها شوخی می کنند اما به دیگران اجازه نمی دهند که درباره آنها صحبت کنند. نباید تصور کنید کسانی که درباره خودشان شوخی می کنند به شما مجوز می دهند تا به همان گونه با آنها شوخی کنید.


وقت دیگران را بدون فکر کردن هدر ندهید

وقتی دیر به جلسه و قرار ملاقات تان می رسید به دیگران می گویید که زمان شما بیشتر از دیگران اهمیت دارد یا وقتی در فروشگاه فروشنده را منتظر نگه می دارید تا کارت عابربانک تان را پیدا کنید به فروشنده و دیگران می فهمانید که فقط خودتان اهمیت دارید. وقتی در صف طولانی منتظر می مانید تا بطری خود را با خیال راحت از آب پر کنید این مفهوم را به دیگران می رسانید که در دنیای کوچک تان کسی برای شما اهمیت ندارد.

این موارد موضوعات کوچکی است که دیگران را آزار می دهد. در واقع کسانی که به امور کوچک و آزاردهنده فکر نمی کنند به مسائل بزرگ هم بی توجه می باشند. نحوه برخورد شما به عنوان مدیر همه ویژگی های شخصیتی تان را برملا می کند. باید با اطرافیان به گونه ای برخورد کنید که انگار نیازهای آنها نسبت به شما اهمیت بیشتری دارد و البته دیگران نیز با این رفتار شما را دوست خواهند داشت.

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : کارهایی که برای رسیدن به موفقیت نباید انجام دهید

رای شما :
زمان دقیق: 2015-09-02T09:27:15+04:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است