جمعه ۹۷/۷/۲۷   Fri 18/10/19

گیاهان دارویی سقط کننده جنین

چاپ مطلب بازدید : 14440 چهارشنبه ۱۲ اسفند ۹۴

اختلال در سیستم عصبی جنین با مصرف کرفس !

گیاهان دارویی سقط کننده جنین

سقط جنین با مصرف گیاهان دارویی

اختلال در سیستم عصبی جنین با مصرف کرفس !

اختصاصی بیست ستون :

خیلی از خانم های باردار تصور می کنند گیاهان دارویی هیچ خطری برایشان ندارد و حتی برای آنها دارای فایده نیز هست . در حالیکه در بیشتر موارد عکس آن اتفاق می افتد . در طب قدیم گیاهانی هستند که به عنوان دارویی برای سقط جنین استفاده می شوند و بعضی از مواد غذایی نیز به دلیل ترکیباتی که دارند برای جنین و مادر دارای ضرر می باشند . پس نباید فکر کنید هر ماده طبیعی و خوردنی برای زن باردار مفید است و برای جنین هیچ مشکلی ایجاد نمی کند . مادران باردار باید درباره گیاهان مصرف شناخت کامل داشته باشند .

زنان باردار زرشک نخورند

ابن سینا برای زرشک اثرات سقط آوری بیان کرده است . زرشک به دلیل آلکالوئیدها و ترکیبات فنلی چون آنتوسیانین ها سبب سقط جنین می شود . مکانیسم آلکالوئیدهای اصلی زرشک به این صورت است که باعث انقباضات عضلانی رحم می شود و در نهایت افزایش انقباض سبب سقط جنین می شود .

زنان باردار زعفران نخورند

زعفران از گیاهان معروف و در دسترسی است که به عنوان داروی سقط جنین عمل می کند . به همین خاطر بسیاری از زنان باردار از این گیاه دوری می کنند . البته به خاطر مصرف زیادی که برای سقط جنین لازم است و مصرف جزئی که ما از زعفران داریم این نگرانی خیلی قابل توجه نیست . برای سقط جنین با زعفران باید میزان یک گرم زعفران را در 100 میلی گرم آب گرم دم کرده و هر روز بین 3 تا 4 بار به مقدار 1 تا 2 قاشق از آن مصرف کرد . البته این میزان بسیار بالاست و خیلی دور از انتظار است که زن باردار به طور اتفاقی این مقدار زعفران بخورد .

زنان باردار گلپر نخورند

در سه ماهه نخست بارداری باید گلپر کمتری بخورید . البته در صورتی که روزی 2 گرم در روز گلپر بخورید برای جنین تان خطرناک خواهد بود . البته گلپر به صورت آسیاب و پودر شده مصرف می شود که 2 گرم مقدار بسیار زیادی است و امکان مصرف آن به این میزان بسیار ناچیز است .

زنان باردار کرفس نخورند

بسیاری از زنان باردار می دانند که نباید در ماههای نخست بارداری کرفس بخورند و مصرف خورش کرفس یا سالاد حاوی کرفس را برای خود محدود می کنند . البته استفاده از کرفس در تمام دوران بارداری ممنوعیت دارد و مصرف آن می تواند روی سیستم عصبی جنین تاثیرات مخربی بگذارد و باعث ناراحتی های عصبی چون حملات شبه صرع بعد از تولد نوزاد شود .

زنان باردار پونه نخورند

به دلیل این که مصرف دارو در دوران بارداری ممنوع است ، بسیاری از خانم های باردار به سراغ گیاهان دارویی می روند اما باید بدانند که این کار ریسک بالایی دارد . مثلا استفاده از  دمنوش پونه برای تسکین سرماخوردگی برای سلامت جنین خطرناک است ، زیرا پونه همانند یک سم با قدرت در بدن عمل می کند و مصرف زیاد پونه در این دوران ممکن است باعث سقط جنین شود .

زنان باردار گل ختمی و گل بنفشه نخورند

مصرف گل بنفشه و گل ختمی ممکن است باعث سقط جنین شود . گل ختمی باعث باز شدن انتهای عروق رحم می شود که خطر سقط جنین را افزایش می دهد . پس در این دوران بدون مشورت پزشک گل بنفشه و گل ختمی مصرف نکنید .


زنان باردار غوره ، آب غوره و بابونه نخورند

مصرف این مواد برای مادران باردار خطرناک است زیرا این مواد قاعده اور هستند و ممکن است باعث سقط جنین شوند .

زنان باردار سنبل ختایی نخورند

سنبل ختایی با تحریک کردن قاعدگی باعث افزایش انقباضات رحم و شل شدن عضلات می شود و خطر سقط جنین را افزایش می دهد .

زنان باردار تخم شوید نخورند

دانه های شوید از جمله موادی است که در دوران بارداری ممکن است باعث سقط جنین شود . تاثیر تخم شوید در سقط جنین به دلیل تحریک هورمون هایی است که باعث حرکات انقباضی رحم و شروع سیکل قاعدگی می شود .


زنان باردار زیره ، دارچین ، رازیانه ، سیاه دانه و مارچوبه نخورند

در دوران بارداری باید این گیاهان را با احتیاط مصرف کنید زیرا مصرف بیش از اندازه آنها ممکن است باعث سقط جنین شود . مصرف این مواد به صورت تازه ، خشک کرده یا عرق به دست آمده سبب سقط جنین می شود .

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : گیاهان دارویی سقط کننده جنین

رای شما :
زمان دقیق: 2016-03-02T14:20:21+03:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است