پنجشنبه ۹۷/۷/۲۶   Thu 18/10/18

کاهش خونریزی بعد از زایمان با مصرف تخم شوید

چاپ مطلب بازدید : 773 چهارشنبه ۸ مهر ۹۴

بعد از زایمان عصاره تخم شوید خوراکی بخورید

کاهش خونریزی بعد از زایمان با مصرف تخم شوید

کاهش خونریزی بعد از زایمان

بعد از زایمان عصاره تخم شوید خوراکی بخورید

اختصاصی بیست ستون:  

به خانم های باردار توصیه می شود بعد از زایمان عصاره تخم سبزی شوید بخورند تا میزان خونریزی در ساعات اول بعد از زایمان کمتر شود .

میترا مهدویان ، عضو دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی مشهد و همکارانش روی میزان تاثیر عصاره تخم شوید روی خونریزی بعد از زایمان مطالعاتی را انجام داده اند . در این مطالعه 72 زن باردار به یک مرکز درمانی در مشهد مراجعه کردند و بعد از تکمیل فرم انتخاب نمونه ، مصاحبه و مشاهده و بلافاصله بعد از زایمان و خارج شدن جفت و لخته های خون داخل رحمی به طور تصادفی به آنها 10 واحد اکسی توسین یا 0.018 گرم بر کیلوگرم عصاره تخم شوید خوراکی تزریق شد و میزان خونریزی دو گروه حساب شد .

نتایج حاصل شده نشان داد میزان خونریزی در دو گروه تخم شوید و اکسی توسین در لحظات اولیه بعد از زایمان از نظر آماری بسیار متفاوت است . مصرف عصاره تخم شوید خوراکی بلافاصله بعد از زایمان باعث کاهش شدید میزان خونریزی نسبت به مصرف اکسی توسین می شود و هیچ عوارض جانبی و بدی روی آنها ندارد . 

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : کاهش خونریزی بعد از زایمان با مصرف تخم شوید

رای شما :
زمان دقیق: 2015-09-30T10:46:12+03:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است