سه شنبه ۹۸/۱/۶   Tue 19/3/26

یک کارآفرین خوب چگونه تصمیم می گیرد ؟

چاپ مطلب بازدید : 1307 جمعه ۲۷ آذر ۹۴

برای رسیدن به موفقیت تصمیمات واقع گرایانه بگیرید

یک کارآفرین خوب چگونه تصمیم می گیرد ؟

کارآفرین موفق

برای رسیدن به موفقیت تصمیمات واقع گرایانه بگیرید

اختصاصی بیست ستون:  

شما به عنوان یک کارآفرین باید تصمیمات درستی را اتخاذ کنید . ممکن است شانس یک بار سر راهتان قرار گیرد و نتوانید آن را تشخیص دهید و تصمیم درست بگیرید. از طرفی ممکن است فرصت هایی وجود داشته باشد که ارزش دوباره فکر کردن را نداشته باشند. به عنوان یک کارآفرین نباید هر فرصتی را امتحان کنید بلکه باید دنبال فرصت مناسب باشید. در هر صورت هر کاری را با هدف دست یابی به موفقیت  انجام می دهید. این به معنای این است که هر تصمیمی که امروز می گیرید ، تاثیر مستقیمی روی آینده ی شما دارد. اگر ندانید استرس تان را چگونه مدیریت کنید ، تصمیم گیری برایتان کار سختی خواهد بود. با تمام این تفاسیر چگونه می توان تصمیم درست را تشخیص داد؟ تصمیم خوب و مناسب چه خصوصیاتی دارد؟

در ادامه چندین ویژگی یک تصمیم خوب را می شماریم ...

تصمیم خوب روی دیگران تاثیر مثبت می گذارد

این جمله بسیار بدیهی است . وقتی به صورت منفی تحت تاثیر تصمیمی قرار می گیریم بلافاصله آن را یک تصمیم بد تلفی می کنیم . البته لازم است تعریف فراگیری از مثبت داشته باشیم .

تصمیم خوب برای شما فرصت می سازد

یک تصمیم مناسب و موثر دیگران را برای برداشتن گامی عملی توانمند می کند و به شما فرصت پیشرفت می دهد .

تصمیم خوب قابل کپی برداری است

همه دلشان می خواهد از تصمیمات خوب دیگران تقلید کنند و آنها را در زندگی خود به کار بگیرند و در عین حال از تصمیمات بد آنها دوری کنند .

تصمیم خوب قابل اجرا شدن است

شفافیت درباره چگونگی یک تصمیم ، لازمه ی تمام تصمیم گیری هاست . در صورتی که درباره قدم های بعدی تان ابهام دارید ، به این معناست که تصمیم مورد نظرتان به قدر کافی روشن نیست .

شفافیت یک تصمیم ، عدم قطعیت را به حداقل می رساند . با این وجود یادتان باشد که هر آنچه برای شما واضح و بدیهی است ممکن است برای اطرافیان تان تازگی و مبهم باشد .

کارآفرین موفق

تصمیم خوب حساب شده اند

برای جداسازی معیارهای خوب و بد به زمان ، منابع ، نیازهای مشخص و قوه ی تشخیص نیاز دارید تا احتمال موفقیت تان را تخمین بزنید .

تصمیم خوب شما را به مسئولیت وا می دارد

شفافیت با خود مسئولیت پذیری می آورد . اما مخفی شدن در پشت تصمیمی که نقش ها ، مسئولیت ها و انتظارات مرتبط با آن به دقت شرح داده شده اند کار چندان آسانی نخواهد بود .


در صورتی که برای رسیدن به موفقیت جدول زمان بندی ، دارایی ها و شرایط تعیین کننده ی موفقیت را مشخص کنید ، تا حد زیادی دست یابی به موفقیت برایتان ممکن خواهد شد .

تصمیم خوب واقع گرایانه است

انسان ها موجوداتی حساس و احساساتی هستند و نمی توان احساسات را از فرآیند تصمیم گیری حذف کرد . اما می توان جانبداری احساسی و شخصی را از تصمیم تان کنار گذاشت .

مثلا از خودتان بپرسید تصمیم مورد نظر به نفع چه کسی است ؟ باید فرد آخرین ذی نفع باشد .

تصمیم خوب بر آگاهی شما می افزاید

وقتی تعیین استراتژی شرکت تان برای 10 سال آینده به شما واگذار می شود و تا به حال کار مشابه ای انجام نداده اید ، باید این کار را به متخصص دیگری واگذار کنید .


برای این که تصمیم خوبی بگیرید که روی دیگران تاثیر مثبت داشته باشد ، برایتان فرصت ایجاد کند و دیگر خصوصیات را داشته باشد ، باید بدانید چه زمانی به حوزه ی نفوذ خود عمل می کنید و چه زمانی مجبور خواهید بود مرزهای آن را جلو برانید .

نباید از جمله افرادی باشید که به دلیل مهم جلوه کردن، تصمیم گیری ها را از اطرافیان کپی کنید. تصمیم گیری درست یک هنر و یک علم است . در هنگام تصمیم گیری به ویژگی های بالا توجه کنید تا قوت قلب بیشتری داشته باشید و آنها را در تصمیمات تان بگنجانید.

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : یک کارآفرین خوب چگونه تصمیم می گیرد ؟

رای شما :
زمان دقیق: 2015-12-18T02:11:06+03:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است