جمعه ۹۷/۴/۲۹   Fri 18/7/20

کرمانی ها به نقش پریناز ایزدبار اعتراض کردند

چاپ مطلب بازدید : 580 یکشنبه ۲۲ آذر ۹۴

مشکل لهجه در ایران حل نشدنی است

کرمانی ها به نقش پریناز ایزدبار اعتراض کردند

پریناز ایزدبار

مشکل لهجه در ایران حل نشدنی است

بعد از این که مردم کاشان به لهجه کاشانی سیما تیرانداز در فیلم نفس گرم اعتراض کردند، حالا نوبت به پریناز ایزدبار رسیده است و  کرمانی ها علیه پریناز ایزدبار بازیگر سریال شهرزاد دست به اعتراض زده اند .

در چند روز پیش مردم کاشان با لحنی جدید و گاه طنز آمیز به گویش بازیگران سریال نفس گرم اعتراض کردند. سیما تیرانداز که در این فیلم نقش یک زن کاشانی را بازی می کند با گویش متفاوت کاشانی ایفای نقش می کند. او در این باره گفت چند روز پیش برخی از اهالی کاشان به صفحه اینستاگرامم هجوم برده اند و نسبت به لهجه ام در این سریال واکنش منفی نشان داده اند.

سیما تیرانداز درباره واکنش کاشانی نسبت به گویش او در سریال نفس گرم گفت: برخی از مردم در صفحه اینستاگرام من کامنت هایی گذاشته اند که نشان می دهد از این گویش کاشانی راضی هستند اما بعضی ها هم موضع منفی و معترضانه گرفته اند، اما دوستان کاشانی ام معتقدند این لهجه را به خوبی بیان کرده ام.

سیما تیرانداز درباره لهجه شخصیت داستان گفت: در این سریال قرار نبود ناهید با لهجه غلیظ کاشانی صحبت کند، زیرا او جوان است و قرار نیست بتواند همانند خانم بوبانی که سال های زیادی در کاشان زندگی کرده است، کاشانی غلیظ حرف بزند.

در این سریال تمام دیالوگ های کاشانی با هماهنگی و مدیریت مشاور لهجه کاشانی فیلم برداری شد. تیرانداز گفت: به هیچ وجه در این سریال قصد نداشتیم به گویش مقدس کاشانی توهین کنیم. اگر کاشانی های عزیز نسبت به سریال نفس گرم اعتراض دارند ابتدا فکر کنند که آیا اعتراض شان منطقی است یا نه؟! من از لهجه ای که صحبت کرده ام دفاع می کنم زیرا در این سریال مشاور لهجه کاشانی در کنار ما حضور داشت و تمام بازیگران با نظر مشاور لهجه نقش شان را بازی کرده اند.

در این میان بعضی از کرمانی ها نیز به نقش پریناز ایزدبار در سریال شهرزاد اعتراض کردند و در صفحه اینستاگرام این بازیگر او را به خاطر تصویرش از یک زن کرمانی مورد سرزنش و شماتت قرار دادند .

ایزدبار در صفحه اینستاگرام خود به اعتراضات پاسخ داد . به نظر می رسد هم چنان مشکل لهجه در کشورمان ادامه دارد . نقش شیرین در سریال شهرزاد لهجه خاصی ندارد اما بیانی که او از شهر و اهالی کرمان می کند باعث عصبانیت کرمانی ها شده است .

منبع : هفت صبح

به تلگرام ما بپیوندید
میزان محبوبیت: 4.89(119 رای) | زمان دقیق: 2015-12-13T08:50:07+03:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون وب سایت جامع خبری خانواده می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است