دوشنبه ۹۸/۱/۵   Mon 19/3/25

۱۵ واقعیت جالب درباره ارگاسم

چاپ مطلب بازدید : 12392 چهارشنبه ۱۸ فروردین ۹۵

ارگاسم و انزال یک چیز نیستند. مردان می‌توانند بدون ارگاسم انزال داشته باشند و می‌توانند انزال و ارگاسم را با هم داشته باشند.

بیست ستون

فکر می‌کنید همه چیز را درباره این اتفاق فیزیکی خیلی مهم در زندگی می‌دانید. اگر می خواهید شایعات را از واقعیات علمی درباره ارگاسم بدانید تا هر شایعه ای را باور نکنید این مطلب را بخوانید. در این مطلب ۱۵ واقعیت علمی درباره ارگاسم جمع شده که هر کسی باید بداند.

1. ارگاسم چندباره اتفاق می‌افتد این را همه می دانند و تا به حال همه فکر می‌کردند تنها زنان می‌توانند ارگاسم پشت سر هم داشته باشند اما باید بدانید که مردها هم می‌توانند ارگاسم پشت سر هم داشته باشند اما تعداد مردهایی که این توانایی را دارند بسیار کمتر است و اینکه تعداد ارگاسم های پشت سر هم مردها اصلا قابل مقایسه با زنان نیست. رکوردی که تا به حال ثبت شده است ۱۳۴ ارگاسم پشت سر هم برای زنان و تنها ۱۶ ارگاسم پشت سر هم برای مردان بوده است.

2. ارگاسم زنان از تحریک نوک سینه واقعیت علمی دارد. با اسکن مغز زنانی که به این مرحله می رسند پزشکان دیدند که تحریک کردن نوک سینه دقیقا همان نقاط از مغز را تحریک می‌کند که کولیتوریس و واژن می کرده است. قبلا در مورد مردها و قانون انگشت دستانشان و اندازه آلت تناسلی خوانده اید. در مورد خانم ها فاصله کولیتوریس با دهانه واژن نشان می‌دهد که چقدر احتمال ارگاسم داخلی دارند. هرچقدر این فاصله کمتر باشد زنان ارگاسم بهتر و واژینال دارند زیرا کولیتوریس بیشتر تحریک می‌شود و هر چقدر دورتر باشد ارگاسم داخلی به این راحتی‌ها اتفاق نمی افتد.

3. برخی زنان هم مانند مردان به ارگاسم رسیدن قبل از رسیدن به اوج لذت جنسی را تجربه می کنند. در سال ۲۰۱۱ یک بررسی و مطالعه روی زنان پرتغالی نشان داد که ۱۴ درصد از پاسخ دهندگان این تجربه را داشته اند که بدون اینکه به اوج لذت جنسی در طول رابطه برسند خیلی زود به ارگاسم رسیده اند. ۳ درصد هم گزارش دادند که این اتفاق اغلب برایشان پیش می‌آید.

4. ارگاسم ناشی از ورزش هم داریم. بیش از نیم قرن پیش آلفرد کینزی تخمین زده بود که بیش از ۵ درصد مردم هنگام ورزش و حرکات تنش دار عضلانی به ارگاسم می رسند. با این حال تحقیقات اخیر در مورد برخی زنان نشان داد که این عدد بیشتر از اینهاست. تنها ورزش های عضلانی نیست که آنها در اثر آن به ارگاسم می‌رسند بلکه در حال یوگا، دویدن، وزنه برداری و حتی شنا.

5. ارگاسم تنها برای انسان ها نیست و حیوانات هم آن را تجربه می کنند. حس لذت آنها نیز بیشتر از آن چیزی است که ما فکرش را می‌کنیم. بر اساس تحقیقات عصب شناسی آنها محققان به این نتیجه رسیده اند اما چون از چهره آنها چیز خاصی نمی‌شود برداشت کرد اما در مورد میمون ها صورتشان حس لذت را با oشکل کرده دهان نشان می‌دهند.

6. ارگاسم و انزال یک چیز نیستند. مردان می‌توانند بدون ارگاسم انزال داشته باشند و می‌توانند انزال و ارگاسم را با هم داشته باشند. نکته مهم دیگر اینکه انزال تنها مختص مردان نیست و زنان هم انزال دارند جالبتر اینکه ترکیبات مایع انزال زنان با مردان شبیه هم است به غیر از بخش اسپرمش.

7. در طول اسکن کردن مغز در فعالیتهای مختلف عصب شناسان مشاهده کردند که آن قسمت از مغر که در هنگام درد شروع به فعالیت و پردازش می‌کند در طول ارگاسم هم فعال می‌شود. بنابراین محقیقین را بر این داشت که به ارتباطات بیشتر درد و لذت بردن جنسی بپردازند و مطمئن شوند که درد و لذت جنسی با هم ارتباط دارند.

8. خیلی از زنان بدون تحریک ناحیه تناسلی یا نوک سینه به ارگاسم می رسند. خیلی عجیب است اما باور کنید که برخی زنان می‌توانند با فکر کردن یا انجام اعمال روزانه مثل مسواک زدن یا ابرو برداشتن یا شانه زدن موهایشان به ارگاسم برسند. که همه آنها به ارتباط عصبهای مغزی و آن فعالیت روزانه مربوط است.

9. چقدر از این واقعیت های علمی درباره ارگاسم را می‌دانستید و چقدر از آنها برای شما تازگی داشت اگر شما هم چیزی شنیده اید که برایتان جالب است به ما بگویید تا ببینیم یک واقعیت علمی است یا یک شایعه درباره رابطه جنسی در انسان.

10. این تنها مردها نیستند که در خواب ارضا می‌شوند زنان زیادی هستند که ارگاسم های شبانه در خواب را تجربه می‌کنند. طبق یک تحقیق علمی ۳۷ درصد زنان حد اقل یک بار در خواب ارضا شده اند.


همچنین بخوانید: عمر طولانی، چه راهی دارد؟

11. یک نوع روش مقاربتی است که از نظر علمی ثابت شده که احتمال ارگاسم هم زمان زن و مرد را بسیار افزایش می‌دهد. در باره این روش در مطالب آینده مطلب مفیدی خواهیم گذاشت.

12. تنها زنان نیستند که ارگاسم غیر واقعی داشته اند. خیلی از مردان هم می توانند به راحتی ادای به ارگاسم رسیدن را در بیاورند و خیلی از مردان اعلام کرده اند که حداقل یک بار این تجربه را داشته اند.

13. یک موضوع جالب دیگر این است که برخی افراد با ارضا جنسی شروع به عطسه کردن می‌کنند.( این لینک را بخوانید.) از آن عجیبتر اینکه برخی با عطسه زدن تحریک جنسی می شوند.

14. به طور میانگین حدود ۴ دقیقه وقت می‌برد تا مرد به ارگاسم برسد و برای زنان این زمان به ۱۰ تا ۲۰ دقیقه می رسد.

15. ارگاسم سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند و بدن را در برابر بیماری ها قویتر می‌کند.

به تلگرام ما بپیوندید
5 ستاره از 5 در 1 رای

عنوان این مقاله : ۱۵ واقعیت جالب درباره ارگاسم

رای شما :
زمان دقیق: 2016-04-06T17:02:31+04:30
به اشتراک بگذارید معرفی به دوستان
ارسال نظرات
نطرات کاربران
هنوز نظری برای این مطلب ارسال نشده است.
شما اولین باشید!
عضویت در خبرنامه


    
کلیه حقوق این سایت متعلق به مجله اینترنتی بیست ستون | همه چیز برای زندگی بهتر می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است