سه شنبه ۹۸/۱/۶   Tue 19/3/26

کارهای افراد موفق پیش از خواب !

چاپ مطلب بازدید : 1377 یکشنبه ۱۱ بهمن ۹۴

افراد موفق قبل از خواب پیاده روی می کنند

کارهای افراد موفق پیش از خواب !

سحر خیز بودن

افراد موفق قبل از خواب پیاده روی می کنند

اختصاصی بیست ستون :

برای شروع یک صبح پرانرژی و خوب پیشنهاداتی درباره بیدارشدن اول صبح ارائه می شود . اما کیفیت خواب شما هم تاثیر زیادی دارد . پس علاوه بر بیدارشدن ، باید قبل از خواب کارهایی را انجام دهیم که تاثیر زیادی روی حس و حال و انرژی روز بعد ما دارد .

در این مطلب چندین عادت رایج که افراد موفق و پر انرژی قبل از خوابیدن انجام می دهند را معرفی می کنیم ...

هر وسیله الکترونیکی را کنار بگذارید

باید قبل از خوابیدن پریزها را بکشید ، گوشی ، لپ تاپ و تبلت تان را خاموش کنید . حتی وقتی با این دستگاههای الکترونیک کاری نداشته باشید ، روشن بودن آنها حواستان را پرت می کند و باعث سلب آرامش تان می شود .

آخر شب پیاده روی کنید

بعد از شام خوردید مدتی ذهن تان را از مشغله ها و مشکلات کار روزانه رها کنید ، لباس راحت و آزادی بپوشید و از خانه بیرون بزنید و در هوای آزاد پیاده روی کنید . البته در هنگام پیاده روی گوشی و تبلت همراه تان نباشد .

پیاده روی قبل از خواب

قبل از خواب کمی مطالعه کنید

هر کتاب یا مطلبی که مورد علاقه شماست و به دانش تان می افزاید را بخوانید تا احساس آرامش پیدا کنید . باید این کار در شما به یک عادت تبدیل شود . مطالعات نشان می دهد مطالعه 6 دقیقه ای قبل از خواب تا 68 درصد از استرس فرد می کاهد .

مطالعه قبل از خواب

لزومی ندارد هر کاری را تا پایان روز به اتمام برسانید

وقتی وقت خواب می شود ، دست از کار و فکر کردن بردارید و ذهن تان را آزاد کنید . حتی اگر بعضی از کارهایتان نیمه تمام مانده ، آن را رها کنید . بیشتر ایده های خلاقانه و موفق وقتی به ذهن انسان خطور می کند که دست از کار کشیده و به خودتان استراحت داده اید .

به کارهای خوبی که در طول روز انجام داده اید ، فکر کنید

پیش از خواب به کارهای همان روز فکر کنید و بیشتر ذهن تان را به سمت کارهای خوبی که در آن روز انجام داده اید ، متمرکز کنید . این کار باعث افزایش خوش بینی و رشد فکرهای مثبت در ذهن می شود .

تمام موارد استرس زا را یادداشت کنید

همیشه قبل از خواب فکرهای استرس زا ، ناراحت کننده و منفی به ذهن تان حمله ور می شود . برای غلبه به این حالت باید قبل از خواب تمام موارد منفی را روی کاغذ یادداشت کنید .


اولویت بندی داشته باشید

باید بدانید که هر روز موفق و خوب از 24 ساعت قبل آغاز می شود . شما همانند رئیس جمهور آمریکا هر روز عصر فهرست کارهای روز بعدتان را آماده کنید تا هر روز صبح با ذهنی آماده و روشن از خواب بیدار شوید .

محیط خوابیدن تان تمیز و پاکیزه باشد

باید تشک تان طبی و کاملا تمیز و بهداشتی باشد . اتاق خواب تان را بدون گرد و خاک نگهدارید و زیر سرتان بالش های خوب بگذارید .

شروع به یادگیری کنید

بهترین زمان برای یادگیری بعد از یک روز خسته کننده و طولانی است . باید در این زمان شروع به یادگیری مفاهیم جدید و پیچیده کنید . بعد از این که خوابتان برد ، ضمیر ناخودآگاه ذهن تان تمام اطلاعات را تحلیل کرده و اصطلاحا مطلب در ذهن تان می نشیند .

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : کارهای افراد موفق پیش از خواب !

رای شما :
زمان دقیق: 2016-01-31T13:16:49+03:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است